Спросить у Google

Вы искали: leevendamisele (Датский - Английский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Датский

Английский

Информация

Датский

Komisjon hindab seda, kas abimeede on suunatud täpselt määratletud ühist huvi pakkuva eesmärgi saavutamisele ja eelkõige turutõrke leevendamisele, kas meede on ühist huvi pakkuva eesmärgi saavutamiseks sobiv, kas ta on vajalik ja kas tal on ergutav mõju, kas ta on proportsionaalne ning kas konkurentsi moonutused ja mõju kaubandusele on väikesed, tagamaks et abimeede ei ole kokkuvõttes ühiste huvidega vastuolus.

Английский

Hija tevalwa jekk il-miżura ta' għajnuna hijiex immirata lejn għan definit tajjeb ta' interess komuni, b'mod partikolari biex jitħaffef nuqqas tas-suq, jekk l-għajnuna hijiex xierqa biex twassal għall-għan identifikat ta' interess komuni, jekk hijiex meħtieġa u għandhiex l-effett ta' inċentiva, jekk hijiex proporzjonata u jekk it-tgħawwiġ tal-kompetizzjoni u l-effett fuq il-kummerċ humiex limitati b'mod li jiġi żgurat li l-miżura ta' għajnuna mhijiex, meta jitqies kollox, kuntrarja għall-interess komuni.

Последнее обновление: 2010-08-28
Частота использования: 1
Качество:

Источник: MatteoT

Датский

Lisaks sellele võtab komisjon arvesse seda, et on kaalutud ka teisi vahendeid, kuid on selgunud, et nendega ei suudeta tagada soovitud tulemusi, ja märgib, et meede avaldab eeldatavasti positiivset mõju turutõrke leevendamisele.

Английский

Barra minn dan, il-Kummissjoni tqis li tqiesu mezzi oħrajn iżda dawn naqsu milli jipprovdu r-riżultati mixtieqa, u tinnota li l-miżura hija mistennija jkollha impatt pożittiv fuq it-taffija tan-nuqqas tas-suq.

Последнее обновление: 2010-08-28
Частота использования: 1
Качество:

Источник: MatteoT

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK