Pergunte ao Google

Você procurou por: dictum (Latim - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Latim

Albanês

Informações

Latim

audistis quia dictum est antiquis non moechaberi

Albanês

Ju keni dëgjuar se të lashtëve u qe thënë: "Mos shkel kurorën".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

sed hoc est quod dictum est per prophetam Iohe

Albanês

Por kjo është ajo që ishte thënë nëpërmjet profetit Joel:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

ut adimpleretur quod dictum est per Esaiam propheta

Albanês

që të përmbushej ç'ishte thënë nëpërmjet profetit Isaia kur tha:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

ad quem dictum est quia in Isaac vocabitur tibi seme

Albanês

Me anë të besimit Isaku bekoi Jakobin dhe Esaun, për gjërat që do të ndodhnin.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

videte ergo ne superveniat quod dictum est in propheti

Albanês

Kini kujdes, pra, që të mos ju ndodhë ajo që është thënë në profetët:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

ut adimpleretur quod dictum est per Esaiam prophetam dicente

Albanês

me qëllim që të përmbushej ç'ishte thënë nëpërmjet profetit Isaia që thotë:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

tunc adimpletum est quod dictum est per Hieremiam prophetam dicente

Albanês

Atëherë u përmbush ajo që ishte thënë nëpërmjet profetit Jeremi që thotë:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

audistis quia dictum est oculum pro oculo et dentem pro dent

Albanês

Ju keni dëgjuar se qe thënë: "Sy për sy dhe dhëmb për dhëmb".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

et respondens Iesus ait illi dictum est non temptabis Dominum Deum tuu

Albanês

Dhe Jezusi u përgjigj dhe i tha: ''Éshtë thënë: "Mos e tundo Zotin, Perëndinë tënd"''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

hoc autem factum est ut impleretur quod dictum est per prophetam dicente

Albanês

Tani kjo ndodhi për të përmbushur ç'ishtë thënë nga profeti, që thotë:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

audistis quia dictum est diliges proximum tuum et odio habebis inimicum tuu

Albanês

Ju keni dëgjuar se qe thënë: "Duaje të afërmin tënd dhe urreje armikun tënd".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

dictum est autem quicumque dimiserit uxorem suam det illi libellum repudi

Albanês

Qe thënë gjithashtu: "Kush e lë gruan e tij, le t'i japë letrën e ndarjes".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

non ex operibus sed ex vocante dictum est ei quia maior serviet minor

Albanês

iu tha asaj: ''Më i madhi do t'i shërbejë më të voglit'',

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

videntes autem cognoverunt de verbo quod dictum erat illis de puero ho

Albanês

Mbasi e panë, përhapën ato që u ishte thënë për atë fëmijë.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

de resurrectione autem mortuorum non legistis quod dictum est a Deo dicente vobi

Albanês

Pastaj sa për ringjalljen e të vdekurve, a nuk e keni lexuar ç'ju ishte thënë nga Perëndia kur thotë:

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

pereat dies in qua natus sum et nox in qua dictum est conceptus est hom

Albanês

"Humbtë dita në të cilën linda dhe nata që tha: "U ngjiz një mashkull!".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

audistis quia dictum est antiquis non occides qui autem occiderit reus erit iudici

Albanês

Ju keni dëgjuar se u qe thënë të lashtëve: "Mos vrisni"; dhe: "Kushdo që vret do t'i nënshtrohet gjyqit";

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

propter quod bono animo estote viri credo enim Deo quia sic erit quemadmodum dictum est mih

Albanês

Prandaj, o burra, kini zemër të gëzuar, sepse unë besoj në Perëndinë se do të ndodhë pikërisht ashtu siç m'u tha.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et erit in loco ubi dictum est eis non plebs mea vos ibi vocabuntur filii Dei viv

Albanês

Dhe do të ndodhë që atje ku u është thënë atyre: "Ju nuk jeni populli im", atje do të quheni bij të Perëndisë së gjallë''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

iterum audistis quia dictum est antiquis non peierabis reddes autem Domino iuramenta tu

Albanês

Keni dëgjuar gjithashtu se të lashtëve u qe thënë: "Mos bëj betim të rremë; por plotëso premtimet për të cilat je betuar para Zotit".

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK