Pergunte ao Google

Você procurou por: pesantemente (Italiano - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Italiano

Albanês

Informações

Italiano

Quel sottomarino sara' difeso pesantemente.

Albanês

Nëndetësja duhet të jetë tepër e mbrojtur.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

D'ora in poi dormirà pesantemente qui.

Albanês

Nga tani e tutje, gjumin e rëndë mund ta bëni këtu.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Ci siamo ubriacati entrambi pesantemente, e--

Albanês

Ishim të pirë që të dy.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Mamma, grazie di avermi imbarazzato pesantemente.

Albanês

Mami, faleminderit që më vure në siklet plotësisht.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

I cibi più pesantemente pubblicizzati sono quelli più consumati.

Albanês

Ushqimet më të reklamuara konsumohen më së shumti.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

I nervi vestibolococleari e ottici sono pesantemente danneggiati.

Albanês

Kornea e Cheitonas dhe nervat optike janë shkatërruar plotësisht.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

E' pesantemente sedato, non ti preoccupare e' sicuro

Albanês

Eshte qetesues i rende, mos u brengos, eshte i sigurte.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Ma tentano pesantemente di coprire lo scopo dei miei crimini.

Albanês

Por ato nuk mund ta mbulojnë qëllimin e krimeve të mia të vërteta.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Credo che dovrebbe farsi avanti con agroco, pesantemente.

Albanês

Mendoj se duhet të vazhdoni me Agroko, agresivisht.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Come vedete, sono pesantemente armati e hanno un obiettivo.

Albanês

Siç mund ta shihni, këta njerëz janë të armatosur rëndë dhe në mision.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Dentro l'edificio ci sono piu' di 20 uomini armati pesantemente.

Albanês

Ka mbi 20 burra të armatosur rëndë brënda ndërtesës.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

E' vero che due studenti della vostra organizzazione sono stati picchiati pesantemente?

Albanês

A është e vërtetë se dy studentë nga organizata juaj A është e vërtetë se dy studëntë nga organizata juaj janë rrahur keq?

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Ed è tenuto 100 piani sotto l'edificio più pesantemente protetto sul pianeta.

Albanês

Është mbyllur 100 kate poshtë ndërtesës, ruajtur me sigurimin e rreptë në planetit.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Sono una dottoressa del pronto soccorso, quindi... quando dormiamo, dormiamo pesantemente.

Albanês

Nuk më shqetëson zhurma, jam mjeke në urgjencë, kështu që nuk fle dhe aq shumë..

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Bene, dobbiamo occuparci subito dei geni del male, pesantemente armati, dentro questo furgone.

Albanês

Në rregull, tani duhet te zgjedhim armet gjeniale brenda ne kamion.

Última atualização: 2016-10-28
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Se qualcuno pesantemente gravato chiederà aiuto per il carico che porta, nessuno potrà alleggerirlo, quand'anche fosse uno dei suoi parenti.

Albanês

En, ëse i ngarkuari (me mëkate), madje (i thirruri) qoftë edhe i afërt.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Nessuno porterà il peso di un altro. Se qualcuno pesantemente gravato chiederà aiuto per il carico che porta, nessuno potrà alleggerirlo, quand'anche fosse uno dei suoi parenti.

Albanês

Dhe asnjë fajtor nuk do ta bartë fajin e tjetrit, nëse të ngarkuarit me mëkate thërrasin që t’u barten, nuk do t’u bartet asgjë, edhe në pastë të afërm.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Nessuno porterà il peso di un altro. Se qualcuno pesantemente gravato chiederà aiuto per il carico che porta, nessuno potrà alleggerirlo, quand'anche fosse uno dei suoi parenti.

Albanês

dhe asnjë mëkatar nuk do të bartë mëkatin e tjetërit, po edhe nëse mëkatarin thërret ndonjë për t’ia bartur atë, ajo nuk do t’i bartet atij, edhe nëse (ai që thërret) është i afërt i tij.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Le elemosine sono per i bisognosi, per i poveri, per quelli incaricati di raccoglierle, per quelli di cui bisogna conquistarsi i cuori, per il riscatto degli schiavi, per quelli pesantemente indebitati, per [la lotta sul] sentiero di Allah e per il viandante.

Albanês

All-llahu caktoi obligim që lëmosha (zeqati etj.) t’ju takojnë vetëm: të varfëre (nevojtarëve), të ngratëve (që s’kanë fare (, punonjësve 9që e tubojnë), atyre që duhet përfituar zemrat (të dobëtve në besim), e duhet dhënë edhe për lirim nga robëria, të mbyturve në borgje, (luftëtarëve) në rrugën e All-llahut dhe atij që ka ka mbetur në rrugë.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Italiano

Le elemosine sono per i bisognosi, per i poveri, per quelli incaricati di raccoglierle, per quelli di cui bisogna conquistarsi i cuori, per il riscatto degli schiavi, per quelli pesantemente indebitati, per [la lotta sul] sentiero di Allah e per il viandante.

Albanês

Lëmosha u takon vetëm të varfërve, të gjorëve dhe atyre që e mbledhin atë (rrogë e nëpunësit që punon në atë lëmë), dhe atyre që duhet përfituar zemrat (në islamizëm); dhe për lirim nga skllavëria, dhe të ngarkuarve në borxhe, dhe për rrugën e Perëndisë, dhe udhëtarit të rastit.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK