Você procurou por: aliwaangamiza (Suaíli - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Suaíli

Albanês

Informações

Suaíli

mwenyezi mungu aliwaangamiza, na kwa makafiri hawa itakuwa mfano wa hayo.

Albanês

ata all-llahu i shfarosi, edhe mosbesimtarët i pret shembulli i tyre,

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Suaíli

mwenyezi mungu aliwaangamiza, na kwa makafiri hawa itakuwa mfano wa hayo.

Albanês

perëndia i ka zhdukur ata plotësisht, e kështu do të përfundojnë edhe mohuesit e tjerë.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Suaíli

lakini walimkadhibisha na wakamchinja ngamia, kwa hivyo mola wao mlezi aliwaangamiza kwa sababu ya dhambi zao na akawafuta kabisa.

Albanês

ata nuk i besuan atij dhe atë (devenë) e therrën dhe zoti i tyre për shkak të mëkatit të tyre ua rreshtoi ndëshkimet dhe i rrafshoi,

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Suaíli

lakini walimkadhibisha na wakamchinja ngamia, kwa hivyo mola wao mlezi aliwaangamiza kwa sababu ya dhambi zao na akawafuta kabisa.

Albanês

por ata nuk i besuan (atij), madje e prënë atë (devën) – dhe zoti i tyre shkatërroi ata për mëkatet e tyre, duke i zhdukur deri në të fundit,

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Suaíli

lakini walimkadhibisha na wakamchinja ngamia, kwa hivyo mola wao mlezi aliwaangamiza kwa sababu ya dhambi zao na akawafuta kabisa.

Albanês

por ata nuk i besuan por e prenë atë (deven), e zoti i tyre, për shkak të mëkatit të tyre, i rrafshoi ata

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Suaíli

kwani hawakutembea katika ardhi wakaona ulikuwaje mwisho wa walio kuwa kabla yao? mwenyezi mungu aliwaangamiza, na kwa makafiri hawa itakuwa mfano wa hayo.

Albanês

a nuk udhëtuan ata nëpër tokë e të shohin se si ishte mbarimi i atyre që ishin përpara tyre e që all-llahu ata i rrënoi, e edhe mosbesimtarët (mekas) i pret shembulli i tyre.

Última atualização: 2014-07-03
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Suaíli

nataka kuwakumbusheni mambo fulani ambayo mmekwisha yajua: kumbukeni jinsi bwana alivyowaokoa watu wa israeli na kuwatoa katika nchi ya misri, lakini baadaye aliwaangamiza wale ambao hawakuamini.

Albanês

ai i ruajti me pranga të përjetshme në errësirë për gjyqin e ditës së madhe, edhe engjëjt që nuk e ruajtën gjendjen e tyre të parë, po e lanë banimin e tyre,

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK