Você procurou por: mire (Albanês - Croata)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Croata

Informações

Albanês

naten e mire

Croata

buonanotte

Última atualização: 2011-11-15
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

kjo do të nënkuptojë njëadminstratë tatimore më efektive dhe më të lire, si dhe një shërbim më të mire për tatimpaguesit.

Croata

to }e zna~iti efikasniju i jeftinijuporeznu upravu, koja pru`a bolje usluge poreznim obveznicima.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

informimi i mire i konsumatorëve është element shumë i rëndësishëm, për zhviuimin pa pengesë të këmbimit të tollarëve në euro.

Croata

dobra priprema na preuzi­manje eura na nivou države i gospodarstva bitno će olakšati uvođenje novog novca i za pojedinca.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

përgatttja e mire, për pranimin e euros në nivel shtetëror dhe në ekonominë shtetërore, në esencë do ta lehtësojë futjen e kartëmonedhës edhe tek individi.

Croata

uvođenje novog novca je projekt koji se odnosi na sve - dtŽavu, njeno gospodarstvo i stanovnike.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

veç kësaj, shtypi i pavarurdhe një shoqëri civile energjike po perceptohen gjithmonë e më shumë si një gjë mevlerë për sigurimin e një qeverisje të mire, e jo si pengesë e ndërhyrje në të.

Croata

nadalje, neovisni mediji i energi~no civilno dru{tvo sve vi{e se do`ivljavaju kao potpora dobroj vladavini, a ne kao smetnja.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ekonomisë sllovene, euro-ja do e ndihmojë që sa më mire t'i shfrytëzojë përparësitë e tregut të përbashkët evropian, kurse ne konsumatorët, do t'a kemi më të lehtë të bëjmë krahasimin e çmimeve të njëjtave prodhimeve, në mes të shteteve të ndryshme.

Croata

slovenskom gospodarstvu će pomoći u iskorišta­vanju prednosti zajedničkog evropskog tržišta, a potrošači će moći jednostavno uspoređivati cijene istih proizvoda u različi­tim državama.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK