Você procurou por: (Chinês (simplificado) - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Chinês (simplificado)

Albanês

Informações

Chinês (simplificado)

必 須 過 撒 瑪 利 亞

Albanês

por duhej të kalonte nëpër samari.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

看 見 石 頭 已 從 墳 墓 輥 開 了

Albanês

dhe gjetën që guri ishte rrokullisur nga varri.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

也 不 許 人 拿 著 器 具 從 殿 裡

Albanês

dhe nuk lejoi asnjë që të mbartte sende nëpër tempull.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

因 為 我 的 眼 睛 已 看 見 你 的 救 恩

Albanês

sepse sytë e mi e panë shpëtimin tënd

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

二 人 過 彼 西 底 、 來 到 旁 非 利 亞

Albanês

dhe, mbasi e përshkuan pisidinë, ardhën në panfili.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

你 們 所 上 的 本 、 已 明 讀 在 我 面 前

Albanês

letra që na dërguat u lexua me kujdes përpara meje.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

我 們 已 信 了 、 又 知 道 你 是   神 的 聖 者

Albanês

ne kemi besuar dhe kemi njohur se ti je krishti, biri i perëndisë të gjallë''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

說 、 主 果 然 復 活 、 已 現 給 西 門 看 了

Albanês

ata thoshnin: ''zoti u ringjall me të vërtetë dhe iu shfaq simonit''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

我 已 挖 井 喝 水 . 我 必 用 腳 掌 踏 乾 埃 及 的 一 切 河

Albanês

kam gërmuar dhe kam pirë ujë; me tabanin e këmbëve të mia kam tharë të gjitha lumenjtë e egjiptit".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Chinês (simplificado)

上 所 記 、 『 誇 口 的 當 指 著 主 誇 口 。

Albanês

që, sikurse është shkruar: ''ai që mburret, le të mburret në zotin''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

彼 得 說 、 看 哪 、 我 們 巳 撇 下 自 己 所 有 的 跟 從 你 了

Albanês

pastaj pjetri tha: ''ja, ne kemi lënë çdo gjë dhe të kemi ndjekur''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

上 說 、 『 凡 信 他 的 人 、 必 不 至 於 羞 愧 。

Albanês

sepse shkrimi thotë: ''kushdo që beson në të, nuk do të turpërohet''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

頭 一 個 上 來 說 、 主 阿 、 你 的 一 錠 銀 子 、 已 賺 了 十 錠

Albanês

atëherë doli i pari dhe tha: "zot, mina jote dha dhjetë mina të tjera";

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Chinês (simplificado)

耶 穌 又 離 了 推 羅 的 境 界 、 過 西 頓 、 就 從 低 加 波 利 境 內 來 到 加 利 利 海

Albanês

mbasi u nis përsëri nga krahina e tiros dhe e sidonit, jezusi arriti te deti i galilesë, në mes të krahinës së dekapolit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Chinês (simplificado)

耶 穌 對 他 說 、 上 又 記 著 說 、 『 不 可 試 探 主 你 的   神 。

Albanês

jezusi i tha: ''Éshtë shkruar gjithashtu: "mos e tundo zotin, perëndinë tënd"''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Chinês (simplificado)

上 說 甚 麼 呢 . 說 、 『 亞 伯 拉 罕 信   神 、 這 就 算 為 他 的 義 。

Albanês

në fakt, çfarë thotë shkrimi? ''por abrahami i besoi perëndisë dhe kjo iu numërua për drejtësi''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK