Pergunte ao Google

Você procurou por: govorio (Croata - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Croata

Albanês

Informações

Croata

To sam vam govorio da se ne sablaznite.

Albanês

''Jua kam thënë këto gjëra, që të mos skandalizoheni.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Čeku je govorio u sličnom, pozitivnom tonu.

Albanês

Çeku pati të njëjtin ton të ngjashëm pozitiv.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

To sam vam govorio dok sam boravio s vama.

Albanês

Ju kam thënë këto gjëra, ndërkaq jam me ju;

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Također je govorio u Nacionalnom novinarskom klubu.

Albanês

Ai foli gjithashtu në Klubin Kombëtar të Shtypit.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Croata

No on je govorio o hramu svoga tijela.

Albanês

Por ai fliste për tempullin e trupit të vet.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Erdogan je govorio na gospodarskoj konferenciji u Istanbulu.

Albanês

Erdogan po fliste në një konferencë ekonomike në Stamboll.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Govorio sam o drugim svjedocima, a ne o sebi."

Albanês

Fola lidhur me dëshmitarët e tjerë, jo për veten time."

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Croata

Sanader je došao bez odvjetnika i govorio je kao svjedok.

Albanês

Sanader erdhi pa një avokat mbrojtës, duke dëshmuar si një dëshmitar.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

ali nisu mogli odoljeti mudrosti i Duhu kojim je govorio.

Albanês

por nuk mund t'i bënin ballë urtësisë dhe frymës me anë të së cilës ai fliste.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Nepromišljeno Job je govorio, u rijeèima mu neima mudrosti.

Albanês

"Jobi flet pa mend, fjalët e tij nuk kanë dituri".

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Croata

A mjesto gdje mu je Bog govorio Jakov nazva Betel.

Albanês

Dhe Jakobi e quajti Bethel vendin ku Perëndia i kishte folur.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

O svojim je planovima govorio u nedavnom intervjuu za SETimes.

Albanês

Ai i diskutoi këto plane në një intervistë të kohëve të fundit me SETimes.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Pouèavao ih je u prispodobama mnogoèemu. Govorio im u pouci:

Albanês

Dhe ai u mësonte atyre shumë gjëra në shëmbëlltyra, dhe u thoshte atyre në mësimin e tij:

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

U dan kad je Jahve govorio s Mojsijem u egipatskoj zemlji,

Albanês

Por erdhi dita kur Zoti i foli Moisiut në vendin e Egjiptit,

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Na pogrebu je govorio predsjednik Europske komisije Romano Prodi.

Albanês

Presidenti i Komisionit Europian, Romano Prodi kishte dërguar një eulogji.

Última atualização: 2012-04-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Stražari odgovore: "Nikada nitko nije ovako govorio."

Albanês

Rojet u përgjigjen: ''Asnjeri nuk ka folur kurrë si ai njeri''.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Croata

Ipak nitko nije otvoreno govorio o njemu zbog straha od Židova.

Albanês

Por askush nuk fliste haptas për të, nga druajtja e Judenjve.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

A Jahve anðelu koji je govorio sa mnom odgovori utješnim rijeèima.

Albanês

Pastaj Zoti i tha disa fjalë të mira, fjalë inkurajimi, engjëllit që fliste me mua.

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Kome li si ove uputio rijeèi i koji duh je iz tebe govorio?"

Albanês

Kujt ia ke drejtuar fjalët e tua, dhe e kujt është fryma që ka dalë prej teje?

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Croata

Tada je Jahve ovako govorio preko slugu svojih proroka:

Albanês

Atëherë Zoti foli me anë të shërbëtorëve të tij, profetëve, duke thënë:

Última atualização: 2012-05-05
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK