Спросить у Google

Вы искали: arrossire (Итальянский - Албанский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Итальянский

Албанский

Информация

Итальянский

Mi fate arrossire.

Албанский

OMG.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Mi farete arrossire.

Албанский

Po më bëni të skuqem.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Cerca di non arrossire.

Албанский

Përpiqu mos të skuqesh!

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Mi fa arrossire dall'imbarazzo.

Албанский

Jam në siklet.Më vjen turp.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

E' cosi' facile farti arrossire.

Албанский

Është kaq e lehtë të bësh të skuqesh.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Allora non dovrò arrossire se avrò obbedito ai tuoi comandi

Албанский

Atëherë nuk do të turpërohem, kur të kem parasysh të gjitha urdhërimet e tua.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

-Sì. -Stai arrossendo, Dorothy. -Non arrossire, Kathy.

Албанский

- Ty po të vie turp, Dorothy.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Per questo sono state fermate le piogge e gli scrosci di primavera non sono venuti. Sfrontatezza di prostituta è la tua, ma tu non vuoi arrossire

Албанский

Prandaj shirat u përmbajtën dhe shiu i fundit nuk ra. Por ti ke patur një ballë prostitute dhe nuk ke pranuar të kesh turp.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Sono sicuro che tu non sia abile solo con quello, cara fanciulla, la cui bellezza fa arrossire d'invidia anche le dee.

Албанский

Jam i sigurt se kjo s'është e vetmja gjë për të cilën jeni e zonja, zonjushë e mirë, bukuria e të cilës i bën edhe perëndeshat të skuqen nga zilia.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

non avvenga che, venendo con me alcuni Macèdoni, vi trovino impreparati e noi dobbiamo arrossire, per non dire anche voi, di questa nostra fiducia

Албанский

sepse, po të vinin me mua disa Maqedonas dhe të mos ju gjenin gati, ne (të mos them ju), do të dilnim të turpëruar për besimin dhe mburrjen tonë.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Pertanto, dice alla casa di Giacobbe il Signore che riscattò Abramo: «D'ora in poi Giacobbe non dovrà più arrossire, il suo viso non impallidirà più

Албанский

Prandaj kështu i thotë shtëpisë së Jakobit Zoti që shpengoi Abrahamin: "Tani e tutje Jakobi nuk do të turpërohet më dhe fytyra e tij nuk do të zverdhet më;

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Итальянский

Non temere, perché non dovrai più arrossire; non vergognarti, perché non sarai più disonorata; anzi, dimenticherai la vergogna della tua giovinezza e non ricorderai più il disonore della tua vedovanza

Албанский

Mos u frikëso, sepse nuk do të ngatërrohesh; mos ki turp, sepse nuk do të skuqesh; do të harrosh madje turpin e rinisë sate dhe nuk do ta kujtosh më çnderimin e vejërisë sate.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Ti prego, adeguati alla tradizione. e' una parte che arrossiro' a recitare. L'usanza si potrebbe cambiare.

Албанский

Të lutem, përshtatu me traditën, është një pjesë ku unë do të skuqem kur ta luaj.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Sarà portato anch'esso in Assiria come offerta al gran re. Efraim ne avrà vergogna, Israele arrossirà del suo consiglio

Албанский

Vetë idhullin do ta çojnë në Asiri si një dhuratë për mbretin mbrojtës. Efraimi do të turpërohet dhe Izraeli do të koritet për planet e tij.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Итальянский

Dovrebbero vergognarsi dei loro atti abominevoli, ma non si vergognano affatto, non sanno neppure arrossire. Per questo cadranno con le altre vittime, nell'ora del castigo saranno prostrati» dice il Signore

Албанский

A u vinte turp vallë kur kryenin veprime të neveritshme? Jo! nuk kishin turp aspak dhe nuk dinin ç'është të skuqesh. Prandaj do të rrëzohen midis atyre që rrëzohen; kur do t'i vizitoj do të përmbysen", thotë Zoti.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Итальянский

Arrossirà la luna, impallidirà il sole, perché il Signore degli eserciti regna sul monte Sion e in Gerusalemme e davanti ai suoi anziani sarà glorificato

Албанский

Hënën do ta mbulojë rrëmuja dhe diellin turpi, sepse Zoti i ushtrive do të mbretërojë mbi malin e Sionit dhe në Jeruzalem, dhe lavdia e tij përpara pleqve.

Последнее обновление: 2012-05-05
Частота использования: 1
Качество:

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK