Pergunte ao Google

Você procurou por: korruptuara (Albanês - Turco)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Albanês

Turco

Informações

Albanês

Barometri Global i Korrupsionit: partitë politike të korruptuara

Turco

Küresel Yolsuzluk Barometresi: siyasi partiler yolsuzluk içinde

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Zyrtarët po flasin gjithashtu hapur rreth praktikave të korruptuara.

Turco

Yetkililer de kanunsuz uygulamaların varlığından bahsediyor.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Mediat e korruptuara do kthejnë veprimet e mia ne agjenden e qeverisë.

Turco

Dejenere olmuş medyan yine devleti suçlayacak .

Última atualização: 2016-10-29
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Transparency International: Bullgaria, Greqia dhe Rumania vendet më të korruptuara të BE

Turco

Uluslararası Şeffaflık Örgütü: Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya en fazla yolsuzluk olan AB ülkeleri

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Një botim i mbështetur nga UNDP tha se gjykatat janë institucionet më të korruptuara në Kosovë.

Turco

UNDP tarafından desteklenen bir yayında, mahkemelerin Kosova'da yolsuzluğun en fazla olduğu kurumlar olduğu öne sürüldü.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Si rezultat, 14 ekipe të korruptuara do të përballen me masa disiplinore e ligjore.

Turco

Sonuç olarak toplam 14 ekip disiplin ve hukuki cezalara çarptırılacak.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

"i institucioneve të korruptuara dhe të prishta Politike të Shteteve të Bashkuara..."

Turco

"yozlaşmış politikayla yürüttüğü emperyalist saldırısını kınıyorum."

Última atualização: 2016-10-29
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

Tre institucionet e tjera më të korruptuara janë gjyqësori, administrata lokale dhe ndërmarrjet publike.

Turco

En fazla yolsuzluğun olduğu diğer üç kurumsa yargı, yerel idare ve kamu kuruluşları.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Spitalet kroate janë parë si një nga institucionet më të korruptuara të vendit. [AFP]

Turco

Hırvatistan'da hastaneler en çok yolsuzluk yapılan kurumlar arasında görülüyor. [AFP]

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

"Por në të vërtetë strukturat [e korruptuara] do të mbeten të padëmtuara."

Turco

Fakat [yolsuzluk içindeki] yapılar, yasalardan zarar görmeyecektir." dedi.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Albanês

Anketat tregojnë se shumë maqdonas nuk u besojnë gjyqtarëve dhe besojnë se gjykatat janë të korruptuara dhe mbajnë anë.

Turco

Anketler, Makedon halkının çoğunluğunun yargıçlara güvenmediğini ve mahkemelerin yolsuzluk ve partizanlıkla dolu olduğuna inandığını gösteriyor.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ministri i Brendshëm Ivica Daçiç theksoi se hetimet e praktikave të korruptuara midis zyrtarëve shtetërorë do të vazhdojnë.

Turco

İçişleri Bakanı Ivica Daciç hükümet yetkilileri arasındaki yolsuzluk uygulamalarıyla ilgili soruşturmaların devam edeceğini söyledi.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Kjo është provë se partitë janë gati të bëjnë diçka me qëllim që të mos perceptohen më si të korruptuara nga publiku.

Turco

Bu da siyasi partilerin halkın gözündeki 'yozlaşmış kurum' imajından kurtulmak için bir şeyler yapmaya hazır olduğunun kanıtı.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Turqia ka rindërtuar gjykatat e saj, të cilat janë tani më pak të korruptuara se në shumë vende të Evropës Lindore.

Turco

Türkiye ise mahkemelerini elden geçirerek, Doğu Avrupa'daki pek çok ülkeye göre yolsuzluk seviyelerini indirdi.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Ta hajë dreqi, Tomi, të gjithë e kemi marrë Ligjin e Punëve të Jashtme të Korruptuara dhe e mbajmë mend përmendësh.

Turco

Lanet olsun Tommy, bütün FCPA raporunu ezberledik.

Última atualização: 2016-10-29
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Sipas raportit, Bullgaria renditet si më e korruptuara midis vendeve anëtare të BE. [Dosje]

Turco

Rapora göre Bulgaristan, AB üye ülkeleri arasında yolsuzluğun en fazla olduğu ülke konumunda. [Arşiv]

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Opozita politike në Kosovë e ka kritikuar tashmë Çekun duke argumentuar se një riorganizim kabineti do të zëvëndësonte figurat e paefektëshme apo të korruptuara.

Turco

Kosova siyasi muhalefeti, kabine değişikliğinin verimsiz veya yolsuzluğa bulaşmış isimleri değiştireceğini söyleyerek Ceku'yu eleştirmeye başladı bile.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Zyrtarët janë akuzuar për përdorim të praktikave të korruptuara për të përvetësuar afërsisht 16 hektarë tokë e cila ka një vlerë totale prej 16 milion euro.

Turco

Söz konusu yetkililer, toplam değeri 16 milyon avroya varan yaklaşık 16 hektarlık araziyi usulsüz olarak üzerlerine geçirmekle suçlanıyor.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Bullgarisë ju kërkua të rritë përpjekjet kundër autoriteteve të korruptuara lokale dhe korrupsionit në sektorë të ndjeshëm të tillë si shëndetësia dhe arsimi.

Turco

Bulgaristan'a yolsuzluğa bulaşmış yerel yetkililer ve sağlık ve eğitim gibi hassas sektörlerdeki yolsuzluğa karşı çabalarını hızlandırması yönünde çağrıda bulunuldu.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Albanês

Korrupsioni mbeti një problem i madh për të gjithë vendet në rajon, megjithë ligjet kombëtare që ndalonin praktikat e korruptuara dhe parashikonin dënime të konsiderueshëm.

Turco

Ulusal yasalar, usulsüzlükleri yasaklayıp bu konuda ciddi cezalar içerse de, yolsuzluk, bölgedeki tüm ülkelerin en önemli sorunlarından biri olmaya devam etti.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK