Спросить у Google

Вы искали: keqinformim (Албанский - Английский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Албанский

Английский

Информация

Албанский

Duke folur të mërkurën, ai akuzoi Shkupin për bllokimin e marrëdhënieve të ndërsjellta dhe i përshkroi njoftimet maqedonase për incidentet dhe shrregullimin e kohëve të fundit në Greqi si keqinformim të plotë.

Английский

Speaking Wednesday, he accused Skopje of blocking bilateral relations and described Macedonian reports of recent incidents and disorder in Greece as total disinformation.

Последнее обновление: 2012-04-06
Частота использования: 1
Качество:

Албанский

Hetimet rezultuan në akuza të ngritura ndaj manjatit për evazion të dyshuar fiskal prej 7.7 milion markash gjermane në taksat midis viteve 1999 dhe 2001, keqinformim financiar në lidhje me prokurimin e pajisjeve të Erikson më 1994 dhe orvatjet për rrushfet ndaj anëtarëve të partive kundërshtare.

Английский

The investigation resulted in charges brought against the tycoon for alleged evasion of some 7.7m deutschmarks in taxes between 1999 and 2001, financial misreporting in connection with the procurement of Ericsson equipment in 1994, and attempted bribery of rival party members.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 2
Качество:

Албанский

Mes polemikës, një zëdhënës i INS-së njoftoi se nuk është e detyrueshme të jepej NIP-i, por INS e përgënjeshtroi zëdhënësin vetëm disa ditë më pas dhe e pushoi nga puna për keqinformim të publikut.

Английский

Amid the controversy, an INS spokesperson announced it is not mandatory to provide the PIN, but the INS head refuted the spokesperson just few days later and fired him for misinforming the public.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK