Pergunte ao Google

Você procurou por: numërohen (Albanês - Grego)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Grego

Informações

Albanês

Votat akoma po numërohen.

Grego

Οι ψήφοι καταμετρούνται ακόμα.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Fuqitë perse numërohen me mijëra.

Grego

Οι περσικές δυνάμεις μετρώνται με τις χιλιάδες.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Votat do të numërohen individualisht, me dorë.

Grego

Τα ψηφοδέλτια θα μετρηθούν μεμονωμένα με το χέρι.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

Nuk numërohen sa herë e kam menduar atë gjë.

Grego

Δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές το σκέφτηκα αυτό.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Oficerët e rregullt numërohen në rreth 60,000.

Grego

Ο αριθμός των τακτικών αξιωματικών είναι περίπου 60.000.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

Më shumë yje në qiell nga sa mund të numërohen.

Grego

Αμέτρητοι ήλιοι στον ουρανό.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Mbas pastrimit të tij për të do të numërohen shtatë ditë.

Grego

Αφου δε ο μεμιασμενος καθαρισθη, θελουσιν αριθμει εις αυτον επτα ημερας.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ti më dhe pafundësinë... brenda këtyre ditëve që numërohen.

Grego

Μου έδωσες το "για πάντα" μέσα σε μερικές μέρες.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

PASOK pritet të marrë 41 përqind kur të numërohen të gjitha votat.

Grego

Το ΠΑΣΟΚ αναμένεται να λάβει περίπου 41 τοις εκατό όταν θα έχουν καταμετρηθεί όλοι οι ψήφοι.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ajo ishte Marian i cili më tha se unë duhet të ngrihen në këmbë dhe të numërohen.

Grego

Η Marian μου είπε να να σηκωθώ και να αψηφήσω.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

"Nujk është dëgjuar të ketë protesta që kërkojnë të mos numërohen votat," tha ai.

Grego

"Είναι ανήκουστο να γίνονται διαμαρτυρίες με τις οποίες ζητείται να μην γίνει η καταμέτρηση ψηφοδελτίων" είπε.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

Dëgjoni! Deri kur baballarët tuaj të kthehen nga lufta po numërohen që të bëhen njerëzit e këtij fisi!

Grego

-'κου, μέχρι ο πατέρας σου να γυρίσει απ' το πόλεμο, στηριζόμαστε σε σένα να υπερασπίσεις τη φυλή.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Numërohen më shumë se 100 të vdekur, dhe më shumë se 200 të plagosur. Objektivi ishte një ndeshje softbolli.

Grego

- Ο στόχος ήταν ένας αγώνας softball.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

SHPK i paguan ende policët grevistë, që numërohen në rreth 300, me shpresë se më së fundi ata do të rinisin punën nën autoritetin e SHPK.

Grego

Η KPS εξακολουθεί να πληρώνει τους απεργούς αστυνομικούς, περίπου 300 στον αριθμό, ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στις θέσεις τους, υπό την εντολή της KPS.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

Do të thotë: nuk janë bijtë e Perëndisë ata që lindin prej mishi, por vetëm bijtë e premtimit numërohen si pasardhës.

Grego

Τουτεστι, τα τεκνα της σαρκος ταυτα δεν ειναι τεκνα Θεου, αλλα τα τεκνα της επαγγελιας λογιζονται δια σπερμα.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Kryeministri Sali Berisha u zotua të mërkurën se votat e gjetura në kutitë e gabuara do të numërohen "me transparencë absolute".

Grego

Ο πρωθυπουργός Σαλί Μπερίσα βεβαίωσε την Τετάρτη ότι οι ψήφοι που τοποθετήθηκαν σε λάθος κάλπη θα προσμετρηθούν "με απόλυτη διαφάνεια".

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

Gazmen Kadriu, banori 31 vjeçar i Shkupit shprehu një pikpamje të përbashkët për shumë shqiptarë se të gjithë duhet të numërohen pavarësisht nga kohëzgjatja e qëndrimit jashtë vendit.

Grego

Ο Γκαζμέν Καντρί, 31 ετών, κάτοικος Σκοπίων, εξέφρασε την κοινή θέση πολλών Αλβανών πως πρέπει να καταμετρηθούν όλοι, ανεξαρτήτως διάρκειας παραμονής στο εξωτερικό.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Gjithsesi, Latifi ende lufton për vendin kundër kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhelal Canziba, ndërsa numërohen votat.

Grego

Ωστόσο, ο Λατίφι εξακολουθεί να δίνει μάχη για το αξίωμα εναντίον του υποψηφίου του Δημοκρατικού Κόμματος Κοσσυφοπεδίου (PKD), Τζελάλ Καντζίμπα, καθώς καταμετρούνται οι ψήφοι.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

PASOK pritet të marrë 41 përqind kur të numërohen të gjitha votat. Dalja nga votimet tregon se votuesit e pavendosur, pra ata që mblodhën mendjen ditët e fundit të fushatës, luajtën një rol kryesor në përfundimin.

Grego

Το ΠΑΣΟΚ αναμένεται να λάβει περίπου 41 τοις εκατό όταν θα έχουν καταμετρηθεί όλοι οι ψήφοι. Τα exit poll δείχνουν ότι οι αναποφάσιστοι ψηφοφόροι -- δηλαδή, οι ψηφοφόροι που αποφασίζουν τις τελευταίες ημέρες της εκστρατείας -- διαδραμάτισαν σημαντικό ρόλο στην έκβαση.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Përveç kësaj, ai është duke kërkuar garanci më të forta prej Shteteve të Bashkuara që turqit etnikë të Irakut, që numërohen ndërmjet dy dhe tre milionë, do të përfaqësohen në mënyrë të përshtatshme në çdo qeveri të re të formuar pas konfliktit.

Grego

Επιζητά επίσης ισχυρότερες εγγυήσεις από τις Ηνωμένες Πολιτείες ότι οι Τουρκόφωνοι του Ιράκ -- οι οποίοι ανέρχονται σε δύο με τρία εκατομμύρια -- θα εκπροσωπηθούν επαρκώς σε οποιαδήποτε νέα κυβέρνηση συγκροτηθεί μετά τη διαμάχη.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK