Vraag Google

Je was op zoek naar: karşılaştırmış (Turks - Albanian)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Turks

Albanian

Info

Turks

Araştırmacılar binden fazla saldırıyı takip etmiş ve tarihleri ayın döngüleriyle karşılaştırmış.

Albanian

Studiuesit zbuluan më shumë se 1000 sulme të dyshimta dhe kanë krahasuar datat me ato të ciklit hënor.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Lisedeki öğrenciler ve mezunlar arasında kilo ve yaşlarını karşılaştırdım.

Albanian

Kërkova në bazë të gjatësisë dhe moshës në një listë studetësh dhe të diplomuarish.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

- Eski arabanızla karşılaştırınca nasıl?

Albanian

Si ju duket në krahasim me makinën tuaj të vjetër?

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Little Fellow, o geceden beri Georgia'yı görmemişti. Bir tesadüf onları yeniden karşılaştırdı.

Albanian

Prej asaj kohe i Vogli nuk e ka parë më Georginë por një takim i paplanifikuar prap i bashkon ata.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Binlerce oyuncuyla karşılaştırdım... en azından 2500 oynanmış ele baktım.

Albanian

E krahasova këtë me mijëra lojëtarë, mirë? Me të paktën 2,500 duar të regjistruara.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

911'i arayan numarayla karşılaştırdım.

Albanian

Tani, unë bëra kërkime nga gjurma e asaj thirrjeje 911.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Geçen yılki sonuçlarla karşılaştırınca şiddetli kanama ve büyük sinirsel yenileme görüyoruz.

Albanian

I krahasuam këto me analizat e vitit të kaluar. Zbuluam hemorragji të rëndë dhe rindërtim masiv nervor.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Şimdi Ross'un dairesinde bulunan evraklardaki isimlerle tekrar karşılaştırın.

Albanian

Tani shqyrto te gjithe departamentin e Ross me keto emra.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

DNA örneklerini karşılaştırdım.

Albanian

Mora mostra te ADN-se.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Annesinin vücuduyla karşılaştırdık, örtüşüyorlar.

Albanian

Morëm gjurmët nga pakoja ku gjendej trupi i nënës tij.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Elbiselerini test edin, kan grubunu öğrenin. Diğer beş kızın kanıyla karşılaştırın.

Albanian

Kontrolloi robat e saj, analizo gjakun dhe gjakun e vajzave të tjera.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Kurtarma programlarını çalıştırdım ama birşey bulamadım. Ben de tüm hatıraları basılı kayıtlarla karşılaştırdım.

Albanian

Tashmë i kam shfrytëzuar programet e dobishme dhe nuk ka asgjë, kështu që kontrollova kujtimet kundër atyre kryesoreve.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Birinci ligdeki tekrar gösterime izin vermeyen hakemler gibi... gerçek problemlerle karşılaştırınca belki önemsizmiş gibi duruyor.

Albanian

Nuk është shumë e rëndësishme nëse mendon problemet e vërteta të botës, bie fjala tek arbitrat e Major League që nuk përdorin teknologjinë në fushë.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Bankok'da benzer bi mesaj aldık, karşılaştırdık ve o cihaza ait olduğunu öğrendik

Albanian

Ne kapëm një tekst të ngjashëm në Bangkok, ID e tij thotë, që bleu një biletë për në Pragë.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Balistik Nilsen'le karşılaştırsın.

Albanian

E ka kërkuar për NiIsen.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Bu görüntüyü, bin Laden'in öteki dört fotoğrafı ile karşılaştırın.

Albanian

Krahasojeni këtë video me katër fotografi tjera të Bin Ladenit.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Kurşunları karşılaştırdın mı?

Albanian

Janë kontrolluar plumbat?

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Mitchell'in cüzdanındaki bu banknot ilginç gelebilir. Banknotları, yasadışı rüşvetten yakaladığımız paralar vasıtasıyla Le Chiffre'in para aklama operasyonuyla karşılaştırdık.

Albanian

Ndoshta ju intereson permbajtja e parave të tij.

Laatste Update: 2016-10-29
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Bu rakamı, bugüne kadar harcanan 716 milyon avroyla karşılaştırın.

Albanian

Krahasojeni këtë shifër me 716 milionë euro të shpenzuara deri tani.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Turks

Araştırma görevlisi, şeffaflık seviyesini Kosova Güvenlik Gücü ve Kosova İstihbarat Dairesi'nin seviyesiyle karşılaştırdı.

Albanian

Ai e krahasoi nivelin e transparencës me atë të Forcave të Sigurisë së Kosovës dhe Agjencisë së Shërbimit Informativ të Kosovës.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK