Спросить у Google

Вы искали: kushërinj (Албанский - Сербский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Албанский

Сербский

Информация

Албанский

Timoteu, bashkëpunëtori im, Luci, Jasoni dhe Sosipatri, kushërinj të mi, ju përshendesin.

Сербский

Pozdravlja vas Timotije, pomoænik moj, i Lukije i Jason i Sosipatar, rodjaci moji.

Последнее обновление: 2012-05-06
Частота использования: 1
Качество:

Албанский

Legjislacioni kufizon ashpër birësimin e fëmijëve rumunë nga shtetas të huaj duke përcaktuar se fëmijët mundet vetëm të birësohen jashtë nga kushërinj të dytë ose gjyshër.

Сербский

Zakonom se drastično ograničava usvajanje izvan zemlje, jer je predviđeno da strani državljani mogu usvojiti decu samo ako su njihovi rođaci drugog kolena ili babe i dede.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Албанский

Të fala Andronikut dhe Juniës, kushërinj të mi dhe shokë burgu, të cilët janë dalluar midis apostujve dhe kanë qenë në Krishtin përpara meje.

Сербский

Pozdravite Andronika i Juniju, rodbinu moju, i moje drugare u sužanjstvu koji su znameniti medju apostolima, koji i pre mene verovaše Hrista.

Последнее обновление: 2012-05-06
Частота использования: 1
Качество:

Албанский

Dhoma e deputetëve e miratoi projekt- ligjin të martën (15 qershor) dhe presidenti Ion Iliesku pritet ta kthejë atë në ligj. Legjislacioni kufizon ashpër birësimin e fëmijëve rumunë nga shtetas të huaj duke përcaktuar se fëmijët mundet vetëm të birësohen jashtë nga kushërinj të dytë ose gjyshër.

Сербский

Predstavnički dom odobrio je nacrt zakona u utorak (15. juna) i očekuje se da će ga sada potpisati predsednik Jon Ilijesku. Zakonom se drastično ograničava usvajanje izvan zemlje, jer je predviđeno da strani drzavljani mogu usvojiti decu samo ako su njihovi rođaci drugog kolena ili babe i dede.

Последнее обновление: 2012-04-07
Частота использования: 1
Качество:

Албанский

Një zëdhënës policie i identifikoi të dy të akuzuarit si L. M. dhe L. S. dhe personin e vrarë, si L. N. Reuter njoftoi se të kërkuarit qenë kushërinj, Sredoje Lukiç dhe Milan Lukiç.

Сербский

Portparol policije identifikovao je dvojicu osumnjičenih po inicijalima L. M i L. S, a ubijenu osobu kao L. N. Agencija Rojters izvestila je da su begunci rođaci Sredoje Lukić i Milan Lukić.

Последнее обновление: 2012-04-07
Частота использования: 1
Качество:

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK