Pergunte ao Google

Você procurou por: vlorës (Albanês - Inglês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Inglês

Informações

Albanês

Rruga lidh portin e Vlorës me infrastrukturën tjetër. [AFP]

Inglês

The road connects Vlora's port with other infrastructure. [AFP]

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Autoritetet kanë dhënë miratimin për një termocentral në portin jugperëndimor të Vlorës.

Inglês

The authorities have given the go-ahead for a thermal plant in the southwestern port city of Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Janë në punë gjithashtu plane për një termocentral në qytetin jugor të Vlorës.

Inglês

Plans for an oil-fired plant in the southern city of Vlora are also in the works.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ndërkohë, autoritetet po planifikojnë zhvillimin e mëtejshëm të portit të Vlorës.

Inglês

Meanwhile, authorities are planning further development of Vlora's port.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Agjencia do të kryejë një studim paraprak në qytetet shqiptare të Vlorës dhe Fierit.

Inglês

The agency will conduct a feasibility study in the Albanian towns of Vlora and Fier.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Kompanitë në Shqipëri tentojnë të grumbullohen në qytetet e Lezhës, Tiranës dhe Vlorës.

Inglês

Companies in Albania tend to cluster in the cities of Lezha, Tirana and Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Projekti është parë si një nga investimet më të rëndësishme të Vlorës gjatë disa viteve të fundit.

Inglês

The project is seen as one of Vlora's most important investments over the past several years.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Treshja doli të peshkojë në një barkë gome nga qyteti port i Vlorës, të martën herët.

Inglês

The trio went out fishing on a rubber boat off the port city of Vlora early Tuesday.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Kompania e çon me autobotë naftën e saj në portin e Vlorës ku dërgohet në Itali për rafinim.

Inglês

The company trucks its oil to the port of Vlora, where it is then shipped to Italy for refining.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Qeveria ka investuar gjithashtu fonde shtetërore për të modernizuar portet e Vlorës, Sarandës dhe Shëngjinit.

Inglês

The government also has invested state funds to modernise the ports of Vlora, Saranda and Shengjin.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Qeveria ka investuar gjithashtu fonde shtetërore për të modernizuar portet e Vlorës, Sarandës dhe Shëngjinit.

Inglês

The government has also invested state funds to modernise the ports of Vlora, Saranda and Shengjin.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Të katër ata ndeshen me akuza për dëmtimin e një numri banesash dhe një fabrike pranë Vlorës dhe Fierit.

Inglês

The four face charges of damaging a number of residences and a factory near Vlora and Fier.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

EBRD do të financojë pjesërisht një projekt prej 550 milion dollarë për ndërtimin e një termocentrali në qytetin shqiptar të Vlorës.

Inglês

EBRD will partly finance a $550m project for the construction of a thermal power plant in the Albanian town of Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Edhe pse mbetet ende për t'u bërë vepruese, qendra e Vlorës është pjesë e kësaj strategjie.

Inglês

Though it has yet to become operational, the Vlora centre is part of this strategy.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

I pari Festival Folklorik Mesdhetar në qytetin bregdetar Shqiptar të Vlorës u zhvillua nga 1-4 gusht.

Inglês

The first Mediterranean Folk Festival in the Albanian coastal city of Vlora was held from 1-4 August.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Banka Bortërore dhe Shqipëria nënshkruan një marrëveshje për një kredi 25 milion $ për ndërtimin e termocentralit të Vlorës.

Inglês

The World Bank and Albania signed a $25m loan agreement for construction of the Vlora thermal power plant.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Firma amerikane AMBO financoi një studim paraprak të tubacionit të naftës e gazit që lidh Burgasin në Bullgari me portin shqiptar të Vlorës.

Inglês

The American firm AMBO financed a feasibility study of oil and gas pipelines linking Bourgas, Bulgaria to the Albanian port of Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Italia po jep një kredi prej 15.3 milion euro për Shqipërinë për ndërtimin e portit jugperëndimor të Vlorës, në Adriatik.

Inglês

Italy is extending a 15.3m-euro loan to Albania for the reconstruction of the southwest Adriatic port of Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Në veçanti, banka do të japë fonde në prill 2005 për ndërtimin e një termocentrali të ri në qytetin jugor të Vlorës.

Inglês

In particular, the bank will grant funds in April 2005 for the construction of a new thermo-central facility in the southern city of Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Pasi udhëtova për rreth dy orë, ndalova në Orikum, një qytet i vogël bregdetar pranë qytetit të Vlorës.

Inglês

After driving for about two hours, I made a pit stop in Orikum, a small coastal town near the city of Vlora.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK