Pergunte ao Google

Você procurou por: shqiperi (Albanês - Grego)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Grego

Informações

Albanês

SHQIPERI

Grego

Αλβανία

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 3
Qualidade:

Referência: Wikipedia

Albanês

arti Grek ne Shqiperi

Grego

arti grek ne shqiperi

Última atualização: 2015-05-17
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Mali Gazak, Shqiperi.

Grego

ΟΡΟΣ ΓΚΑΖΙΚ, ΑΛΒΑΝΙΑ

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Faqja me e madhe ne shqiperi me filma te perkthyer ne gjuhen shqipe

Grego

Επιμέλεια/Διορθώσεις [kexag31, xarhli]

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Zgjedhjet parlamentare te 3 korrikut ne Shqiperi u konsideruan si nje prove kryesore e vazhdimesise se vendit ne rrugen drejt standarteve demokratike.

Grego

Οι κοινοβουλευτικές εκλογές της 3ης Ιουλίου στην Αλβανία θεωρήθηκαν σημαντική δοκιμασία της προσκόλλησης της χώρας στα δημοκρατικά πρότυπα.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Bashkerendimi i perpjekjeve ne luften kunder kontrabandes dhe terrorizmit ishte fokusi kryesor i stervitjes se muajit te kaluar te NATO-s ne Gjirin e Vlores ne Shqiperi.

Grego

Ο συντονισμός των προσπαθειών στον αγώνα ενάντια στο λαθρεμπόριο και την τρομοκρατία αποτέλεσε το επίκεντρο ασκήσεων του ΝΑΤΟ που διεξήχθησαν τον προηγούμενο μήνα στον Κόλπο Βλόρα της Αλβανίας.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Projekti ka mbështetjen e të gjithë forcave politike kryesore në Shqiperi dhe, sipas zyrtarëve në Tiranë, mbështetet edhe nga autoritetet e NATO-s.

Grego

Το έργο έχει την υποστήριξη όλων των μεγάλων πολιτικών δυνάμεων της Αλβανίας και, σύμφωνα με αξιωματούχους στα Τίρανα, έχει την υποστήριξη των αρχών του ΝΑΤΟ.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Ann-Margaret Westin ka zevendesuar Jan Peter Olters si perfaqesuese ne vend e FMN-se ne Shqiperi, njoftoi institucioni financiar nderkombetar te merkuren (20 korrik).

Grego

Η Αν Μάργκαρετ Γουέστιν διαδέχθηκε τον Γιαν Πέτερ Ώλτερς στη θέση του διαπιστευμένου αντιπροσώπου του ΔΝΤ στην Αλβανία, ανακοίνωσε ο διεθνής πιστοδοτικός οργανισμός την Τετάρτη (20 Ιουλίου).

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Nga e majta, skuadra 1: Zllatko Dimitrovski (Maqedoni), Rea Mishaxhiu (Shqiperi), Ivan Selimbegoviç (Serbi).

Grego

Από αριστερά, η ομάδα 1: Ζλάτκο Ντιμιτρόφσκι (Μακεδονία), Ρέα Μισάτζιου (Αλβανία), Ιβάν Σελιμπέγκοβιτς (Σερβία).

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Berisha thote se Greqia dhe Turqia premtojne te vazhdojne mbeshtetjen per Shqiperine 18/09/2005 TIRANE, Shqiperi -- Kryeministri Sali Berisha thote se ka marre garanci gjate takimeve te vecanta javen e kaluar me homologet e tij greke dhe turk, Kostas Karamanlis dhe Rexhep Tajip Erdogan, per mbeshtetje te vazhduar per kerkesen e Shqiperise per integrimin Euro- Atlantik.

Grego

Ο Μπερίσα Αναφέρει ότι Ελλάδα και Τουρκία Δεσμεύθηκαν για Συνεχή Στήριξη της Αλβανίας 18/09/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Ο Πρωθυπουργός Σαλί Μπερίσα αναφέρει ότι έλαβε διαβεβαιώσεις κατά τη διάρκεια ξεχωριστών συναντήσεων την προηγούμενη εβδομάδα με τους Έλληνες και Τούρκους ομολόγους του, Κώστα Καραμανλή και Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν, για συνεχή στήριξη των προσπαθειών της Αλβανίας για Έυρω- Ατλαντική ενσωμάτωση.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Dy parti të vogla të djathta në Shqipëri vendosin të formojnë grup parlamentar të përbashkët 01/09/2005 TIRANE, SHQIPERI -- Dy parti të vogla të djathta, Partia e Re Demokratike (PRD) dhe Partia Kristian Demokrate (PKD) njoftuan të mërkurën (31 gusht) vendimin e tyre për të formuar një grup të përbashkët parlamentar në parlamentin e ri.

Grego

Δυο Μειονοτικά Δεξιά Κόμματα της Αλβανίας Αποφασίζουν να Ιδρύσουν Κοινή Κοινοβουλευτική Ομάδα 01/09/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Δυο μειονοτικά δεξιά κόμματα -- το Κόμμα Νέας Δημοκρατίας (NDP) και το Χριστιανοδημοκρατικό Κόμμα (CDP) -- ανακοίνωσαν την Τετάρτη (31 Αυγούστου) απόφασή τους να ιδρύσουν κοινή κοινοβουλευτική ομάδα στο νέο κοινοβούλιο.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Misioni i OSBE- se thote se procesi zgjedhor i Shqiperise eshte nen nivelin e pritur 28/08/2005 TIRANA, Shqiperi -- Kreu i pranise se OSBE- se ne Shqiperi, Ambasadori cek Pavel Vacek, thote se procesi zgjedhor i tanishem -- megjithese me i mire sesa te meparshmit -- eshte nen nivelin e pritur.

Grego

Επικεφαλής της Αποστολής του ΟΑΣΕ Αναφέρει ότι η Εκλογική Διαδικασία της Αλβανίας Υπολείπεται των Προσδοκιών 28/08/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Ο επικεφαλής της Παρουσίας του ΟΑΣΕ στην Αλβανία, Πρεσβευτής της Τσεχίας Πάβελ Βάτσεκ, αναφέρει ότι η τρέχουσα εκλογική διαδικασία -- αν και ήταν καλύτερη από τις προηγούμενες -- υπολείπεται των προσδοκιών.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Parlamenti shqiptar miratoi qeverine e re te aleances se udhehequr nga PD 11/09/2005 TIRANE, Shqiperi -- Parlamenti miratoi qeverine e re te aleances se udhehequr nga Kryeministri Sali Berisha te shtunen (10 shtator).

Grego

Το Κοινοβούλιο της Αλβανίας Επικυρώνει το Νέο Υπουργικό Συμβούλιο Συνασπισμού του DP 11/09/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Το κοινοβούλιο επικύρωσε το νέο υπουργικό συμβούλιο συνασπισμού που ηγείται ο Πρωθυπουργός Σαλί Μπερίσα το Σάββατο (10 Σεπτεμβρίου).

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Presidenti shqiptar diskuton mbi bashkepunimin rajonal me gjyqtaret me te larte 04/10/2005 TIRANE, Shqiperi -- Presidenti Alfred Moisiu u takua me kryetaret e Gjykates se Larte te Shqiperise, Maqedonise, Malit te Zi dhe Kosoves gjate fundjaves, ne periferi te nje konference rajonale gjyqesore te organizuar nga Gjykata e Larte shqiptare.

Grego

Ο Πρόεδρος της Αλβανίας Συζητά για την Περιφερειακή Συνεργασία με Ανώτερους Δικαστές 04/10/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Ο Πρόεδρος Αλφρέντ Μοϊσίου συναντήθηκε με τους προέδρους των Ανώτατων Δικαστηρίων Αλβανίας, πΓΔΜ, Μαυροβουνίου και Κοσσυφοπεδίου κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, στα πάρεργα περιφερειακού δικαστικού συνεδρίου το οποίο διοργανώθηκε από το Ανώτατο Δικαστήριο της Αλβανίας.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Zyra e perhershme e FBI- se pritet te hapet ne Tirane 06/10/2005 TIRANE, Shqiperi -- Nje zyre e perhershme e FBI- se do te hapet ne Tirane se shpejti, si pjese e bashkepunimit dypalesh dhe mbeshtetjes se SH. B. A. - se per luften kunder krimit te organizuar ne Shqiperi.

Grego

Αναμένεται να Λειτουργήσει στα Τίρανα Μόνιμη Υπηρεσία του FBI 06/10/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Μόνιμη υπηρεσία του FBI αναμένεται να λειτουργήσει σύντομα στα Τίρανα, στο πλαίσιο της διμερούς συνεργασίας και της στήριξης των ΗΠΑ για τον αγώνα κατά του οργανωμένου εγκλήματος στην Αλβανία.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Demokratet e Shqiperise dergojne ftesa zyrtare per partneret e mundshem qeveritare 17/07/2005 TIRANE, Shqiperi -- Partia Demokratike (PD) e Sali Berishes tha te premten (15 korrik) se ka derguar ftesa zyrtare per bashkepunim partive te tjera qe mund te jene partnere te mundshem ne qeverine e re.

Grego

Οι Δημοκράτες της Αλβανίας Αποστέλλουν Επίσημες Προσκλήσεις σε Πιθανούς Κυβερνητικούς Εταίρους 17/07/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Το Δημοκρατικό Κόμμα του Σαλί Μπερίσα (DP) δήλωσε την Παρασκευή (15 Ιουλίου) ότι απέστειλε επίσημες προσκλήσεις συνεργασίας σε κόμματα τα οποία μπορούν να αποτελέσουν συνεργάτες στην επόμενη κυβέρνηση.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Nje polic shqiptar arrestohet per trafik droge 25/07/2005 TIRANE, Shqiperi -- Ministri i Brendshem i Shqiperise tha te premten (22 korrik) se nje polic u arrestua ne nje aksion kunder trafikut te droges ne Elbasan javen e kaluar.

Grego

Αλβανός Αστυνομικός Συνελήφθη για Διακίνηση Ναρκωτικών 25/07/2005 ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Το υπουργείο Εσωτερικών της Αλβανίας ανακοίνωσε την Παρασκευή (22 Ιουλίου) ότι ένας αστυνομικός συνελήφθη σε επιχείρηση ενάντια στη διακίνηση ναρκωτικών στο Ελμπασάν την προηγούμενη εβδομάδα.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Bullgaria dhe Shqipëria miratojnë marrëveshje mbi bashkëpunimin tregtar dhe të transportit 27/03/2003TIRANE, Shqiperi -- Bullgaria dhe Shqipëria nënshkruan tre marrëveshje bashkëpunimi të mërkurën (26 mars).

Grego

Συμφωνίες εμπορίου και μεταφορών υιοθετούν Βουλγαρία και Αλβανία 27/03/2003ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Η Βουλγαρία και η Αλβανία υπέγραψαν την Τετάρτη (26 Μαρτίου) τρεις συμφωνίες συνεργασίας.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Takimi i OSBE- së mbështet projektet rajonale për të luftuar krimin e organizuar 29/01/2003TIRANE, Shqiperi -- Pjesëmarrësit në një takim të OSBE- së në Tiranë ranë dakord të martën (28 janar) për të nxitur për të nxitur përkrahjen për projekte në Europën Juglindore, të cilët trajtojnë çështje rajonale, të tilla si krimi i organizuar dhe trafiku.

Grego

Υποστήριξη περιφερειακών προγραμμάτων για την πάταξη του οργανωμένου εγκλήματος παρέχει συνάντηση του ΟΑΣΕ 29/01/2003ΤΙΡΑΝΑ, Αλβανία -- Οι παριστάμενοι σε μια συνάντηση του ΟΑΣΕ στα Τίρανα συμφώνησαν την Τρίτη (28 Ιανουαρίου) να εντείνουν την υποστήριξη προγραμμάτων στη Νοτιοανατολική Ευρώπη τα οποία θέτουν στο στόχαστρο περιφερειακά ζητήματα όπως το οργανωμένο έγκλημα και η διακίνηση.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Albanês

Ann- Margaret Westin ka zevendesuar Jan Peter Olters si perfaqesuese ne vend e FMN- se ne Shqiperi, njoftoi institucioni financiar nderkombetar te merkuren (20 korrik).

Grego

Η Αν Μάργκαρετ Γουέστιν διαδέχθηκε τον Γιαν Πέτερ? λτερς στη θέση του διαπιστευμένου αντιπροσώπου του ΔΝΤ στην Αλβανία, ανακοίνωσε ο διεθνής πιστοδοτικός οργανισμός την Τετάρτη (20 Ιουλίου).

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: Anônimo

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK