Você procurou por: konsultimet (Albanês - Inglês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Inglês

Informações

Albanês

partitë e bih do të nisin konsultimet mbi kryeministrin e ri

Inglês

bih parties to start consultations on new prime minister

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

konsultimet e ekspertëve mbi procesin pritet të fillojnë në janar.

Inglês

expert consultations on the process are expected to begin in january.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

nimetz udhëton atje të premten për të vazhduar konsultimet e tij.

Inglês

nimetz travels there on friday to continue his consultations.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

konsultimet e mbajtura deri tash në republika serbska nuk kanë dhënë rezultat.

Inglês

consultations held so far in republika srpska have yielded no result.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

presidenti i psd mirçea geoana thotë se konsultimet do të fillojnë së shpejti.

Inglês

psd president mircea geoana says consultations would begin shortly.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

partia demokratike e opozitës nuk mori pjesë duke thënë se konsultimet janë të panevojshme.

Inglês

the opposition democratic party did not attend, saying consultations are useless.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

kryeministri i caktuar, vlado buçkovski ka nisur konsultimet për formimin e qeverisë së re.

Inglês

prime minister-designate vlado buckovski has started consultations on the formation of macedonia's new government.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

nga ana e tij, tarikeanu i përshkroi konsultimet si një shenjë se kriza politike në vazhdim mund të kapërcehet.

Inglês

the prime minister, boc said, should assume responsibility for the failed impeachment referendum against basescu.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

presidenti serb boris tadiç vazhdon ndërkohë konsultimet me partitë që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re.

Inglês

serbian president boris tadic meanwhile continues consultations with parties aimed at forming a new government.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

presidenti stipe mesiç do të nisë atëhere konsultimet me krerët parlamentarë dhe pritet të cilësojë sanader si kryeministër të caktuar.

Inglês

president stipe mesic will then launch consultations with parliamentary leaders and is expected to name sanader prime minister-designate.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

sipas ahtisaarit, konsultimet e reja me delegacionet e beogradit dhe prishtinës do të fillonin në vienë në 13 shkurt.

Inglês

according to ahtisaari, new consultations with the belgrade and pristina delegations will start in vienna on february 13th.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

ka gjasa që konsultimet të kryhen më vete, që do të thotë se të dy palët nuk do të negociojnë drejtpërsëdrejti.

Inglês

it is likely that the consultations will be conducted separately -- that is, the two sides will not negotiate directly.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

gjuroviç shtoi se janë në proces konsultimet me partnerët e be në shpresën e sigurimit të mbështetjes së mjaftueshme për ofertën.

Inglês

consultations are under way with eu partners in hopes of securing enough support for its bid, djurovic added.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

konsultimet në kryeqytetin bullgar do të përqëndrohen në përgatitjet për samitin e aleancës në riga, letoni, planifikuar për në nëntor.

Inglês

the consultations in the bulgarian capital will focus on preparations for the alliance's summit in riga, latvia, scheduled for november.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ai shtoi se ka nisur konsultimet me të gjitha partitë në parlament me qëllim që të sigurojë mbështetjen e duhur për qeverinë e re.

Inglês

he added that he has started consultations with all the parties in parliament in order to ensure adequate support for the new government.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

presidenti boris tadiç nis konsultimet e tij zyrtare të enjten me të gjitha partitë që fituan vende në zgjedhjet e 11 majit.

Inglês

president boris tadic starts formal consultations of his own thursday with all the parties that won seats in the may 11th elections.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

ai tregoi më pas se një takim i ri ka gjasa të bëhet të mërkurën pasi të dy ministrat të bëjnë konsultimet e nevojshme me vendet e tyre.

Inglês

he indicated later that a new meeting would likely take place on wednesday after the two ministers hold the necessary consultations back home.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

javën e kaluar iakovou tregoi se konsultimet paraparake mund të fillonin pas zgjedhjeve presidenciale të 17 prillit në veriun e ishullit të qeverisur nga turqit.

Inglês

last week, iacovou indicated that initial consultations could begin following the 17 april presidential election in the island's turkish-run north.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

konsultimet e fundit me qeverinë u përqëndruan në çështjet e strategjisë afat-mesme që ndesh vendi, spjegoi fmn.

Inglês

recent consultations with the government focused on the medium-term strategic issues facing the country, the imf explained.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Albanês

konsultimet me zyrtarët e beogradit dhe prishtinës mbi propozimin e ahtisaarit fillojnë në vienë këtë javë, të mërkurën dhe do të zgjasin deri në 2 mars.

Inglês

the consultations with belgrade and pristina officials on ahtisaari's proposal begin in vienna this week -- on wednesday -- and will last until march 2nd.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK