Pergunte ao Google

Você procurou por: similitudinem (Latim - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Latim

Albanês

Informações

Latim

et omne corvini generis in similitudinem sua

Albanês

çdo lloj korbi;

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et animalia ibant et revertebantur in similitudinem fulguris coruscanti

Albanês

Qëniet e gjalla vraponin përpara dhe prapa, dukeshin si një rrufe.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et dixit illis similitudinem videte ficulneam et omnes arbore

Albanês

Pastaj u tha atyre një shëmbëlltyrë: ''Vini re fikun dhe të gjitha pemët.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

in similitudinem lapidis aquae durantur et superficies abyssi constringitu

Albanês

Ujërat ngurtësohen si guri dhe sipërfaqja e humnerës ngrin.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

similitudinem omnium iumentorum quae sunt super terram vel avium sub caelo volantiu

Albanês

paraqitjen e një kafshe që është mbi tokë, paraqitjen e një zogu që fluturon në qiell,

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et non cognovit eum quia pilosae manus similitudinem maioris expresserant benedicens ergo ill

Albanês

Kështu ai nuk e njohu, sepse duart e tij ishin leshtore ashtu si duart e vëllait të tij Esau; dhe e bekoi.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et amplius adhuc manifestum est si secundum similitudinem Melchisedech exsurgit alius sacerdo

Albanês

Sepse Shkrimi dëshmon: ''Ti je prift për jetë të jetës, sipas rendit të Melkisedekut''.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

furor illis secundum similitudinem serpentis sicut aspidis surdae et obturantis aures sua

Albanês

U lartofsh mbi qiejtë, o Perëndi; shkëlqeftë lavdia jote mbi të gjithë tokën.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

ne forte decepti faciatis vobis sculptam similitudinem aut imaginem masculi vel femina

Albanês

me qëllim që të mos shthureni dhe të mos gdhendni ndonjë shëmbëlltyrë, në trajtën e ndonjë figure: paraqitjen e një burri apo të një gruaje,

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

hic est liber generationis Adam in die qua creavit Deus hominem ad similitudinem Dei fecit illu

Albanês

Ky është libri i prejardhjes së Adamit. Ditën që Perëndia krijoi njeriun e bëri të ngjashëm me Perëndinë.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

in ipsa benedicimus Dominum et Patrem et in ipsa maledicimus homines qui ad similitudinem Dei facti sun

Albanês

Mos vallë burimi nxjerr nga e njejta vrimë ujë të ëmbël e të hidhur?

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

dixit autem similitudinem ad illos dicens hominis cuiusdam divitis uberes fructus ager adtuli

Albanês

Dhe ai u tha atyre një shëmbëlltyrë: ''Tokat e një pasaniku dhanë të korra të bollshme;

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et posuerunt arcam Dei super plaustrum et capsellam quae habebat mures aureos et similitudinem anoru

Albanês

Pastaj vendosën mbi qerre arkën e Zotit dhe shportën me minjtë prej ari dhe figurat e hemorroideve.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

et mutaverunt gloriam incorruptibilis Dei in similitudinem imaginis corruptibilis hominis et volucrum et quadrupedum et serpentiu

Albanês

dhe e shndërruan lavdinë e Perëndisë së pakalbshëm në një shëmbëllim të ngjashëm me atë të një njeriu të kalbshëm, të shpendëve, të kafshëve katërkëmbëshe dhe të rrëshqanorëve.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

sed semet ipsum exinanivit formam servi accipiens in similitudinem hominum factus et habitu inventus ut hom

Albanês

dhe duke u gjetur nga pamja e jashtme posi njeri, e përuli vetveten duke u bërë i bindur deri në vdekje, deri në vdekje të kryqit.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

dicebat autem illis et similitudinem numquid potest caecus caecum ducere nonne ambo in foveam caden

Albanês

Pastaj ai u tha një shëmbëlltyrë: ''Një i verbër a mund t'i prijë një të verbri tjetër? Vallë nuk do të bien të dy në gropë?

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

vixit autem Adam centum triginta annis et genuit ad similitudinem et imaginem suam vocavitque nomen eius Set

Albanês

Adami jetoi njëqind e tridhjetë vjet dhe i lindi një djalë që i përngjiste, një lloj në shëmbëlltyrë të tij dhe e quajti Seth.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

iuxta omnem similitudinem tabernaculi quod ostendam tibi et omnium vasorum in cultum eius sicque facietis illu

Albanês

Ju do ta bëni atë sipas tërë asaj që unë do t'iu tregoj, si për modelin e tabernakullit ashtu edhe për modelin e të gjitha orendive.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Latim

quoniam in similitudinem arioli et coniectoris aestimat quod ignorat comede et bibe dicet tibi et mens eius non est tecu

Albanês

sepse, ashtu si mendon në zemër të tij, ashtu është ai; "Ha dhe pi"!, do të thotë, por zemra e tij nuk është me ty.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Latim

cumque operuisset superficiem terrae apparuit in solitudine minutum et quasi pilo tunsum in similitudinem pruinae super terra

Albanês

Pastaj shtresa e vesës u zhduk, dhe ja, mbi sipërfaqen e shkretëtirës u duk një gjë e hollë dhe e rrumbullakët, e hollë si bryma mbi tokë.

Última atualização: 2012-05-04
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK