Vraag Google

Je was op zoek naar: bogatstvu (Servisch - Albanian)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Servisch

Albanian

Info

Servisch

On se smatra drugom osobom po bogatstvu u svojoj zemlji.

Albanian

Ai është konsideruar personi i dytë më i pasur në vend.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Rast broja stanovnika i ekonomije Turske predstavlja sve veću pretnju njenom ogromnom ekološkom bogatstvu.

Albanian

Popullsia dhe ekonomia në rritje e Turqisë po përbëjnë një kërcënim në rritje ndaj pasurive të gjera ekologjike të saj.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom, i oproštenje greha, po bogatstvu blagodati Njegove,

Albanian

të cilin e bëri të teprojë ndaj nesh me gjithë urtësinë dhe mençurinë,

Laatste Update: 2012-05-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Ako dakle u nepravednom bogatstvu verni ne biste, ko æe vam u istinom verovati?

Albanian

Pra, në qoftë se ju nuk keni qenë besnikë në pasuritë e padrejta, kush do t'ju besojë pasuritë e vërteta?

Laatste Update: 2012-05-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

A Bog moj da ispuni svaku potrebu vašu po bogatstvu svom u slavi, u Hristu Isusu.

Albanian

Perëndisë tonë e Atit tonë lavdi në shekuj të shekujve. Amen.

Laatste Update: 2012-05-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Ona takođe smatra da se pojavio novi način razmišljanja o turskom istorijsko-kulturnom bogatstvu.

Albanian

Por ajo gjithashtu beson se një botkuptim i ri po del lidhur me pasurinë e vendeve historike dhe objekteve të Turqisë.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Da vam da silu po bogatstvu slave svoje, da se utvrdite Duhom Njegovim za unutrašnjeg èoveka,

Albanian

që Krishti të banojë në zemrat tuaja me anë të besimit,

Laatste Update: 2012-05-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Da u mnogom kušanju nevolja suvišak radosti njihove i puko siromaštvo njihovo izobilova u bogatstvu prostote njihove.

Albanian

se, në mes të shumë sprovave pikëllimi, mbushullia e gëzimit të tyre dhe varfëria e tyre e thellë e treguan në pasuritë e dorëgjërësinë e tyre.

Laatste Update: 2012-05-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Nikakav pak sluga ne može dva gospodara služiti; jer ili æe na jednog mrzeti, a drugog ljubiti, ili æe jednog voleti a za drugog ne mariti. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu.

Albanian

Asnjë shërbëtor nuk mund t'u shërbejë dy zotërinjve; sepse ose do ta urrejë njerin e tjetrin do ta dojë, ose do të lidhet me njerin dhe tjetrin do ta përbuzë; ju nuk mund t'i shërbeni Perëndisë dhe mamonit''.

Laatste Update: 2012-05-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Lično bogatstvo 16,528 Rumuna prelazi milion dolara, rezultat je najnovijeg Izveštaja o globalnom bogatstvu Istraživačkog instituta banke Kredi suis, objavljenog u sredu (19. oktobra).

Albanian

Ka 16,528 rumunë me pasuri personale që kapërcen 1 milionë dollarë, sipas raportit më të fundit Pasuria Botërore e Institutit Studimor të bankës zvicerane Credit Suisse, të botuar të mërkurën (19 tetor).

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Servisch

Vladika raško-prizrenski Artemije je izjavio: «Neka sledeći Vidovdan dočekamo u većem miru, većim slobodama, prosperitetu i većem duhovnom bogatstvu». On je obraćajući se vernicima rekao, «vi niste slobodni, niko od stanovnika Kosova neće biti, bez obzira da li je Srbin ili ne».

Albanian

Peshkopi Artemije i Prizrenit, i cili mbulon Kosovën, tha "Le t'a shohim Vidovdanin tjetër në një paqe më të mirë, me më shume liri, më shumë begati dhe më shumë pasuri shpirtërore." Ai i tha bashkësisë, "ju nuk jeni të lirë, asnjë prej banorëve të Kosovës nuk do të jetë i lirë, qofte serb ose jo-serb".

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Servisch

On je u julu izjavio SE Timesu da je "sam pravosudni sistem najkorumpiraniji", ne samo zato što mlade sudije podržavaju korupciju i brz put ka bogatstvu, nego "zato što [mnoge] sudije vuku komunističke korene iz Sekuritatee".

Albanian

Në korrik, ai i tha SE Times se "sistemi gjyqësor vetë është më i korruptuari" jo vetëm pse magjistratët e rinj përqafojnë korrupsionin dhe një rrugë të shpejtë ndaj pasurive por gjithashtu "për shkak se [shumë] nga gjykatësit kanë rrënjë të Sekuritates komuniste".

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK