Você procurou por: je e martuar te e fijoar apo beqare (Albanês - Inglês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Inglês

Informações

Albanês

je e martuar?

Inglês

are you married?

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

- je e martuar?

Inglês

- are you married? - no. parents, children?

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

- a je e martuar ?

Inglês

are you married?

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

je e martuar qe 36 vite.

Inglês

you've been married for 36 years.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

- renata, je e martuar?

Inglês

- renata, are you married?

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

sa keq, je e martuar me mua tani, apo jo?

Inglês

well, it's too bad you're married to me, then, huh?

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

më thuaj? a je e martuar?

Inglês

tell me that you're married.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

supozoj, pra se nuk je e martuar ?

Inglês

so i take it you're not married? - no.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

gjyshi do të dijë nëse je e martuar!

Inglês

grandpa wants to know if you're married!

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

e di këtë. që sa vite je e martuar?

Inglês

how long have you and dewey been married?

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ti je e fejuar, por nuk je e martuar.

Inglês

you're engaged, but you're not married yet.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

nuk është sikur të kesh një burrë, nëse nuk je e martuar për jezusin.

Inglês

it's not like you have a husband, unless you're married to jesus.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

e ti mos u shqetëso, asgjë nuk ka ndryshuar ndermjet neshë ne jemi shokë dhe do të mbesim shokë i vetmi ndryshimë është ai që ti je e martuar e unë do të martohem disi ndonjë ditë.

Inglês

and you don't worry, nothing has changed between us we were friends and we will remain friends the only difference is that you are married and i will get married somehow someday.

Última atualização: 2016-10-27
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

pastaj prifti do ta vërë gruan të betohet dhe do t'i thotë: "në qoftë se asnjë burrë s'ka rënë në shtrat me ty dhe nuk je larguar nga rruga e drejtë për t'u fëlliqur, ndërsa ishe e martuar me burrin tënd, je e përjashtuar nga çdo efekt i dëmshëm i këtij uji të hidhur që sjell mallkimin.

Inglês

and the priest shall charge her by an oath, and say unto the woman, if no man have lain with thee, and if thou hast not gone aside to uncleanness with another instead of thy husband, be thou free from this bitter water that causeth the curse:

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Consiga uma tradução melhor através
7,474,846,443 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK