Pergunte ao Google

Você procurou por: mogućnošću (Croata - Tcheco)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Croata

Tcheco

Informações

Croata

Upravitelj prozora zasnovan na GTK+ s mogućnošću grupiranja prozoraName

Tcheco

Správce oken založený na GTK+ s funkcí seskupování okneName

Última atualização: 2011-10-23
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Elementi s mogućnošću klimatskog preokreta1. Gubitak leda u Arktičkom moru2.

Tcheco

Poznámka: Tvary a velikosti oválů NEPŘEDSTAVUJÍ nejistoty ohledně dopadu událostí a teplot, při nichž nastanou.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

OpenLook virtualni upravitelj prozora – OLWM unaprijeđen mogućnošću rukovanja s virtualnim radnim površinamaName

Tcheco

Virtuální správce oken The OpenLook (OLVWM) pracuje s virtuálními plochamiName

Última atualização: 2011-10-23
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Croata

Stetoskop sa zvonom i dijafragmom ili sa mogućnošću rada u dva režima - kao zvono i dijafragma.

Tcheco

Stetoskop jak se zvonem, tak s membránou, nebo takový, který může fungovat jako zvon i membrána.

Última atualização: 2011-03-17
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: MatteoT

Croata

Nanotehnologija, na primjer, dopušta razvoj novih proizvoda i usluga, s mogućnošću unapređenja ljudskog zdravlja, čuvajući prirodna bogatstva i štiteći okoliš.

Tcheco

Například nanotechnologie umožňují vývoj nových produktů a služeb, které jsou schopné posílit lidské zdraví, uchovat přírodní zdroje a ochránit životní prostředí.

Última atualização: 2014-02-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: MatteoT

Croata

Evo nekoliko preporuka za pravilnu auskultaciju: 1. Tiha, dobro osvetljena i topla prostorija. [To eliminiše spoljašnju buku i olakšava pregled srca.] 2. Propisno svučen pacijent. [Omogućava pravilno postavljanje stetoskopa na grudi.] 3. Mogućnost pregleda pacijenta u ležećem i sedećem položaju, kao i u položaju sa leve strane (vidi dijagram A). [Različiti zvuci, a posebno oni patološki, se poljavljuju pri određenom položaju tela.] 4. Mogućnost pregleda pacijenta sa prave strane. [Smanjuje mogućnost obrazovanja dodatnih zvukova koji nastaju dodirom creva sa različitim predmetima.] 5. Stetoskop sa zvonom i dijafragmom ili sa mogućnošću rada u dva režima - kao zvono i dijafragma. [Zvono pri lakom pritisku na grudi, može da registruje niskofrekvetne zvuke. Pri jačem pritisku, tako da ostane otisak, dijafragma registruje visokofrekventne zvuke.] 6. Redosled auskultacije (vidi dijagram B). Potrebno je preslušati najmanje četiri zone, koristeći prvo dijafragmu, a zatim zvono: a. Leva spoljašnja ivica grudne kosti u nivou četvrtog međurebarnog prostora. U ovoj zoni se najbolje čuju tonovi poreklom od trikuspidnog ušća i desnog srca uopšte. b. Peti međurebarni prostor u nivou srednje klavikularne linije - predeo srčanog vrha. U ovoj zoni se najbolje čuju tonovi poreklom od mitralnog ušća i levog srca uopšte.

Tcheco

Následují doporučení pro správnou auskultaci: 1. Tichá, dobře osvětlená, teplá místnost. [Tak vyloučíte zvuky z vnějšku a usnadníte vyšetření srdce.] 2. Přiměřeně obnažený pacient. [Tak můžete stetoskop přiložit přímo na hrudník.] 3. Možnost vyšetřit pacienta na zádech, v sedě a na levém boku (viz diagram A). [Různé zvuky, zvláště abnormální, se mohou objevovat v různých pozicích.] 4. Možnost vyšetřovat zprava. [Tak se snižuje pravděpodobnost různých zevních zvuků způsobených nárazy hadiček do různých předmětů.] 5. Stetoskop jak se zvonem, tak s membránou, nebo takový, který může fungovat jako zvon i membrána. [Zvon při lehkém držení na hrudníku zachycuje některé zvuky o nízké frekvenci. Membrána při pevném přitlačení k hrudníku zachycuje zvuky o vyšší frekvenci.] 6. Postup auskultace (viz diagram B). Je třeba auskultovat nejméně čtyři oblasti s použitím nejdříve memrány a poté zvonu: a. Levá laterální sternální hranice - čtvrté mezižebří vlevo od sterna. V této oblasti posloucháme trikuspidální chlopeň a pravé srdce. b. Hrot - páté mezižebři v medioklavikulární čáře. V této oblasti posloucháme mitrální chlopeň a levé srdce.

Última atualização: 2011-03-17
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Referência: MatteoT

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK