Vraag Google

Je was op zoek naar: menjëherë (Albanian - Esperanto)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Albanian

Esperanto

Info

Albanian

_Harro menjëherë fjalëkalimin

Esperanto

_Forgesi pasvorton tuj

Laatste Update: 2014-08-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe ata i lanë menjëherë rrjetat dhe e ndoqën.

Esperanto

Kaj ili tuj forlasis la retojn, kaj sekvis lin.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Albanian

Ai, pra, mori kafshatën dhe doli menjëherë. Ishte natë.

Esperanto

Li do, ricevinte la pecon, tuj eliris; kaj estis nokto.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe kur dolën nga barka, njerëzit e njohën menjëherë

Esperanto

Kaj kiam ili estis elsxipigxintaj, tuj oni rekonis lin,

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe Pjetri e mohoi sërish, dhe menjëherë këndoi gjeli.

Esperanto

Petro do denove neis; kaj tuj la koko ekkriis.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe, posa tha këto, menjëherë lebra e la dhe u shërua.

Esperanto

Kaj tuj la lepro foriris de li, kaj li farigxis pura.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Pastaj, mbasi e paralajmëroi rreptësisht, menjëherë e largoi,

Esperanto

Kaj severe avertinte lin, li tuj forsendis lin,

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

File nuk mund të çohet në kosh, dëshironi ta eleminoni menjëherë?

Esperanto

Ne eblas movi dosieron rubujen, ĉu vi volas ĝin forigi tuj?

Laatste Update: 2014-08-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe ata lanë menjëherë barkën dhe atin e tyre dhe i shkuan pas.

Esperanto

Kaj ili tuj forlasis la sxipeton kaj sian patron, kaj sekvis lin.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe fama e tij u përhap menjëherë në mbarë krahinën përreth Galilesë.

Esperanto

Kaj tuj la famo pri li disvastigxis cxie en la tutan cxirkauxajxon de Galileo.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ai e shikon veten dhe pastaj ikën, duke harruar menjëherë si ishte.

Esperanto

Sed estu plenumantoj de la vorto, kaj ne nur auxskultantoj, trompantaj vin mem.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe i vuri duart mbi të dhe ajo u drejtua menjëherë, dhe përlëvdonte Perëndinë.

Esperanto

Kaj li metis sur sxin la manojn, kaj sxi tuj rektigxis kaj gloris Dion.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe menjëherë iu hapën veshët, iu zgjidh nyja e gjuhës dhe foli rrjedhshëm.

Esperanto

Kaj liaj oreloj malfermigxis, kaj la ligilo de lia lango malstrecxigxis, kaj li parolis klare.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe filloi menjëherë të predikojë Krishtin në sinagoga se ai është Biri i Perëndisë.

Esperanto

Kaj en la sinagogoj li tuj proklamis Jesuon, ke li estas la Filo de Dio.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe menjëherë hypi në barkë me dishepujt e vet dhe shkoi në rrethinën e Dalmanutës.

Esperanto

Kaj tuj enirinte en la sxipeton kun siaj discxiploj, li iris al la regiono Dalmanuta.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Kështu mbreti dërgoi menjëherë një roje me urdhër që ti sillnin kokën e Gjonit.

Esperanto

Kaj tuj la regxo elsendis soldaton el sia gardistaro, kaj ordonis alporti lian kapon; kaj elirinte, tiu senkapigis lin en la malliberejo,

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Vjehrra e Simonit ishte në shtrat me ethe dhe ata menjëherë i folën për të.

Esperanto

Sed la bopatrino de Simon kusxis malsana de febro; kaj tuj oni sciigis al li pri sxi;

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Budallai e tregon menjëherë pezmatimin e tij, por njeriu i matur e fsheh turpin.

Esperanto

Malsagxulo tuj montras sian koleron; Sed sagxulo ignoras ofendon.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dhe kur fryti piqet, menjëherë korrësi i vë drapërin, sepse erdhi koha e korrjes.

Esperanto

Sed kiam la frukto estas preta, li tuj svingas la rikoltilon, cxar venis la rikolto.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

por njëri nga ushtarët ia tejshpoi brinjën me një heshtë, dhe menjëherë i doli gjak e ujë.

Esperanto

tamen unu el la soldatoj per lanco pikis lian flankon, kaj tuj elvenis sango kaj akvo.

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK