Pergunte ao Google

Você procurou por: njihove (Sérvio - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Sérvio

Albanês

Informações

Sérvio

KFOR će nadgledati njihove operacije.

Albanês

KFOR do të mbikqyrë operacionet e saj.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Njihove referentne tačke su drugačije.

Albanês

Pikat e tyre të referimit janë të ndryshme.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Njihove su noge brze da prolivaju krv.

Albanês

këmbët e tyre janë të shpejta për të derdhur gjak;

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Na njihove argumente izneli smo svoje.

Albanês

Ne përballëm argumentet tona me të tyret.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

«Izolacija nije odgovor za njihove probleme.

Albanês

"Izolimi nuk është përgjigjia për problemet e tyre.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Sérvio

Matei: To zavisi od njihove starosti.

Albanês

Matei: Ajo varet nga mosha e tyre.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Na njihove kazne neće biti uložena žalba.

Albanês

Dënimi i tyre nuk do të apelohet.

Última atualização: 2012-04-07
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Bukurešt se nije obazirao na njihove pozive.

Albanês

Bukureshti refuzoi të dëgjojë kërkesën e tyre.

Última atualização: 2012-04-07
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Njihove želje trebalo bi uzeti u obzir.

Albanês

Dëshirat e tyre duhet të mbahen parasysh.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Međutim, poslanici PSSE odbacili su njihove zahteve.

Albanês

Megjithatë, deputetët e PACE kundërshtuan kërkesat e tyre.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Novac će biti upotrebljen za finansiranje njihove modernizacije.

Albanês

Fondet do të përdoren për të ndihmuar modernizimin e financave.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Mi poštujemo javne institucije i njihove odluke.“

Albanês

Respektojmë institucionet publike e vendimet e tyre."

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Aviso: contém formatação HTML invisível

Sérvio

Ta ograničenja takođe se odnose na njihove rođake.

Albanês

Kjo masë do të aplikohet gjithashtu për farefisin e tyre.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Sérvio

BA će biti fokusiran na klijente i njihove potrebe.

Albanês

BA do të përqëndrohet në klientët dhe nevojat e tyre.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Njihove frakcije su redovno pribegavale međusobnom nasilju.

Albanês

Fraksionet e tyre gjithashtu i janë kthyer dhunës ndaj njeri-tjetrit.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Sérvio

Njihove prijave za članstvo odobrene su u sredu.

Albanês

Aplikimi i anëtarësimit të tyre u miratua të mërkurën.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

nastojanja usmerena na povratak izbeglica u njihove domove

Albanês

përpjekjeve për rivendosjen e refugjatëve

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Pokri voda neprijatelje njihove, nijedan od njih ne osta.

Albanês

Dhe ujërat i mbuluan armiqtë e tyre, dhe nuk shpëtoi as edhe një prej tyre.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Njihove ponude biće zvanično otvorene na sastanku u julu.

Albanês

Ofertat e tyre do të hapen zyrtarisht në një takim në korrik.

Última atualização: 2016-01-20
Frequência de uso: 2
Qualidade:

Sérvio

I ovo im je moj zavet kad otmem njihove grehe.

Albanês

Dhe kjo do të jetë besëlidhja ime me ta, kur unë t'ju heq mëkatet e tyre''.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK