Você procurou por: aabrahamin (Finlandês - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Finlandês

Albanês

Informações

Finlandês

hän sanoi: "minä olen aabrahamin palvelija.

Albanês

atëherë ai tha: "unë jam një shërbëtor i abrahamit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Finlandês

aabrahamin pojat olivat iisak ja ismael.

Albanês

bijtë e abrahamit ishin isaku dhe ismaeli.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

ja siksi käski aabrahamin tappaa hänet?

Albanês

per kete i tha abrahamit te me vriste.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

tämä on aabrahamin elinvuosien luku: sata seitsemänkymmentä viisi vuotta.

Albanês

këto janë vitet e jetës së abrahamit: ai jetoi gjithsej njëqind e shtatëdhjetë e pesë vjet.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

jeesuksen kristuksen, daavidin pojan, aabrahamin pojan, syntykirja.

Albanês

libri i gjenealogjisë së jezu krishtit, birit të davidit, birit të abrahamit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

tämä jaakobin, tämä iisakin, tämä aabrahamin, tämä taaran, tämä naahorin,

Albanês

bir i jakobit, bir i isakut, bir i abrahamit, bir i tares, bir i nakorit;

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

mitä me siis sanomme esi-isämme aabrahamin saavuttaneen lihan mukaan?

Albanês

Çfarë do të themi, pra, në lidhje me atë që ati ynë abrahami, ka përfituar sipas mishit?

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

liitto, jonka hän teki aabrahamin kanssa, ja hänen lisakille vannomansa vala.

Albanês

besëlidhjen e lidhur me abrahamin, betimin që i ka bërë isakut,

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

kun jumala oli lakannut puhumasta aabrahamin kanssa, kohosi hän ylös hänen luotansa.

Albanês

kur mbaroi së foluri me të, perëndia e la abrahamin duke u ngritur lart.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

ja tämä on kertomus iisakin, aabrahamin pojan, suvusta. aabrahamille syntyi iisak.

Albanês

këta janë pasardhësit e isakut, birit të abrahamit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

sillä herra oli sulkenut jokaisen kohdun abimelekin huoneessa saaran, aabrahamin vaimon, tähden.

Albanês

sepse zoti e kishte shterpëzuar plotësisht tërë shtëpinë e abimelekut, për shkak të sarës, gruas së abrahamit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

että aabrahamin siunaus tulisi jeesuksessa kristuksessa pakanain osaksi ja me niin uskon kautta saisimme luvatun hengen.

Albanês

o vëllezër, po ju flas në mënyrën e njerëzve: në qoftë se një besëlidhje është aprovuar, edhe pse është besëlidhje njeriu, askush nuk e zhvleftëson as nuk i shton gjë.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

ja herra lähti pois, senjälkeen kuin hän oli lakannut puhumasta aabrahamin kanssa, ja aabraham palasi kotiinsa.

Albanês

sa mbaroi së foluri me abrahamin, zoti u largua. dhe abrahami u kthye në banesën e tij.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

ja aabrahamin kuoltua jumala siunasi hänen poikaansa iisakia. ja iisak asui lahai-roin kaivon tienoilla.

Albanês

mbas vdekjes së abrahamit, perëndia bekoi birin e tij isakun; dhe isaku qëndroi pranë pusit të lahai-roit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

he ovat hebrealaisia; minä myös. he ovat israelilaisia; minä myös. he ovat aabrahamin siementä; minä myös.

Albanês

janë ata hebrenj? jam edhe unë! janë ata izraelitë? jam edhe unë! janë ata pasardhës të abrahamit? jam edhe unë.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Finlandês

mutta sinä israel, minun palvelijani, sinä jaakob, jonka minä olen valinnut, aabrahamin, minun ystäväni, siemen,

Albanês

"por ti, izrael, shërbëtori im, jakob që kam zgjedhur, pasardhës i abrahamit, mikut tim,

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Finlandês

en ole nähnyt tuota mallia sen jälkeen kun aabraham nai saaransa.

Albanês

s'e kam parë këtë stil që kur luka u martua me laurën.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK