Vraag Google

Je was op zoek naar: повярваха (Bulgaars - Albanian)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Bulgaars

Albanian

Info

Bulgaars

И още мнозина повярваха поради неговото учение;

Albanian

Por kur Samaritanët erdhën tek ai, e lutën të qëndrojë me ta; dhe ai ndenji aty dy ditë.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Тогава повярваха думите Му, Пееха хвалата Му.

Albanian

Atëherë u besuan fjalëve të tij dhe kënduan lavdinë e tij.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

Albanian

Ndërkaq , Ne ishpëtuam ata që kishin besuar dhe që ishin të ruajtur .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

Albanian

Por i shpëtuam ata të cilët kanë besuar dhe janë ruajtur .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

Albanian

e , i shpëtuam ata që besuan dhe që janë ruajtë ( prej të këqiave ) .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

Albanian

Disa prej tyre besuan në të , e disa nga ata iu shmangën atij .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

Albanian

Edhe ndër ata ka pasur që i besuan , por ka pasur edhe që u shmangën prej tij .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

Albanian

Po disa prej tyre i besuan atij ( Muhammedit ) , e disa e refuzuan .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Дори те презряха желаната земя, Не повярваха Неговото слово,

Albanian

Ata e përçmuan akoma vendin e mrekullueshëm, nuk i besuan fjalës së tij,

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

Albanian

Dhe ata i besuan , ndërsa Ne ata i kënaqëm deri në një afat të caktuar .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

Albanian

E ata i besuan , e Ne ua vazhduam atyre të përjetojnë për deri në një kohë .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

Albanian

dhe ata besuan , prandaj iu dhamë jetë të këndshme deri një kohë .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И едни повярваха това, което говореше, а други не вярваха.

Albanian

Por ne dëshirojmë të dëgjojmë prej teje ç'mendon, sepse për këtë sekt ne dimë se kudo flitet kundra''.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

Albanian

Dhe për shkak të mosbesimit të tyre dhe deklaratave të rënda shpifëse kundër Merjemes ,

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

Albanian

Edhe për shkak të mosbesimit dhe të thënies së tyre shpifëse kundër Merjemes ;

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

Albanian

edhe për shkak të mohimit të tyre edhe për shkak të fjalës së tyre – akuzave të mëdha kundër Merjemes .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Това е , защото не повярваха в Аллах и в Неговия Пратеник .

Albanian

Kjo është për shkak se ata e mohuan Perëndinë dhe Pejgamberin e Tij .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Днес онези , които не повярваха , се отчаяха пред вашата религия .

Albanian

Sot , dëshprohen ata , që nuk besojnë dhe kanë humbur çdo shpresë , që t ’ ju prishin dispozitat e fesë suaj .

Laatste Update: 2014-07-02
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

И те отидоха и известиха на другите; но нито на тях повярваха.

Albanian

Edhe ata shkuan dhe ua treguan të tjerëve; por as këtyre nuk u besuan.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Bulgaars

Защото не повярваха в Бога, Нито Му уповаваха, че ще ги избави.

Albanian

sepse nuk i kishin besuar Perëndisë dhe nuk kishin pasur besim në shpëtimin prej tij.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK