Спросить у Google

Вы искали: wytłuszczeniem (Польский - Итальянский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Польский

Итальянский

Информация

Польский

== Laureaci ==Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Goya Honorowa ===* Imperio Argentina (aktorka)=== Najlepszy film ===* Kobiety na skraju załamania nerwowego* Diario de invierno* El túnel* Espérame en el cielo* Remando al viento=== Najlepsza reżyseria ===* Gonzalo Suárez - Remando al viento* Ricardo Franco - Berlín blues* Francisco Regueiro - Diario de invierno* Antonio Mercero - Espérame en el cielo* Pedro Almodóvar - Kobiety na skraju załamania nerwowego=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* Pedro Almodóvar - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Agustín Díaz Yanes i Rafael Moleón - Bâton Rouge* Antonio Mercero, Horacio Valcárcel i Román Gubern - Espérame en el cielo* Rafael Azcona, José Luis i García Sánchez - Pasodoble* Gonzalo Suárez - Remando al viento=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* Antonio Giménez Rico i Manuel Gutiérrez Aragón - Jarrapellejos* Gabriel Castro, Antonio Isasi-Isasmendi i Jorge R. Álamo - El aire de un crimen* Joaquín Jorda, Vicente Aranda i Eleuterio Sánchez -* Félix Rotaeta - El placer de matar* Carlos A. Cornejo i José A. Mahieu - El túnel=== Najlepszy aktor ===* Fernando Rey - Diario de invierno* Imanol Arias -* Antonio Ferrandis - Jarrapellejos* Alfredo Landa - Sinatra* José Soriano - Espérame en el cielo=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* José Sazatornil - Espérame en el cielo* Ángel de Andrés López - Bâton Rouge* José Luis Gómez - Remando al viento* Guillermo Montesinos - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Jorge Sanz -=== Najlepsza aktorka ===* Carmen Maura - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Victoria Abril - Bâton Rouge* Ana Belén - Miss Caribe* Ángela Molina - Luces y sombras* María Fernanda D'Ocón - Caminos de tiza=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* María Barranco - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Laura Cepeda - Bâton Rouge* Chus Lampreave - Espérame en el cielo* Terele Pávez - Diario de invierno* Julieta Serrano - Kobiety na skraju załamania nerwowego=== Najlepsza oryginalna muzyka ===* '"Carmelo Bernaola - Pasodoble* Lalo Shifrin - Berlín blues* Alejandro Massó - El Dorado* Bernardo Bonezzi - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Alejandro Massó - Remando al viento=== Najlepsze zdjęcia ===* Carlos Suárez - Remando al viento* Teo Escamilla - Berlín blues* Teo Escamilla - El Dorado* José Luis Alcaine - Malaventura* José Luis Alcaine - Kobiety na skraju załamania nerwowego=== Najlepszy montaż ===* José Salcedo - Kobiety na skraju załamania nerwowego* José Salcedo - Bâton Rouge* Teresa Font - Berlín blues* Pedro del Rey - El Dorado* José Salcedo - Remando al viento=== Najlepsza scenografia ===* Wolfgang Burmann - Remando al viento* Gerardo Vera - Berlín blues* Terry Pritchard - El Dorado* Rafael Palmero - Jarrapellejos* Félix Murcia - Kobiety na skraju załamania nerwowego=== Najlepsze kostiumy ===* Yvonne Blake - Remando al viento* Gerardo Vera - Berlín blues* Terry Pritchard i Maritza González - El Dorado* Javier Artiñano - Jarrapellejos* José María de Cossío - Kobiety na skraju załamania nerwowego=== Najlepsza charakteryzacja i fryzury ===* "'Romana González i Josefa Morales - Remando al viento* José Antonio Sánchez i Paquita Núñez - El Dorado* Juan Pedro Hernández i Agustín Cabiedes -* Ángel Luis de Diego i Alicia Regueiro - Espérame en el cielo* Gregorio Ros i Jesús Moncusi - Kobiety na skraju załamania nerwowego=== Najlepszy dźwięk ===* Carlos Faruolo i Enrique Molinero - Berlín blues* Gilles Ortion - El Dorado* Gilles Ortion - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Daniel Goldstein i Ricardo Steinberg - Pasodoble* Daniel Goldstein i Ricardo Steinberg - Remando al viento=== Najlepszy kierownik produkcji ===* José G. Jacoste - Remando al viento* Emiliano Otegui - Berlín blues* Víctor Albarrán - El Dorado* Esther García - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Marisol Carnicero - Pasodoble=== Najlepsze efekty specjalne ===* Gonzalo Gonzalo, Basilio Cortijo i Carlo de Marchis - Slugs, muerte viscosa* Reyes Abades - El Dorado* Alberto Nombela -* Reyes Abades - Kobiety na skraju załamania nerwowego* Reyes Abades - Remando al viento

Итальянский

===Miglior film===*"Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios"), regia di Pedro Almodóvar*"Diario d'inverno" ("Diario de invierno"), regia di Francisco Regueiro*"Espérame en el cielo", regia di Antonio Mercero*"Remando nel vento" ("Remando al viento"), regia di Gonzalo Suárez*"Il tunnel" ("El túnel"), regia di Antonio Drove===Miglior regista===*Gonzalo Suárez - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Ricardo Franco - "Berlín Blues"*Francisco Regueiro - "Diario d'inverno" ("Diario de invierno")*Antonio Mercero - "Espérame en el cielo"*Pedro Almodóvar - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")===Miglior attore protagonista===*Fernando Rey - "Diario d'inverno" ("Diario de invierno")*Pepe Soriano - "Espérame en el cielo"*Antonio Ferrandis - "Jarrapellejos"*Imanol Arias - "Il Lute II - Domani sarò libero" ("El lute II: mañana seré libre")*Alfredo Landa - "Sinatra"===Migliore attrice protagonista===*Carmen Maura - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Victoria Abril - "Intrighi e piaceri a Baton Rouge" ("Bâton Rouge")*María Fernanda d'Ocón - "Cammini di gesso" ("Caminos de tiza")*Ángela Molina - "Luci e ombra" ("Luces y sombras")*Ana Belén - "Miss Caraibi" ("Miss Caribe")===Miglior attore non protagonista===*José Sazatornil - "Espérame en el cielo"*Ángel de Andrés López - "Intrighi e piaceri a Baton Rouge" ("Bâton Rouge")*Jorge Sanz - "Il Lute II - Domani sarò libero" ("El lute II: mañana seré libre")*Guillermo Montesinos - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*José Luis Gómez - "Remando nel vento" ("Remando al viento")===Migliore attrice non protagonista===*María Barranco - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Laura Cepeda - "Intrighi e piaceri a Baton Rouge" ("Bâton rouge")*Terele Pávez - "Diario d'inverno" ("Diario de invierno")*Chus Lampreave - "Espérame en el cielo"*Julieta Serrano - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")===Miglior sceneggiatura originale===*Pedro Almodóvar - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Agustín Díaz Yanes e Rafael Monleón - "Intrighi e piaceri a Baton Rouge" ("Bâton rouge")*Antonio Mercero, Horacio Valcárcel e Román Gubern - "Espérame en el cielo"===Miglior sceneggiatura non originale===*Antonio Giménez Rico e Manuel Gutiérrez Aragón - "Jarrapellejos"*Carlos A. Cornejo, José A. Mahieu e Antonio Drove - "Il tunnel" ("El túnel")*Félix Rotaeta - "Il piacere di uccidere" ("El placer de matar")*Gabriel Castro, Antonio Isasi-Isasmendi e Jorge R. del Alamo - "L'aria di un crimine" ("El aire de un crimen")*Joaquim Jordà, Vicente Aranda e Eleuterio Sánchez - "Il Lute II - Domani sarò libero" ("El lute II: mañana seré libre")===Miglior produzione===*José G. Jacoste - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Emiliano Otegui - "Berlín Blues"*Esther García - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Marisol Carnicero - "Pasodoble"*Víctor Albarrán - "A peso d'oro" ("El Dorado")===Miglior fotografia===*Carlos Suárez - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*José Luis Alcaine - "Sventura" ("Malaventura")*José Luis Alcaine - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Teo Escamilla - "Berlín Blues"*Teo Escamilla - "A peso d'oro" ("El Dorado")===Miglior montaggio===*José Salcedo - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Pedro del Rey - "A peso d'oro" ("El Dorado")*José Salcedo - "Intrighi e piaceri a Baton Rouge" ("Bâton Rouge")*José Salcedo - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Teresa Font - "Berlín Blues"===Miglior colonna sonora===*Carmelo A. Bernaola - "Pasodoble"*Alejandro Massó - "A peso d'oro" ("El Dorado")*Alejandro Massó - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Bernardo Bonezzi - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")===Miglior scenografia===*Wolfgang Burmann - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Félix Murcia - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Gerardo Vera - "Berlín Blues"*Rafael Palmero - "Jarrapellejos"===Migliori costumi===*Yvonne Blake - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Gerardo Vera - "Berlín Blues"*Gerardo Vera - "A peso d'oro" ("El Dorado")*Javier Artiñano - "Jarrapellejos"*José María Cossío - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")===Miglior trucco e acconciatura===*Romana González e Josefa Morales - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Ángel Luis De Diego e Alicia Regueiro - "Espérame en el cielo"*Gregorio Ros e Jesús Moncusi - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*José Antonio Sánchez e Pepita Núñez - "A peso d'oro" ("El Dorado")*Juan Pedro Hernández e Agustín Cabiedes - "Il Lute II - Domani sarò libero" ("El lute II: mañana seré libre")===Miglior sonoro===*Carlos Faruolo e Enrique Molinero - "Berlín Blues"*Daniel Goldstein e Ricardo Steinberg - "Pasodoble"*Daniel Goldstein e Ricardo Steinberg - "Remando nel vento" ("Remando al viento")*Gilles Ortion - "A peso d'oro" ("El Dorado")*Gilles Ortion - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")===Migliori effetti speciali===*Gonzalo Gonzalo, Basilio Cortijo e Carlo De Marchis - "Slugs - Vortice d'orrore" ("Slugs, muerte viscosa ")*Alberto Nombela Núñez - "Il Lute II - Domani sarò libero" ("El lute II: mañana seré libre")*Reyes Abades - "A peso d'oro" ("El Dorado")*Reyes Abades - "Donne sull'orlo di una crisi di nervi" ("Mujeres al borde de un ataque de nervios")*Reyes Abades - "Remando nel vento" ("Remando al viento")===Premio Goya alla carriera===*Imperio Argentina== Note ==== Collegamenti esterni ==* Premi Goya 1989 sull'Internet Movie Database

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Wręczający nagrody ==* Concha Velasco i Antonio Resines (główni prowadzący)* Antonio Banderas (najlepszy film)* Belén Rueda i Ernesto Alterio (nagroda dla najlepszego reżysera)* Lolita i Jorge Perugorría (najlepszy aktor)* Leonardo Sbaraglia i Silvia Abascal (najlepsza aktorka)* Fiorella Faltoyano (najlepszy aktor drugoplanowy)* Aitana Sanchez-Gijon i Alex de la Iglesia (najlepszy debiut aktorski)* Santiago Segura i Lucía Jiménez (najlepsza scenariusz adaptowalny)* Maribel Verdú (najlepszy film Europejski)* Carmelo Gómez i Cristina Marcos (najlepsza piosenka)* Pilar López de Ayala i Alejandro Amenábar (nagroda za najlepsze zdjęcia)* Verónica Forqué i Juan Luis Galiardo (za najlepszy montaż)* Elsa Pataky (najlepsza scenografia)* Adriana Ozores i Eduard Fernández (najlepszy kierownik produkcji)* José Sacristán i Verónica Sánchez (najlepsze kostiumy)* Carmen Maura i Andrés Pajares (nagrody za najlepsze efekty specjalne i dźwięk)== Laureaci ==Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Goya Honorowa ===* Pedro Masó (producent)=== Najlepszy film ===* Życie ukryte w słowach* 7 dziewic* Obaba* Księżniczki=== Najlepsza reżyseria ===* '"Isabel Coixet - Życie ukryte w słowach* Montxo Armendáriz - Obaba* Alberto Rodríguez - 7 dziewic* Benito Zambrano - Habana Blues=== Najlepszy debiut reżyserski ===* "'José Corbacho i Juan Cruz - Tapas* Asier Altuna i Telmo Esnal - Etxebestowie w opałach* Gillem Morales - Dziwny lokator* Santiago Tabernero - Życie w kolorze=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* Isabel Coixet - Życie ukryte w słowach* Alberto Rodríguez i Rafael Cobos - 7 dziewic* Fernando León de Aranoa - Księżniczki* Eduard Cortés i Piti Español - Otros días vendrán=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* Marcelo Piñeyro - Metoda* José Luis Garci - Horacio Valcárcel - Ninette* Montxo Armendáriz - Obaba* Roberto Santiago - Rzut karny=== Najlepszy aktor ===* Óscar Jaenada - Camarón* Manuel Alexandre - Elsa y Fred* Juan José Ballesta - 7 vírgenes* Eduard Fernández - El método=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Carmelo Gómez - El método* Javier Cámara - Życie ukryte w słowach* Fernando Guillén - Otros días vendrán* Enrique Villén - Ninette=== Najlepszy debiutujący aktor ===* Jesús Carroza - 7 vírgenes* Luis Callejo - Princesas* Pablo Echarri - El método* Álex González - Segundo asalto=== Najlepsza aktorka ===* Candela Peña - Princesas* Adriana Ozores - Heroína* Nathalie Poza - Malas temporadas* Emma Vilarasau - Para que no me olvides=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Elvira Mínguez - Tapas* Marta Etura - Para que no me olvides* Pilar López de Ayala - Obaba* Verónica Sánchez - Camarón=== Najlepsza debiutująca aktorka ===* Micaela Nevárez - Princesas* Isabel Ampudia - 15 días contigo* Bárbara Lennie - Obaba* Alba Rodríguez - 7 vírgenes=== Najlepszy film europejski ===* Wszystko gra - Woody Allen, Wielka Brytania* Upadek - Olivier Hirschbiegel, Niemcy* Wierny ogrodnik - Fernando Meirelles, Wielka Brytania* Pan od muzyki - Christophe Barratier, Francja/Szwajcaria=== Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny ===* Iluminados por el fuego - Tristán Bauer, Argentyna* Alma mater - Álvaro Buela, Urugwaj* Mi mejor enemigo - Álex Bowen, Chile/Hiszpania* Rosario Tijeras - Emilio Maillé, Kolumbia/Meksyk/Hiszpania/Brazylia/Francja=== Najlepsza muzyka ===* Juan Antonio Leyva, José Luis Garrido, Equis Alfonso, Dayan Abad, Descemer Bueno, Kiki Ferrer i Kelvis Ochoa - Habana Blues* Roque Baños - Frágiles* Eva Gancedo - La noche del hermano* Pablo Cervantes - Ninette=== Najlepsza piosenka ===* Me llaman calle / Manu Chao / Manu Chao - Princesas* Laura / Dani Martín / Dani Martín - Sinfin* Llora por tus miserias / El Sr. Rojo / El Sr. Rojo - Bagdad Rap* Los malos amores / Eva Gancedo, Yamil / Eva Gancedo, Yamil - La noche del hermano=== Najlepsze zdjęcia ===* José Luis López-Linares - Iberia* Javier Aguirresarobe - Obaba* José Luis Alcaine - Otros días vendrán* Raúl Pérez Cubero - Ninette=== Najlepszy montaż ===* Fernando Pardo - Habana Blues* Julia Juaniz - Iberia* Iván Aledo - El método* Miguel González Sinde - Ninette=== Najlepsza scenografia ===* Gil Parrondo - Ninette* Félix Murcia i Federico G. Gambero - Para que no me olvides* Julio Esteban - Obaba* Marta Blasco - Segundo asalto=== Najlepsze kostiumy ===* María José Iglesias -Camarón* Gina Daigeler - Princesas* Janty Yates - El método* Sonia Grandes - Hormigas en la boca=== Najlepsza charakteryzacja i fryzury ===* Romana González i Josefa Morales - Camarón* Nacho Ruiz i Carlos Hernández - Princesas* Jorge Hernández i Fermín Galán - El calentito* Poillette i Annie Marandín - Los Dalton contra Lucky Luke=== Najlepszy dźwięk ===* C. Bonmati, A. Pino i A. Gutiérrez - Obaba* M. Rejas, A. Raposo i P. Aledo - Princesas* E. Reguero i D. Calleja - Los nombres de Alicia* M. Rejas i J.

Итальянский

"*Guillem Morales - "El habitante incierto"*Santiago Tabernero - "Vida y color"===Miglior sceneggiatura originale===*Isabel Coixet - "La vita segreta delle parole" ("La vida secreta de las palabras")*Alberto Rodríguez e Rafael Cobos - "7 vírgenes"*Eduard Cortés e Piti Español - "Otros días vendrán"*Fernando León de Aranoa - "Princesas"===Miglior sceneggiatura non originale===*Marcelo Piñeyro e Mateo Gil - "El método"*Jose Luis Garci e Horacio Valcárcel - "Ninette"*Montxo Armendáriz - "Obaba"*Roberto Santiago - "El penalti más largo del mundo"===Miglior produzione===*Esther García - "La vita segreta delle parole" ("La vida secreta de las palabras")*Ernesto Chao e Eduardo Santana - "Habana Blues"*Puy Oria - "Obaba"*Tino Pont - "Camarón"===Miglior fotografia===*Jose Luis López-Linares - "Iberia"*Javier Aguirresarobe - "Obaba"*José Luis Alcaine - "Otros días vendrán"*Raúl Pérez Cubero - "Ninette"===Miglior montaggio===*Fernando Pardo - "Habana Blues"*Iván Aledo - "El método"*Julia Juániz - "Iberia"*Miguel González Sinde - "Ninette"===Miglior colonna sonora===*Juan Antonio Leyva, José Luis Garrido, Equis Alfonso, Dayan Abad, Descemer Bueno, Kiki Ferrer e Kelvis Ochoa - "Habana Blues"*Eva Gancedo - "La noche del hermano"*Pablo Cervantes - "Ninette"*Roque Baños - "Frágiles"===Miglior canzone===*Me llaman calle, regia di Manu Chao - "Princesas"*"Laura" di Dani Martín - "Sinfin, el retorno del rock"*"Los malos amores" di Eva Gancedo e Yamil - "La noche del hermano"*"Llora por tus miserias", regia di Mario Gaitán - "Bagdad rap"===Miglior scenografia===*Gil Parrondo - "Ninette"*Félix Murcia e Federico G. Cambero - "Para que no me olvides"*Julio Esteban e Julio Torrecilla - "Obaba"*Marta Blasco - "Segundo asalto"===Migliori costumi===*María José Iglesias - "Camarón"*Bina Daigeler - "Princesas"*Janty Yates - "El reino de los cielos"*Sonia Grande - "Hormigas en la boca"===Miglior trucco e acconciatura===*Romana González e Josefa Morales - "Camarón"*Jorge Hernández e Fermín Galán - "El calentito"*Carlos Hernández e Manolo García - "Princesas"*Paillette e Annie Marandin - "Les Dalton"===Miglior sonoro===*Carlos Bonmati, Alfonso Pino e Pelayo Gutiérrez - "Obaba"*Eladio Reguero e David Calleja - "Los nombres de Alicia"*Miguel Rejas e Alfonso Raposo e Polo Aledo - "Princesas"*Miguel Rejas e José Antonio Bermúdez - "Ninette"===Migliori effetti speciali===*David Martí, Montse Ribe, Félix Cordón, Félix Bergés e Rafael Solórzano - "Frágiles"*Juan Ramón Molina, Pablo Núñez, Ana Núñez, Antonio Ojeda e Carlos Martínez - "Las llaves de la independencia"*Reyes Abades, Carlos Lozano, Alberto Esteban, Pablo Núñez e Ana Núñez - "Un rey en La Habana"*Reyes Abades, Chema Remacha, Alberto Esteban e Pablo Urrutia - "Obaba"===Miglior film d'animazione===*"Una magica notte d'estate" ("El sueño de una noche de San Juan"), regia di Ángel de la Cruz e Manolo Gómez*"Gisaku", regia di Baltasar Pedrosa===Miglior documentario===*Cineastas contra magnates, regia di Carlos Benpar*"Iberia", regia di Carlos Saura*"Trece entre mil", regia di Iñaki Arteta*"Veinte años no es nada", regia di Joaquín Jordá===Miglior film europeo===*Match Point, regia di Woody Allen*"La caduta - Gli ultimi giorni di Hitler" ("Der Untergang"), regia di Oliver Hirschbiegel*"The Constant Gardener - La cospirazione" ("The Constant Gardener"), regia di Fernando Meirelles*"Les choristes - I ragazzi del coro" ("Les Choristes"), regia di Christophe Barratier===Miglior film straniero in lingua spagnola===*Iluminados por el fuego, regia di Tristán Bauer*"Alma mater", regia di Álvaro Buela*"Mi mejor enemigo", regia di Álex Bowen*"Rosario Tijeras", regia di Emilio Maillé===Miglior cortometraggio di finzione===*Nana, regia di José Javier Rodríguez Melcón*"Bota de oro", regia di José Luis Baringo e Ramón Tarrés Reguant*"El examinador", regia di José Antonio Pajares Almeida*"El intruso", regia di David Cánovas*"Hiyab", regia di Xavi Sala===Miglior cortometraggio documentario===*En la cuna del aire, regia di Rodolfo Montero de Palacio*"Castilla y León, patrimonio de la humanidad", regia di Antonio Giménez-Rico*"Nenyure", regia di Jorge Rivero===Miglior cortometraggio d'animazione===*Tadeo Jones, regia di Enrique Gato Borregán*"La gallina ciega", regia di Isabel Herguera*"La leyenda del espantapájaros", regia di Marco Besas*"La luz de la esperanza", regia di Ricardo Puertas*"Semilla del recuerdo", regia di Renato Roldán===Premio Goya alla carriera===*Pedro Masó== Note ==== Collegamenti esterni ==* Premi Goya 2006 sull'Internet Movie Database

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci i nominowani ==Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Produkcje filmowe ======= Najlepszy film dramatyczny ====* Działa Navarony* "El Cid"* "Fanny"* "Wyrok w Norymberdze"* "Wiosenna bujność traw"==== Najlepszy film komediowy lub musical ====Komedia: A Majority of One* "Śniadanie u Tiffany'ego"* "One, Two, Three"* "The Parent Trap"* "Arystokracja podziemi"Musical: West Side Story* "Babes in Toyland"* "Flower Drum Song"==== Najlepszy film zagraniczny ====* Matka i córka (Włochy)* "Przygody dobrego wojaka Szwejka" (Niemcy Zachodnie)* "Ánimas Trujano" (Meksyk)==== Najlepszy aktor w filmie dramatycznym ====* Maximilian Schell - Wyrok w Norymberdze* "Warren Beatty" – "Wiosenna bujność traw"* "Maurice Chevalier" - "Fanny"* "Paul Newman" - "Bilardzista"* "Sidney Poitier" - "A Raisin in the Sun"==== Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu ====* Glenn Ford - Arystokracja podziemi* "Fred Astaire" - "The Pleasure of His Company"* "Richard Beymer" - "West Side Story"* "Bob Hope" - "Bachelor in Paradise"* "Fred MacMurray" - "The Absent-Minded Professor"==== Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym ====* Geraldine Page - Summer and Smoke* "Leslie Caron" - "Fanny"* "Shirley MacLaine" - "The Children's Hour"* "Claudia McNeil" - "A Raisin in the Sun"* "Natalie Wood" - "Wiosenna bujność traw"==== Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu ====* Rosalind Russell - A Majority of One* "Bette Davis" - "Arystokracja podziemi"* "Audrey Hepburn" - "Śniadanie u Tiffany'ego"* "Hayley Mills" - "The Parent Trap"* "Miyoshi Umeki" - "Flower Drum Song"==== Najlepszy drugoplanowy aktor ====* George Chakiris - West Side Story* "Montgomery Clift" - "Wyrok w Norymberdze"* "Jackie Gleason" - "Bilardzista"* "Tony Randall" - "Lover Come Back"* "George C. Scott" - "Bilardzista"==== Najlepsza drugoplanowa aktorka ====* Rita Moreno - West Side Story* "Fay Bainter" - "The Children's Hour"* "Judy Garland" - "Wyrok w Norymberdze"* "Lotte Lenya" - "Rzymska wiosna Pani Stone"* "Pamela Tiffin" - "One, Two, Three"==== Najlepszy reżyser ====* Stanley Kramer - "Wyrok w Norymberdze"* "Anthony Mann" - "El Cid"* "Jerome Robbins i Robert Wise" - "West Side Story"* "J. Lee Thompson" - "Działa Navarony"* "William Wyler" - "The Children's Hour"==== Najlepsza muzyka ====* Działa Navarony - Dimitri Tiomkin* "El Cid" - "Miklós Rózsa"* "Fanny" - "Harold Rome"* "Król królów" - "Miklós Rózsa"* "Summer and Smoke" - "Elmer Bernstein"

Итальянский

" ("One, Two, Three"), regia di Billy Wilder=== Miglior film musicale ===* West Side Story ("West Side Story"), regia di Jerome Robbins e Robert Wise* "Babes in Toyland" ("Babes in Toyland"), regia di Jack Donohue* "Fior di loto" ("Flower Drum Song"), regia di Henry Koster=== Miglior film promotore di Amicizia Internazionale ===* Il molto onorevole ministro ("A Majority of One"), regia di Mervyn LeRoy* "Ponte verso il sole" ("Bridge to the Sun"), regia di Etienne Périer* "Vincitori e vinti" ("Judgment at Nuremberg"), regia di Stanley Kramer=== Miglior regista ===* Stanley Kramer - "Vincitori e vinti" ("Judgment at Nuremberg")* Anthony Mann - "El Cid" ("El Cid")* Jerome Robbins e Robert Wise - "West Side Story" ("West Side Story")* Jack Lee Thompson - "I cannoni di Navarone" ("The Guns of Navarone")* William Wyler - "Quelle due" ("The Children's Hour")=== Miglior attore in un film drammatico ===* Maximilian Schell - "Vincitori e vinti" ("Judgment at Nuremberg")* Warren Beatty - "Splendore nell'erba" ("Splendor in the Grass")* Maurice Chevalier - "Fanny" ("Fanny")* Paul Newman - "Lo spaccone" ("The Hustler")* Sidney Poitier - "Un grappolo di sole" ("A Raisin in the Sun")=== Migliore attrice in un film drammatico ===* Geraldine Page - "Estate e fumo" ("Summer and Smoke")* Leslie Caron - "Fanny" ("Fanny")* Shirley MacLaine - "Quelle due" ("The Children's Hour")* Claudia McNeil - "Un grappolo di sole" ("A Raisin in the Sun")* Natalie Wood - "Splendore nell'erba" ("Splendor in the Grass")=== Miglior attore in un film commedia o musicale ===* Glenn Ford - "Angeli con la pistola" ("Pocketful of Miracles")* Fred Astaire - "Il piacere della sua compagnia" ("The Pleasure of His Company")* Richard Beymer - "West Side Story" ("West Side Story")* Bob Hope - "Uno scapolo in paradiso" ("Bachelor in Paradise")* Fred MacMurray - "Un professore fra le nuvole" ("The AbsentMinded Professor")=== Migliore attrice in un film commedia o musicale ===* Rosalind Russell - "Il molto onorevole ministro" ("A Majority of One")* Bette Davis - "Angeli con la pistola" ("Pocketful of Miracles")* Audrey Hepburn - "Colazione da Tiffany" ("Breakfast at Tiffany's")* Hayley Mills - "Il cowboy con il velo da sposa" ("The Parent Trap")* Miyoshi Umeki - "Fior di loto" ("Flower Drum Song")=== Miglior attore non protagonista ===* George Chakiris - "West Side Story" ("West Side Story")* Montgomery Clift - "Vincitori e vinti" ("Judgment at Nuremberg")* Jackie Gleason - "Lo spaccone" ("The Hustler")* Tony Randall - "Amore, ritorna!

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci ==Laureaci oznaczeni są wytłuszczeniem=== Goya Honorowa ===* José Luis López Vázquez (Aktor)=== Najlepszy film ===* ""'W stronę morza"* "Złe wychowanie"* "Roma"* "Tiovivo c. 1950"=== Najlepszy reżyser ===* Alejandro Amenábar" − "W stronę morza"* Pedro Almodóvar − "Złe wychowanie"* Adolfo Aristaráin − "Roma"* Carlos Saura − "Siódmy dzień"=== Najlepszy debiut reżyserski ===* Pablo Malo − "Frio sol de invierno"* Ramón de España − "Haz conmigo lo que quieras"* Santi Amodeo − "Astronauci"* Vicente Peñarrocha − "Fuera del cuerpo"=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* Alejandro Amenábar i Mateo Gil − "W stronę morza"* Adolfo Aristaráin, Mario Camus i Kathy Saavedra − "Roma"* José Ángel Esteban, Carlos López i Manolo Matjí − "Godziny światła"* Joaquín Oristrell, Dominic Harari i Teresa de Pelegri − "Nieświadomi"=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* José Rivera − "Dzienniki motocyklowe"* Eduardo Mendoza i Jaime Chávarri − "Rok potopu"* Margaret Mazzantini i Sergio Castellito − "Namiętność"* Salvador García Ruíz − "Głosy w mroku"=== Najlepszy aktor ===* Javier Bardem − "W stronę morza"* Eduard Fernández − "Cosas que hacen que la vida valga la pena"* Guillermo Toledo − "Zbrodnia ferpekcyjna"* Eduardo Noriega − "Wilk"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Celso Bugallo − "W stronę morza"* Juan Diego − "Siódmy dzień"* Luis Varela − "Zbrodnia ferpekcyjna"* Unax Ugalde − "Héctor"=== Najlepszy debiutujący aktor ===* Tamar Novas" − "W stronę morza"* Nilo Mur − "Héctor"* José Luis García Pérez − "Miśki"* Jorge Roelas − "Tiovivo c. 1950"=== Najlepsza aktorka ===* Lola Dueñas − "W stronę morza"* Ana Belén − "Cosas que hacen que la vida valga la pena"* Pilar Bardem − "María querida"* Penélope Cruz − "Namiętność"=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Mabel Rivera − "W stronę morza"* Mercedes Sampietro − "Nieświadomi"* Silvia Abascal − "Wilk"* Victoria Abril − "Siódmy dzień"=== Najlepsza debiutująca aktorka ===* Belén Rueda − "W stronę morza"* Mónica Cervera − "Zbrodnia ferpekcyjna"* Nuria Gago − "Héctor"* Teresa Hurtado − "Astronauci"=== Najlepszy film europejski ===* "Głową w mur", Niemcy* "Cudowna Julia", Kanada/USA/Węgry/Wielka Brytania* "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", Francja* "Dziewczyna z perłą", Wielka Brytania=== Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny ===* Whisky" − Juan Pablo Rebella i Pablo Stoll* "Luna de Avellaneda" − Juan José Campanella* "Machuca" − Andrés Wood* "Król" − Antonio Dorado=== Najlepsza muzyka ===* "W stronę morza" − Alejandro Amenábar* "Héctor" − Ángel Illarramendi* "Mechanik" − Roque Baños* "Nieświadomi" − Sergio Moure=== Najlepsza piosenka ===* "Zambie Mameto" z filmu "Cudowne Candeal"* "La rubia de la cuarta fila" z filmu "Isi/Disi"* "Corre" z filmu "Naiwniacy"* "Atunes en el paraíso" z filmu "Tuńczyk i czekolada"=== Najlepsze zdjęcia ===* "W stronę morza" − Javier Aguirresarobe* "Romasanta" − Javier Salmones* "Roma" − José Luis Alcaine* "Tiovivo c. 1950" − Raúl Pérez Cubero=== Najlepsza scenografia ===* "Tiovivo c. 1950" − Gil Parrondo* "W stronę morza" − Benjamín Fernández* "Siódmy dzień" − Rafael Palmero* "Złe wychowanie" − Antxón Gómez=== Najlepszy montaż ===* "Wilk" − Guillermo Maldonado* "Frío sol de invierno" − Antonio Pérez Reina* "Naiwniacy" − Iván Aledo* "Godziny światła" − José María Biurrun=== Najlepsze kostiumy ===* "Most przeznaczenia" − Ivonne Blake* "Tiovivo c. 1950" − Lourdes de Orduña* "Nieświadomi" − Sabine Daigeler* "Tango ze śmiercią" − Sonia Grande=== Najlepsza charakteryzacja i fryzury ===* "W stronę morza" − Jo Allen i Ana Ruiz Puigcerber* "Nieświadomi" − Karmele Soler* "Tiovivo c. 1950" − Paca Almenara i Alicia López* "To tylko człowiek" − Susana Sánchez i Patricia Rodríguez=== Najlepszy dźwięk ===* "W stronę morza" − Ricardo Steinberg, Alfonso Raposo, Juan Ferro i María Steinberg* "Zbrodnia ferpekcyjna" − Sergio Burmann, Jaime Fernández i Charly Schmukler* "Naiwniacy" − Pierre Lorrain, Jaime Fernández i Polo Aledo* "Isi/Disi" − Antonio Rodríguez Mármol, Patrick Ghislain i Nacho Royo-Villanova=== Najlepszy plan zdjęciowy ===* "W stronę morza" − Emiliano Otegui* "Złe wychowanie" − Esther García* "Zbrodnia ferpekcyjna" − Juanma Pagazaurtundua* "Wilk" − Miguel Torrente i Cristina Zumárraga=== Najlepsze efekty specjalne ===* "Wilk" − Reyes Abades, Jesús Pascual i Ramón Lorenzo* "Zbrodnia ferpekcyjna" − Juan Ramón Molina i Félix Bergés* "Torapia" − Juan Ramón Molina, Aurelio Sánchez-Herrera i Eduardo Acosta* "Romasanta" − Juan Ramón Molina, David Martí, Montse Ribé, José Quetglas i José María Aragonés=== Najlepszy film dokumentalny ===* "Cudowne Candeal" − Fernando Trueba* "Hay motivo" − Pedro Olea i Gracia Querejeta* "Salvador Allende" − Patricio Guzmán* "De niños" − Joaquím Jordá=== Najlepszy film animowany ===* "Pinokio, przygoda w przyszłości" − Daniel Robichaud* "Supertramps" − José Mari Goenaga i Íñigo Berasategui* "Los balunis en la aventura del fin del mundo" − Juanjo Elordi=== Najlepszy krótkometrażowy film fabularny ===* Diez Minutos* "Amigo no gima"* '"Cara sucia"* "La ruta natural"* "Viernes"=== Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny ===* Extras* "Aerosol"* "El mundo es tuyo"* "Iván Z"* "El último minutero"=== Najlepszy krótkometażowy film animowany ===* El enigma del chico croqueta* "The Trumouse Show"* "Vuela por mí"* "Minotauromaquia"

Итальянский

===Miglior film===*Mare dentro ("Mar adentro"), regia di Alejandro Amenábar*"La mala educación", regia di Pedro Almodóvar*"Roma", regia di Adolfo Aristarain*"Tiovivo c. 1950", regia di José Luis Garci===Miglior regista===*Alejandro Amenábar - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Pedro Almodóvar - "La mala educación"*Adolfo Aristarain - "Roma"*Carlos Saura - "El séptimo día"===Miglior attore protagonista===*Javier Bardem - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Eduardo Noriega - "El Lobo"*Eduard Fernández - "Cosas que hacen que la vida valga la pena"*Guillermo Toledo - "Crimen perfecto - Finché morte non li separi" ("Crimen ferpecto")===Migliore attrice protagonista===*Lola Dueñas - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Pilar Bardem - "María querida"*Ana Belén - "Cosas que hacen que la vida valga la pena"*Penélope Cruz - "Non ti muovere"===Miglior attore non protagonista===*Celso Bugallo - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Juan Diego - "El séptimo día"*Unax Ugalde - "Héctor"*Luis Varela - "Crimen perfecto - Finché morte non li separi" ("Crimen ferpecto")===Migliore attrice non protagonista===*Mabel Rivera - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Silvia Abascal - "El Lobo"*Victoria Abril - "El séptimo día"*Mercedes Sampietro - "Inconscientes"===Miglior attore rivelazione===*Tamar Novas - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Jorge Roelas - "Tiovivo c. 1950"*Nilo Mur - "Héctor"*José Luis García Pérez - "Cachorro"===Migliore attrice rivelazione===*Belén Rueda - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Nuria Gago - "Héctor"*Mónica Cervera - "Crimen perfecto - Finché morte non li separi" ("Crimen ferpecto")*Teresa Hurtado - "Astronautas"===Miglior regista esordiente===*Pablo Malo - "Frío sol de invierno"*Ramón de España - "Haz conmigo lo que quieras"*Vicente Peñarrocha - "Fuera del cuerpo"*Santi Amodeo - "Astronautas"===Miglior sceneggiatura originale===*Alejandro Amenábar e Mateo Gil - "Mare dentro" ("Mar adentro")*José Ángel Esteban, Carlos López e Manolo Matji - "Horas de luz"*Joaquín Oristrell, Dominic Harari e Teresa de Pelegrí - "Inconscientes"*Adolfo Aristarain, Katty Saavedra e Mario Camus - "Roma"===Miglior sceneggiatura non originale===*José Rivera - "I diari della motocicletta" ("Diarios de motocicleta")*Jaime Chávarri ed Eduardo Mendoza - "El año del diluvio"*Margaret Mazzantini e Sergio Castellitto - "Non ti muovere"*Salvador García Ruiz - "Las voces de la noche"===Miglior produzione===*Emiliano Otegui - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Esther García - "La mala educación"*Juanma Pagazaurtundua - "Crimen perfecto - Finché morte non li separi" ("Crimen ferpecto")*Miguel Torrente e Cristina Zumárraga - "El Lobo"===Miglior fotografia===*Javier Aguirresarobe - "Mare dentro" ("Mar adentro")*José Luis Alcaine - "Roma"*Raúl Pérez Cubero - "Tiovivo c. 1950"*Javier Salmones - "I delitti della luna piena" ("Romasanta")===Miglior montaggio===*Guillermo Maldonado - "El Lobo"*Antonio Pérez Reina - "Frío sol de invierno"*José María Biurrun - "Horas de luz"*Iván Aledo - "Incautos"===Miglior colonna sonora===*Alejandro Amenábar - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Ángel Illarramendi - "Héctor"*Roque Baños - "L'uomo senza sonno" ("El maquinista")*Sergio Moure - "Inconscientes"===Miglior canzone===*Zambie Mameto di Carlinhos Brown e Mateus - "El milagro de Candeal"*"Atunes en el paraíso" di Javier Rubial - "Atún y chocolate"*"Corre" di Bebe - "Incautos"*"La rubia de la cuarta fila" di Joaquín Sabina - "Isi/Disi"===Miglior scenografia===*Gil Parrondo - "Tiovivo c. 1950"*Antxon Gómez - "La mala educación"*Benjamín Fernández - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Rafael Palmero - "El séptimo día"===Migliori costumi===*Yvonne Blake - "Il ponte di San Luis Rey" ("The Bridge of San Luis Rey")*Lourdes de Orduña - "Tiovivo c. 1950"*Sonia Grande - "La puta y la ballena"*Sabine Daigeler - "Inconscientes"===Miglior trucco e acconciatura===*Jo Allen, Ana López Puigcerver, Mara Collazo e Manolo García - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Karmele Soler e Paco Rodríguez - "Inconscientes"*Paca Almenara e Alicia López - "Tiovivo c. 1950"*Susana Sánchez e Patricia Rodríguez - "Il mio nuovo strano fidanzato" ("Seres queridos")===Miglior sonoro===*Ricardo Steinberg, Alfonso Raposo, Juan Ferro e María Steinberg - "Mare dentro" ("Mar adentro")*Antonio Mármol, Patrick Ghislain e Nacho Royo - "Isi/Disi"*Pierre Lorrain, Jaime Fernández e Polo Aledo - "Incautos"*Sergio Burmann, Jaime Fernández e Charly Schmukler - "Crimen perfecto - Finché morte non li separi" ("Crimen ferpecto")===Migliori effetti speciali===*Reyes Abades, Jesús Pascual e Ramón Lorenzo - "El Lobo"*Juan Ramón Molina e Félix Bergés - "Crimen perfecto - Finché morte non li separi" ("Crimen ferpecto")*Juan Ramón Molina, Eduardo Acosta e Aurelio Sánchez Herrera - "Torapia"*Juan Ramón Molina, David Martí, Montse Ribé e José María Aragonés - "I delitti della luna piena" ("Romasanta")===Miglior film d'animazione===*Pinocchio 3000 ("P3K Pinocho 3000"), regia di Daniel Robichaud*"Los balunis en la aventura del fin del mundo", regia di Juanjo Elordi*"Supertramps", regia di José María Goenaga e Iñigo Berasategui===Miglior documentario===*El milagro de Candeal, regia di Fernando Trueba*"De nens", regia di Joaquim Jordà*"¡Hay motivo!

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Nominacje ==Laureaci oznaczeni są wytłuszczeniem=== Najlepszy film ===* David Puttman - "Pola śmierci"* Peter Yates - "Garderobiany"* Chris Sievernich, Anatole Dauman - "Paryż, Teksas"* Mark Shivas - "Prywatne zajęcia"=== Najlepszy aktor ===* Haing S. Ngor − "Pola śmierci"* Tom Courtenay − "Garderobiany"* Albert Finney − "Garderobiany"* Sam Waterson − "Pola śmierci"=== Najlepsza aktorka ===* Maggie Smith − "Prywatne zajęcia"* Shirley MacLaine − "Czułe słówka"* Helen Mirren − "Cal"* Meryl Streep − "Silkwood"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Denholm Elliott − "Prywatne zajęcia"* Michael Elphick − "Park Gorkiego"* Ian Holm − ""* Ralph Richardson − ""=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Liz Smith − "Prywatne zajęcia"* Eileen Atkins − "Garderobiany"* Cher − "Silkwood"* Tuesday Weld − "Dawno temu w Ameryce"=== Najlepsza reżyseria ===* Wim Wenders − "Paryż, Teksas"* Roland Joffé − "Pola śmierci"* Sergio Leone − "Dawno temu w Ameryce"* Peter Yates − "Garderobiany"=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* Woody Allen − "Danny Rose z Broadwayu"* Bill Forsyth − "Komfort i radość"* Alan Bennett − "Prywatne zajęcia"* Lawrence Kasdan, Barbara Benedek − "Wielki chłód"=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* Bruce Robinson − "Pola śmierci"* Ronald Harwood − "Garderobiany"* Julian Mitchell − "Inny kraj"* Sam Shephard − "Paryż, Teksas"=== Najlepsze zdjęcia ===* Chris Menges − "Pola śmierci"* John Alcott − ""* Tonino Delli Colli − "Dawno temu w Ameryce"* Douglas Slocombe − "Indiana Jones i Świątynia Zagłady"=== Najlepsza scenografia/dekoracja wnętrz ===* Roy Walker − "Pola śmierci"* Allan Cameron − "1984"* Stuart Craig − ""* Anton Furst − "Towarzystwo wilków"=== Najlepsze kostiumy ===* Gabriella Pescucci − "Dawno temu w Ameryce"* Jenny Beavan, John Bright − "Bostończycy"* Yvonne Sassinot de Nesle − "Miłość Swanna"* Elizabeth Waller − "Towarzystwo wilków"=== Najlepszy dźwięk ===* Ian Fuller, Clive Winter, Bill Rowe − "Pola śmierci"* Carlos Faruolo, Alfonso Marcos, Antonio Illán − "Carmen"* Ivan Sharrock, Gordon K. McCallum, Les Wiggins, Roy Baker − ""* Ben Burtt, Simon Kaye, Laurel Ladevich − "Indiana Jones i Świątynia Zagłady"=== Najlepszy montaż ===* Jim Clark − "Pola śmierci* Michael Kahn − "Indiana Jones i Świątynia Zagłady"* Gerry Hambling − "Inny kraj"* John Bloom, Mark Conte − "Pod ostrzałem"=== Najlepsze efekty specjalne ===* Dennis Muren, George Gibbs, Michael J. McAlister, Lorne Peterson − "Indiana Jones i Świątynia Zagłady"* Richard Edlund − "Pogromcy duchów"* Fred Cramer − "Pola śmierci"* Christopher Tucker, Alan Whibley − "Towarzystwo wilków"=== Najlepsza piosenka ===* Ray Parker Jr. − "Ghostbusters" z filmu "Pogromcy duchów"* Giorgio Moroder, Philip Oakley − "Together in Electric Dreams" z filmu "Elektryczne sny"* Paul McCartney − "No More Lonely Nights" z filmu "Pozdrowienia dla Broad Street"* Stevie Wonder − "I Just Called to Say I Love You" z filmu "Kobieta w czerwieni"=== Najlepsza muzyka ===* Ennio Morricone − "Dawno temu w Ameryce"* Ry Cooder − "Paryż, Teksas"* Paco de Lucía − "Carmen"* Mike Oldfield − "Pola śmierci"=== Najlepszy film zagraniczny ===* Emiliano Piedra, Carlos Saura - "Carmen"* Margaret Ménégoz, Volker Schlöndorff - "Miłość Swanna"* Alain Sarde, Bertrand Tavernier - "Niedziela na wsi"* Daniel Vigne - "Powrót Martina Guerre"=== Najlepsza charakteryzacja ===* Paul Engelen, Peter Frampton, Rick Baker, Joan Hills − ""* Alan Boyle − "Garderobiany"* Tommie Manderson − "Pola śmierci"* Jane Royle, Christopher Tucker − "Towarzystwo wilków"=== Najbardziej obiecujący debiut aktorski ===* Haing S. Ngor − "Pola śmierci"* Rupert Everett - "Inny kraj"* John Lynch − "Cal"* Tim Roth − "Wykonać wyrok"== Podsumowanie ==LaureaciNagroda / Nominacja* 8 / 13 - "Pola śmierci"* 3 / 5 - "Prywatne zajęcia"* 3 / 11 - "Misja"* 2 / 5 - "Dawno temu w Ameryce"* 1 / 2 - "Pogromcy duchów"* 1 / 3 - "Carmen"* 1 / 3 - "Paryż, Teksas"* 1 / 4 - "Indiana Jones i Świątynia Zagłady"* 1 / 6 - ""Przegrani* 0 / 2 - "Cal"* 0 / 2 - "Miłość Swanna"* 0 / 2 - "Silkwood"* 0 / 3 - "Inny kraj"* 0 / 4 - "Towarzystwo wilków"* 0 / 7 - "Garderobiany"

Итальянский

== Vincitori e nomination ===== Miglior film ===* Urla del silenzio* "Paris, Texas"* "A Private Function"* "Il servo di scena"=== Miglior film non in lingua inglese ===* Carmen Story* "Una domenica in campagna"* "Un amour de Swann"* "Il ritorno di Martin Guerre"=== Miglior regista ===* Paris, Texas – Wim Wenders* "Il servo di scena" – Peter Yates* "Urla del silenzio" – Roland Joffé* "C'era una volta in America" – Sergio Leone=== Miglior attore protagonista ===* Haing S. Ngor – Urla del silenzio* Sam Waterston – "Urla del silenzio"* Albert Finney – "Il servo di scena"* Tom Courtenay – "Il servo di scena"=== Miglior attrice protagonista ===* Maggie Smith – A Private Function* Helen Mirren – "Cal"* Meryl Streep – "Silkwood"* Shirley MacLaine – "Voglia di tenerezza"=== Miglior attore non protagonista ===* Denholm Elliott – A Private Function* Michael Elphick – "Gorky Park"* Ian Holm – "Greystoke - La leggenda di Tarzan, il signore delle scimmie"* Ralph Richardson – "Greystoke - La leggenda di Tarzan, il signore delle scimmie"=== Miglior attrice non protagonista ===* Liz Smith – A Private Function* Eileen Atkins – "Il servo di scena"* Tuesday Weld – "C'era una volta in America"* Cher – "Silkwood"=== Miglior sceneggiatura originale ===* Broadway Danny Rose – Woody Allen* "Il grande freddo" – Lawrence Kasdan e Barbara Benedek* "Comfort and Joy" – Bill Forsyth* "A Private Function" – Alan Bennett=== Miglior sceneggiatura non originale ===* Urla del silenzio – Bruce Robinson* "Another Country - La scelta" – Julian Mitchell* "Il servo di scena" – Ronald Harwood* "Paris, Texas" – Sam Shepard=== Miglior fotografia ===* Urla del silenzio – Chris Menges* "Indiana Jones e il tempio maledetto" – Douglas Slocombe* "Greystoke - La leggenda di Tarzan, il signore delle scimmie" – John Alcott* "C'era una volta in America" – Tonino Delli Colli=== Miglior scenografia ===* Urla del silenzio – Roy Walker* "Greystoke - La leggenda di Tarzan, il signore delle scimmie" – Stuart Craig* "Orwell 1984" – Allan Cameron* "In compagnia dei lupi" – Anton Furst=== Miglior montaggio ===* Urla del silenzio – Jim Clark* "Sotto tiro" – John Bloom e Mark Conte* "Indiana Jones e il tempio maledetto" – Michael Kahn* "Another Country - La scelta" – Gerry Hambling=== Migliori costumi ===* "C'era una volta in America" – Gabriella Pescucci* "In compagnia dei lupi" – Elizabeth Weller* "I bostoniani" – Jenny Beavan e John Bright* "Un amour de Swann" – Yvonne Sassinot de Nesle=== Miglior trucco ===* Greystoke - La leggenda di Tarzan, il signore delle scimmie – Paul Engelen, Peter Frampton, Rick Baker, Joan Hills* "Urla del silenzio" – Tommie Manderson* "Il servo di scena" – Alan Boyle* "In compagnia dei lupi" – Jane Royle e Christopher Tucker=== Miglior sonoro ===* Urla del silenzio – Bill Rowe, Ian Fuller, Clive Winter* "Carmen Story" – Carlos Faruolo, Alfonso Marcos, Antonio Illan* "Greystoke - La leggenda di Tarzan, il signore delle scimmie" – Ivan Sharrock, Gordon K McCallum, Les Wiggins, Roy Baker* "Indiana Jones e il tempio maledetto" – Ben Burtt, Simon Kaye, Laurel Ladevich=== Migliori effetti speciali ===* Indiana Jones e il tempio maledetto – Dennis Muren, George Gibbs, Mike McAlister, Lorne Peterson* "Ghostbusters - Acchiappafantasmi" – Richard Edlund* "In compagnia dei lupi" – Christopher Tucker, Alan Whibley* "Killing fields" – Fred Cramer=== Migliore colonna sonora ===* "C'era una volta in America" – Ennio Morricone* "Urla del silenzio" – Mike Oldfield* "Carmen Story" – Paco de Lucía* "Paris, Texas" – Ry Cooder=== Miglior attore debuttante ===* Haing S. Ngor – Urla del silenzio* Rupert Everett – "Another Country - La scelta"* John Lynch – "Cal"* Tim Roth – "Vendetta"== Note ==== Collegamenti esterni ==

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci ==Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Goya Honorowa ===* Rafaela Aparicio (aktorka)=== Najlepszy film ===* El bosque animado* Divinas palabras=== Najlepsza reżyseria ===* José Luis Garci za film Asignatura aprobada* Bigas Luna za film Angustia* Vicente Aranda za film=== Najlepszy scenariusz ===* Rafael Azcona do filmu El bosque animado* Manuel Matji do filmu La guerra de los locos* Rafael Azcona i Luis García Berlanga do filmu Moros y cristianos=== Najlepszy aktor ===* Alfredo Landa za rolę w filmie El bosque animado* Imanol Arias za rolę w filmie* José Manuel Cervino za rolę w filmie La guerra de los locos=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Juan Echanove za rolę w filmie Divinas palabras* Juan Echanove za rolę w filmie Moros y cristianos* Pedro Ruiz za rolę w filmie Moros y cristianos=== Najlepsza aktorka ===* Verónica Forqué za rolę w filmie La vida alegre* Victoria Abril za rolę w filmie* Irene Gutiérrez Caba za rolę w filmie La casa de Bernarda Alba=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Verónica Forqué za rolę w filmie Moros y cristianos* Marisa Paredes za rolę w filmie Cara de acelga* Terele Pávez za rolę w filmie Laura, del cielo llega la noche=== Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny ===* film: Lo que importa es vivir, reżyser: Luis Alcoriza, kraj: Meksyk* film: Hombre mirando al sudeste, reżyser: Eliseo Subiela, kraj: Argentyna* film: Un hombre de éxito, reżyser: Humberto Solás, kraj: Kuba=== Najlepsza muzyka ===* José Nieto do filmu El bosque animado* Milladoiro do filmu Divinas palabras* Raúl Alcover do filmu Los invitados=== Najlepsze zdjęcia ===* Fernando Arribas w filmie Divinas palabras* Javier Aguirresarobe w filmie El bosque animado* Hans Burmann w filmie La rusa=== Najlepszy montaż ===* Pablo del Amo za film Divinas palabras* Julio Peña za film La estanquera de Vallecas* José Luis Matesanz za film Mi general=== Najlepsza scenografia ===* Rafael Palmero w filmie La casa de Bernarda Alba* Félix Murcia w filmie El bosque animado* Eduardo Torre de la Fuente w filmie La monja alférez=== Najlepsze kostiumy ===* Javier Artiñano w filmie El bosque animado* Javier Artiñano w filmie A los cuatro vientos* Javier Artiñano w filmie La casa de Bernarda Alba=== Najlepszy dźwięk ===* Miguel Ángel Polo i Enrique Molinero w filmie Divinas palabras* Bernardo Menz i Enrique Molinero w filmie El bosque animado* Carlos Faruolo i Enrique Molinero w filmie El pecador impecable=== Najlepszy kierownik produkcji ===* Marisol Carnicero w filmie Cara de acelga* Mario Morales w filmie Asignatura aprobada* Daniel Vega w filmie Policía=== Najlepsze efekty specjalne ===* Francisco Teres w filmie Angustia* Julián Martín w filmie A los cuatro vientos* John Collins w filmie Descanse en piezas

Итальянский

===Miglior film===*Il bosco animato ("El bosque animado"), regia di José Luis Cuerda*"Divine parole" ("Divinas palabras"), regia di José Luis García Sánchez*"El lute, o cammina o schiatta", noto anche con il titolo "Il Lute - Cammina o scappa" ("El lute: camina o revienta"), regia di Vicente Aranda===Miglior regista===*José Luis Garci - "Esame superato" ("Asignatura aprobada")*Bigas Luna - "Angoscia" ("Angustia")*Vicente Aranda - "El lute, o cammina o schiatta" ("El lute: camina o revienta")===Miglior attore protagonista===*Alfredo Landa - "Il bosco animato" ("El bosque animado")*Imanol Arias - "El lute, o cammina o schiatta" ("El lute: camina o revienta")*José Manuel Cervino - "La guerra dei pazzi" ("La guerra de los locos")===Migliore attrice protagonista===*Verónica Forqué - "La vita allegra" ("La vida alegre")*Irene Gutiérrez Caba - "La casa di Bernarda Alba" ("La casa de Bernada Alba")*Victoria Abril - "El lute, o cammina o schiatta" ("El lute: camina o revienta")===Miglior attore non protagonista===*Juan Echanove - "Divine parole" ("Divinas palabras")*Agustín González - "Mori e cristiani" ("Moros y cristianos")*Pedro Ruiz - "Mori e cristiani" ("Moros y cristianos")===Migliore attrice non protagonista===*Verónica Forqué - "Mori e cristiani" ("Moros y cristianos")*Marisa Paredes - "Cara de acelga"*Terele Pávez - "Laura, del cielo llega la noche"===Miglior sceneggiatura===*Rafael Azcona - "Il bosco animato" ("El bosque animado")*Manuel Matji - "La guerra dei pazzi" ("La guerra de los locos")*Rafael Azcona e Luis García Berlanga - "Mori e cristiani" ("Moros y cristianos")===Miglior produzione===*Marisol Carnicero - "Faccia sbattuta" ("Cara de acelga")*Mario Morales - "Esame superato" ("Asignatura aprobada")*Daniel Vega - "Polizia"===Miglior fotografia===*Fernando Arribas - "Divine parole" ("Divinas palabras")*Javier Aguirresarobe - "Il bosco animato" ("El bosque animado ")*Hans Burmann - "La russa" ("La rusa")===Miglior montaggio===*Pablo del Amo - "Divine parole" ("Divinas palabras")*Julio Peña - "La tabaccaia di Vallecas" ("La estanquera de Vallecas")*José Luis Matesanz - "Il mio generale" ("Mi general")===Miglior colonna sonora===*José Nieto - "Il bosco animato" ("El bosque animado")*Milladoiro - "Divine parole" ("Divinas palabras")*Raúl Alcover - "Gli invitati" ("Los invitados")===Miglior scenografia===*Rafael Palmero - "La casa di Bernarda Alba" ("La casa de Bernarda Alba")*Félix Murcia - "Il bosco animato" ("El bosque animado")*Eduardo Torre de la Fuente - "La monaca alfiere" ("La monja alférez")===Migliori costumi===*Javier Artiñano - "Il bosco animato" ("El bosque animado")*Javier Artiñano - "Ai quattro venti" ("A los cuatro vientos")*José Rubio - "La casa di Bernarda Alba" ("La casa de Bernarda Alba")===Miglior sonoro===*Miguel Ángel Polo ed Enrique Molinero - "Divine parole" ("Divinas palabras")*Bernardo Menz ed Enrique Molinero - "Il bosco animato" ("El bosque animado")*Carlos Faruolo ed Enrique Molinero - "Il peccatore impeccabile" ("El pecador impecable")===Migliori effetti speciali===*Francisco Teres - "Angoscia" ("Angustia")*Julián Martín - "Ai quattro venti" ("A los cuatro vientos")*John Collins - "Descanse en piezas"===Miglior film straniero in lingua spagnola===*Lo que importa es vivir, regia di Luis Alcoriza*"Hombre mirando al sudeste", regia di Eliseo Subiela*"Un hombre de éxito", regia di Humberto Solás===Premio Goya alla carriera===*Rafaela Aparicio== Note ==== Collegamenti esterni ==* Premi Goya 1988 sull'Internet Movie Database

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Nominacje ==Laureaci oznaczeni są wytłuszczeniem=== Najlepszy film ===* Steven Spielberg, Gerald R. Molen, Branko Lustig - "Lista Schindlera"* Richard Attenborough, Brian Eastman - "Cienista dolina"* Jan Chapman, Jane Campion - "Fortepian"* Ismail Merchant, Mike Nichols, John Calley, James Ivory - "Okruchy dnia"=== Najlepszy film zagraniczny ===* Feng Hsu, Chen Kaige - "Żegnaj, moja konkubino"* Eric Heumann, Régis Wargnier - "Indochiny"* Alfonso Arau - "Przepiórki w płatkach róży"* Jean-Louis Livi, Philippe Carcassonne, Claude Sautet - "Serce jak lód"=== Najlepszy aktor ===* Anthony Hopkins − "Cienista dolina"* Daniel Day-Lewis − "W imię ojca"* Anthony Hopkins − "Okruchy dnia"* Liam Neeson − "Lista Schindlera"=== Najlepsza aktorka ===* Holly Hunter − "Fortepian"* Miranda Richardson − "Tom i Viv"* Emma Thompson − "Okruchy dnia"* Debra Winger − "Cienista dolina"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Ralph Fiennes − "Lista Schindlera"* Tommy Lee Jones − "Ścigany"* Ben Kingsley − "Lista Schindlera"* John Malkovich − "Na linii ognia"=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Miriam Margolyes − "Wiek niewinności"* Holly Hunter − "Firma"* Winona Ryder − "Wiek niewinności"* Maggie Smith − "Tajemniczy ogród"=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* Danny Rubin, Harold Ramis − "Dzień świstaka"* Nora Ephron, David S. Ward, Jeff Arch − "Bezsenność w Seattle"* Jane Campion − "Fortepian"* Jeff Maguire − "Na linii ognia"=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* Steven Zaillian − "Lista Schindlera"* William Nicholson − "Cienista dolina"* Ruth Prawer Jhabvala − "Okruchy dnia"* Terry George, Jim Sheridan − "W imię ojca"* Bo Goldman − "Zapach kobiety"=== Najlepsze zdjęcia ===* Janusz Kamiński − "Lista Schindlera"* Michael Ballhaus − "Wiek niewinności"* Stuart Dryburgh − "Fortepian"* Tony Pierce-Roberts − "Okruchy dnia"=== Najlepsze kostiumy ===* Janet Patterson − "Fortepian"* Eiko Ishioka − "Drakula"* Anna B. Sheppard − "Lista Schindlera"* Sandy Powell − "Orlando"* Phyllis Dalton − "Wiele hałasu o nic"=== Najlepszy dźwięk ===* John Leveque, Bruce Stambler, Becky Sullivan, Scott D. Smith, Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montańo − "Ścigany"* Lee Smith, Tony Johnson, Gethin Creagh − "Fortepian"* Charles L. Campbell, Louis L. Edemann, Robert Jackson, Ron Judkins, Andy Nelson, Steve Pederson, Scott Millan − "Lista Schindlera"* Richard Hymns, Ron Judkins, Gary Summers, Gary Rydstrom, Shawn Murphy − "Park Jurajski"=== Najlepszy montaż ===* Michael Kahn − "Lista Schindlera* Veronika Jenet − "Fortepian"* Anne V. Coates − "Na linii ognia"* Dennis Virkler, David Finfer, Dean Goodhill, Don Brochu, Richard Nord, Dov Hoenig − "Ścigany"=== Najlepsze efekty specjalne ===* Dennis Muren, Stan Winston, Phil Tippett, Michael Lantieri − "Park Jurajski* Don Paul, Steve Goldberg − "Aladyn"* Roman Coppola, Gary Gutierrez, Michael Lantieri, Gene Warren Jr. − "Drakula"* William Mesa, Roy Arbogast − "Ścigany"=== Najlepsza muzyka ===* John Williams − "Lista Schindlera"* Alan Menken − "Aladyn"* Michael Nyman − "Fortepian"* Marc Shaiman − "Bezsenność w Seattle"=== Najlepsza charakteryzacja ===* Morag Ross − "Orlando"* Greg Cannom, Michèle Burke, Matthew W. Mungle − "Drakula"* Christina Smith, Matthew W. Mungle, Waldemar Pokromski, Pauline Heys − "Lista Schindlera"* Kevin Haney, Katherine James, Fred C. Blau Jr., Fern Buchner − "Rodzina Addamsów 2"=== Najlepsza scenografia ===* Andrew McAlpine − "Fortepian"* Thomas E. Sanders − "Drakula"* Allan Starski − "Lista Schindlera"* Dante Ferretti − "Wiek niewinności"=== Najlepszy brytyjski film - Nagroda im.

Итальянский

==Vincitori e nomination=====Miglior film===*"Schindler's List"*"Lezioni di piano"*"Quel che resta del giorno"*"Viaggio in Inghilterra"===Miglior film non in lingua inglese===*Addio mia concubina*"Un cuore in inverno"*"Come l'acqua per il cioccolato"*"Indocina"===Miglior regista===*Steven Spielberg – "Schindler's List"*Jane Campion – "Lezioni di piano"*James Ivory – "Quel che resta del giorno"*Richard Attenborough – "Viaggio in Inghilterra"===Miglior attore protagonista===*Anthony Hopkins – "Viaggio in Inghilterra"*Daniel Day-Lewis – "Nel nome del padre"*Anthony Hopkins – "Quel che resta del giorno"*Liam Neeson – "Schindler's List"===Miglior attrice protagonista===*Holly Hunter – "Lezioni di piano"*Emma Thompson – "Quel che resta del giorno"*Debra Winger – "Viaggio in Inghilterra"*Miranda Richardson – "Tom & Viv - Nel bene, nel male, per sempre"===Miglior attore non protagonista===*Ralph Fiennes – "Schindler's List"*Tommy Lee Jones – "Il fuggitivo"*John Malkovich – "Nel centro del mirino"*Ben Kingsley – "Schindler's List"===Miglior attrice non protagonista===*Miriam Margolyes – "L'età dell'innocenza"*Winona Ryder – "L'età dell'innocenza"*Holly Hunter – "Il socio"*Maggie Smith – "Il giardino segreto"=== Miglior sceneggiatura originale ===*Ricomincio da capo – Danny Rubin e Harold Ramis*"Lezioni di piano – Jane Campion"*"Nel centro del mirino – Jeff Maguire"*"Insonnia d'amore – Nora Ephron, David S. Ward, Jeff Arch"=== Miglior sceneggiatura non originale ===*"Schindler's List – Steven Zaillian"*"Scent of a Woman - Profumo di donna – Bo Goldman"*"Quel che resta del giorno – Ruth Prawer Jhabvala"*"Nel nome del padre – Terry George, Jim Sheridan"*"Viaggio in Inghilterra – William Nicholson"=== Miglior fotografia ===*"Schindler's List" – Janusz Kamin'ski*"L'età dell'innocenza" – Michael Ballhaus*"Lezioni di piano" – Stuart Dryburgh*"Quel che resta del giorno" – Tony Pierce-Roberts=== Miglior scenografia ===*Lezioni di piano – Andrew McAlpine*"L'età dell'innocenza – Dante Ferretti"*"Dracula di Bram Stoker – Thomas Sanders"*"Schindler's List – Allan Starski=== Miglior montaggio ===*"Schindler's List – Michael Kahn "*"Nel centro del mirino – Anne Coates"*"Il fuggitivo – Dennis Virkler, David Finfer, Dean Goodhill, Don Brochu, Richard Nord, Don Hoenig"*"Lezioni di piano – Veronika Jenet"=== Migliori costumi ===*"Lezioni di piano" – Janet Patterson*"Schindler's List – Anna Sheppard"*"Dracula di Bram Stoker – Eiko Ishioka"*"Molto rumore per nulla – Phyllis Dalton"*"Orlando – Sandy Powell"=== Miglior trucco ===*Orlando*"La famiglia Addams 2"*"Dracula di Bram Stoker"*"Schindler's List"=== Miglior sonoro ===*Il fuggitivo – John Leveque, Bruce Stambler, Becky Sullivan, Scott D. Smith, Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño*"Schindler's List – Charles L. Campbell, Louis L. Edemann, Robert Jackson, Ron Judkins, Andy Nelson, Steve Pederson, Scott Millan"*"Jurassic Park – Richard Hymns, Ron Judkins, Gary Summers, Gary Rydstrom, Shawn Murphy"*"Lezioni di piano – Lee Smith, Tony Johnson, Gethin Creagh"=== Migliori effetti speciali ===*"Jurassic Park" – Dennis Muren, Stan Winston, Phil Tippett, Michael Lantieri*"Il fuggitivo – William Mesa, Roy Arbogast "*"Dracula di Bram Stoker – Roman Coppola, Gary Gutierrez, Michael Lantieri, Gene Warren Jr. "*"Aladdin – Don Paul, Steve Goldberg "===Migliore colonna sonora===*"Schindler's List – John Williams"*"Aladdin – Alan Menken"*"Insonnia d'amore – Marc Shaiman"*"Lezioni di piano – Michael Nyman"===Miglior film di animazione===*I pantaloni sbagliati==Note====Collegamenti esterni==

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci i nominowani ==; Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Najlepszy film ===* El viaje a ninguna parte** "27 godzin"** "La mitad del cielo"=== Najlepsza reżyseria ===* Fernando Fernán-Gómez za film "El viaje a ninguna parte"** Emilio Martínez Lázaro za film "Lulú de noche** Pilar Miró za film "Werther"=== Najlepszy scenariusz ===* Fernando Fernán-Gómez za scenariusz do filmu "El viaje a ninguna parte"** Pedro Beltrán za scenariusz do filmu "Mambrú se fue a la guerra"** José Luis Borau za scenariusz do filmu "Tata mía"=== Najlepszy aktor ===* Fernando Fernán-Gómez za role w filmie "Mambrú se fue a la guerra"** Juan Diego za role w filmie "Dragon rapide"** Jorge Sanz za role w filmie "Rok przebudzenia"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Miguel Rellán za rolę w filmie "Tata mía"** Antonio Banderas za rolę w filmie "Matador"** Agustín González za rolę w filmie "Mambrú se fue a la guerra"=== Najlepsza aktorka ===* Amparo Rivelles za rolę w filmie "Hay que deshacer la casa"** Victoria Abril za rolę w filmie "Tiempo de silencio"** Ángela Molina za rolę w filmie "La mitad del cielo"=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Verónica Forqué za rolę w filmie "Rok przebudzenia"** Chus Lampreave za rolę w filmie "Rok przebudzenia"** María Luisa Ponte za rolę w filmie "El hermano bastardo de Dios"=== Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny ===* film: "Król i jego film", reżyser: Carlos Sorín, kraj: Argentyna** film: "Pequeña revancha", reżyser: Olegario Barrera, kraj: Wenezuela** film: "Tiempo de morir", reżyser: Jorge Alí Triana, kraj: Kolumbia=== Najlepsza oryginalna muzyka ===* Milladoiro do filmu "La mitad del cielo"** Xavier Montsalvatge do filmu "Dragon rapide"** Emilio Arrieta do filmu "El disputado voto del señor Cayo"=== Najlepsze zdjęcia ===* Teo Escamilla w filmie "El amor brujo"** José Luis Alcaine w filmie "La mitad del cielo"** Hans Burmann w filmie "Werther"=== Najlepszy montaż ===* Eduardo Biurrun za film "Banter"** Pablo del Amo za film "El viaje a ninguna parte"** José Luis Matesanz za film "Werther"=== Najlepsza scenografia ===* Félix Murcia w filmie "Dragon rapide"** Ramiro Gómez w filmie "Bandera negra"** Wolfgang Burmann w filmie "Romanza final"=== Najlepsze kostiumy ===* Gerardo Vera do filmu "El amor brujo"** Elisa Ruiz i Javier Artiñano do filmu "Dragon rapide"** Gerardo Vera do filmu "La mitad del cielo"=== Najlepsza charakteryzacja i fryzury ===* Fernando Florido w filmie "Dragon rapide"** José Antonio Sánchez w filmie "El viaje a ninguna parte"=== Najlepszy dźwięk ===* Bernardo Menz i Enrique Molinero do filmu "Werther"** Alfonso Pino i Carlos Faruolo do filmu "El hermano bastardo de Dios"** Alfonso Pino i José María Bloch do filmu "Luna de agosto"=== Goya Honorowa ===* José Aguado (operator filmowy)== Bibliografia ==* Nominacje i nagrody - IMDb (ang.

Итальянский

===Miglior film===*Il viaggio in nessun luogo ("El viaje a ninguna parte"), regia di Fernando Fernán Gómez*"27 horas", regia di Montxo Armendáriz*"La metà del cielo" ("La mitad del cielo"), regia di Manuel Gutiérrez Aragón===Miglior regista===*Fernando Fernán Gómez - "Il viaggio in nessun luogo" ("El viaje a ninguna parte")*Emilio Martínez Lázaro - "Lulù di notte" ("Lulú de noche")*Pilar Miró - "Werther"===Miglior attore protagonista===*Fernando Fernán Gómez - "Mambru andò in guerra" ("Mambrú se fue a la guerra")*Jorge Sanz - "L'anno delle luci" ("El año de las luces")*Juan Diego - "Dragón Rapide"===Migliore attrice protagonista===*Amparo Rivelles - "Bisogna disfare la casa" ("Hay que deshacer la casa")*Ángela Molina - "La metà del cielo" ("La mitad del cielo")*Victoria Abril - "Il tempo del silenzio" ("Tiempo de silencio")===Miglior attore non protagonista===*Miguel Rellán - "Tata mía"*Agustín González - "Mambru andò in guerra" ("Mambrú se fue a la guerra")*Antonio Banderas - "Matador"===Migliore attrice non protagonista===*Verónica Forqué - "L'anno delle luci" ("El año de las luces")*Chus Lampreave - "L'anno delle luci" ("El año de las luces")*María Luisa Ponte - "El hermano bastardo de Dios"===Miglior sceneggiatura===*Fernando Fernán-Gómez - "Il viaggio in nessun luogo" ("El viaje a ninguna parte")*Pedro Beltrán - "Mambru andò in guerra" ("Mambrú se fue a la guerra")*José Luis Borau - "Tata mía"===Miglior fotografia===*Teo Escamilla - "L'amore stregone" ("El amor brujo")*José Luis Alcaine - "La metà del cielo" ("La mitad del cielo")*Hans Burmann - "Werther"===Miglior montaggio===*Eduardo Biurrun - "Banter"*Pablo del Amo - "Il viaggio in nessun luogo" ("El viaje a ninguna parte")*José Luis Matesanz - "Werther"===Miglior colonna sonora===*Milladoiro - "La metà del cielo" ("La mitad del cielo")*Xavier Montsalvatge - "Dragón rapide"*Emilio Arrieta - "Il disputato voto del signor Cayo" ("El disputado voto del señor Cayo")===Miglior scenografia===*Félix Murcia - "Dragón rapide"*Ramiro Gómez - "Bandiera nera" ("Bandera negra")*Wolfgang Burmann - "Romanza finale" ("Romanza final")===Migliori costumi===*Gerardo Vera - "L'amore stregone" ("El amor brujo")*Javier Artiñano e Elisa Ruiz - "Dragón rapide"*Gerardo Vera - "La metà del cielo" ("La mitad del cielo")===Miglior trucco===*Fernando Florido - "Dragón rapide"*José Antonio Sánchez - "Il viaggio in nessun luogo" ("El viaje a ninguna parte")===Miglior sonoro===*Bernardo Menz ed Enrique Molinero - "Werther"*Carlos Faruolo e Alfonso Pino - "El hermano bastardo de Dios"*José María Bloch e Alfonso Pino - "Luna d'agosto" ("Luna de agosto")===Miglior film straniero in lingua spagnola===*"C'era una volta un re - La película del rey" ("La película del rey"), regia di Carlos Sorín*"Pequeña revancha", regia di Olegario Barrera*"Tiempo de morir", regia di Jorge Alí Triana===Premio Goya alla carriera===*José Aguayo== Note ==== Collegamenti esterni ==* Premi Goya 1987 sull'Internet Movie Database

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci i nominowani ==Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Najlepszy film ===* Pokuta* "American Gangster"* "Życie na podsłuchu"* "To nie jest kraj dla starych ludzi"* "Aż poleje się krew"=== Najlepszy brytyjski film ===* To właśnie Anglia* "Pokuta"* "Ultimatum Bourne’a"* "Control"* "Wschodnie obietnice"=== Najlepszy film zagraniczny ===* "Życie na podsłuchu", Niemcy* "Motyl i skafander", Francja/USA* "Chłopiec z latawcem", USA* "Niczego nie żałuję – Edith Piaf", Francja* "Ostrożnie, pożądanie", Hongkong/Tajwan=== Najlepszy reżyser ===* Joel Coen i Ethan Coen – "To nie jest kraj dla starych ludzi"* Joe Wright – "Pokuta"* Paul Greengrass – "Ultimatum Bourne’a"* Florian Henckel von Donnersmarck – "Życie na podsłuchu"* Paul Thomas Anderson – "Aż poleje się krew"=== Najlepszy aktor ===* Daniel Day-Lewis – "Aż poleje się krew"* George Clooney – "Michael Clayton"* James McAvoy – "Pokuta"* Viggo Mortensen – "Wschodnie obietnice"* Ulrich Mühe – "Życie na podsłuchu"=== Najlepsza aktorka ===* Marion Cotillard – "Niczego nie żałuję – Edith Piaf"* Cate Blanchett – ""* Julie Christie – "Daleko od niej"* Keira Knightley – "Pokuta"* Ellen Page – "Juno"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Javier Bardem – "To nie jest kraj dla starych ludzi"* Paul Dano – "Aż poleje się krew"* Tommy Lee Jones – "To nie jest kraj dla starych ludzi"* Philip Seymour Hoffman – "Wojna Charliego Wilsona"* Tom Wilkinson – "Michael Clayton"=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Tilda Swinton – "Michael Clayton"* Cate Blanchett – "I’m Not There"* Kelly MacDonald – "To nie jest kraj dla starych ludzi"* Samantha Morton – "Control"* Saoirse Ronan – "Pokuta"=== Najlepszy film animowany ===* Ratatuj* "Shrek Trzeci"=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* "Motyl i skafander" – Ronald Harwood* "Pokuta" – Christopher Hampton* "Chłopiec z latawcem" – David Benioff* "To nie jest kraj dla starych ludzi" – Ethan i Joel Coen* "Aż poleje się krew" – Paul Thomas Anderson=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* "Juno" – Diablo Cody* "American Gangster" – Steven Zaillian* "Życie na podsłuchu" – Florian Henckel von Donnersmarck* "Michael Clayton" – Tony Gilroy* "To właśnie Anglia" – Shane Meadows=== Najlepsza muzyka ===* "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" – Christopher Gunning* "American Gangster" – Marc Streitenfeld* "Pokuta" – Dario Marianelli* "Chłopiec z latawcem" – Alberto Iglesias* "Aż poleje się krew" – Jonny Greenwood=== Najlepsze zdjęcia ===* "To nie jest kraj dla starych ludzi" – Roger Deakins* "American Gangster" – Harris Savides* "Pokuta" – Seamus McGarvey* "Ultimatum Bourne’a" – Oliver Wood* "Aż poleje się krew" – Robert Elswit=== Najlepszy montaż ===* "Ultimatum Bourne’a" – Christopher Rouse* "American Gangster" – Pietro Scalia* "Pokuta" – Paul Tothill* "Michael Clayton" – John Gilroy* "To nie jest kraj dla starych ludzi" – Roderick Jaynes=== Najlepsza scenografia ===* "Pokuta" – Sarah Greenwood, Katie Spencer* "" – Guy Hendrix Dyas, Richard Roberts* "Harry Potter i Zakon Feniksa" – Stuart Craig, Stephenie McMillan* "Aż poleje się krew" – Jack Fisk, Jim Erickson* "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" – Olivier Raoux, Stanislas Reydellet=== Najlepsze kostiumy ===* "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" – Marit Allen* "Pokuta" – Jacqueline Durran* "" – Alexandra Byrne* "Ostrożnie, pożądanie" – Pan Lai* "" – Colleen Atwood=== Najlepszy dźwięk ===* "Ultimatum Bourne’a" – Kirk Francis, Scott Millan, Dave Parker, Karen Baker Landers, Per Hallberg* "Pokuta" – Danny Hambrook, Paul Hamblin, Catherine Hodgson, Becki Ponting* "To nie jest kraj dla starych ludzi" – Peter Kurland, Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff* "Aż poleje się krew" – Christopher Scarabosio, Matthew Wood, John Pritchett, Michael Semanick, Tom Johnson* "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" – Laurent Zeilig, Pascal Villard, Jean-Paul Hurier, Marc Doisne=== Najlepsze efekty specjalne ===* "Złoty kompas" – Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris, Trevor Woods* "Ultimatum Bourne’a" – Peter Chiang, Charlie Noble, Mattias Lindahl, Joss Williams* "Harry Potter i Zakon Feniksa" – Tim Burke, John Richardson, Emma Norton, Chris Shaw* "" – John Knoll, Charles Gibson, Hal Hickel, John Frazier* "Spider-Man 3" – Scott Stokdyk, Peter Nofz, Kee-Suk Ken Hahn, John Frazier, Spencer Cook=== Najlepsza charakteryzacja i fryzury ===* "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" – Jan Archibald, Didier Lavergne* "Pokuta" – Ivana Primorac* "" – Jenny Shircore* "Lakier do włosów" – Judi Cooper Sealy, Jordan Samuel* "" – Ivana Primorac, Peter Owen=== Najlepszy krótkometrażowy film animowany ===* "The Pearce Sisters" – Jo Allen, Luis Cook* "Head Over Heels" – Osbert Parker, Fiona Pitkin, Ian Gouldstone* "The Crumblegiant" – Pearse Moore, John McCloskey=== Najlepszy film krótkometrażowy ===* "Dog Altogether" – Diarmid Scrimshaw, Paddy Considine* "Hesitation" – Julien Berlan, Michelle Eastwood, Virginia Gilbert* "The One and Only Herb McGwyer Plays Wallis Island" – Charlie Henderson, James Griffiths, Tim Key, Tom Basden* "Soft" – Jane Hooks, Simon Ellis* "The Stronger" – Dan McCulloch, Lia Williams, Frank McGuinness=== Nagroda dla wschodzącej gwiazdy (głosy publiczności) ===* Shia LaBeouf* Sienna Miller* Ellen Page* Sam Riley* Tang Wei=== Nagroda Carla Foremana ===(dla debiutujących reżyserów, scenarzystów i producentów)* Matt Greenhalgh – "Control" (Scenarzysta)* Chris Atkins – "Bezprawie demokracji" (Reżyser/Scenarzysta)* Mia Bays – "" (Producentka)* Sarah Gavron – "Brick Lane" (Reżyserka)* Andrew Piddington – "The Killing of John Lennon" (Reżyser/Scenarzysta)== Podsumowanie nominacji ==Podliczenie ogłoszonych nominacji (ograniczenie do 2)* 14 – "Pokuta"* 9 – "Aż poleje się krew"* 8 – "To nie jest kraj dla starych ludzi"* 7 – "Niczego nie żałuję – Edith Piaf"* 6 – "Ultimatum Bourne’a"* 5 – "American Gangster"* 4 – ""* 4 – "Michael Clayton"* 4 – "Życie na podsłuchu"* 3 – "Control"* 3 – "Chłopiec z latawcem"* 2 – "Wschodnie obietnice"* 2 – "Harry Potter i Zakon Feniksa"* 2 – "Juno"* 2 – "Ostrożnie, pożądanie"* 2 – ""* 2 – "Motyl i skafander"* 2 – "To właśnie Anglia"

Итальянский

== Vincitori e candidati ===== Miglior film ===* Espiazione ("Atonement"), regia di Joe Wright* "American Gangster", regia di Ridley Scott* "Le vite degli altri" ("Das Leben der Anderen"), regia di Florian Henckel von Donnersmarck* "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men"), regia di Ethan e Joel Coen* "Il petroliere" ("There Will Be Blood"), regia di Paul Thomas Anderson=== Miglior film britannico ===* This Is England, regia di Shane Meadows* "Espiazione" ("Atonement")* "The Bourne Ultimatum - Il ritorno dello sciacallo" ("The Bourne Ultimatum"), regia di Paul Greengrass* "Control", regia di Anton Corbijn* "La promessa dell'assassino" ("Eastern Promises"), regia di David Cronenberg=== Miglior film non in lingua inglese ===* Le vite degli altri ("Das Leben der Anderen") • Germania* "Lo scafandro e la farfalla" ("Le scaphandre et le papillon"), regia di Julian Schnabel • Francia/USA* "Il cacciatore di aquiloni" ("The Kite Runner"), regia di Marc Forster • USA* "La vie en rose" ("La môme"), regia di Olivier Dahan • Francia* "Lussuria - Seduzione e tradimento" ("Se, jie"), regia di Ang Lee • Hong Kong/Taiwan=== Miglior film d'animazione ===* Ratatouille, regia di Brad Bird* "Shrek terzo" ("Shrek the Third"), regia di Raman Hui e Chris Miller* "I Simpson - Il film" ("The Simpsons Movie"), regia di David Silverman=== Miglior regista ===* Ethan e Joel Coen – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")* Paul Thomas Anderson – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")* Paul Greengrass – "The Bourne Ultimatum - Il ritorno dello sciacallo" ("The Bourne Ultimatum")* Florian Henckel von Donnersmarck – "Le vite degli altri" ("Das Leben der Anderen")* Joe Wright – "Espiazione" ("Atonement")=== Miglior attore protagonista ===* Daniel Day-Lewis – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")* George Clooney – "Michael Clayton"* James McAvoy – "Espiazione" ("Atonement")* Viggo Mortensen – "La promessa dell'assassino" ("Eastern Promises")* Ulrich Mühe – "Le vite degli altri" ("Das Leben der Anderen")=== Migliore attrice protagonista ===* Marion Cotillard – "La vie en rose" ("La môme")* Cate Blanchett – ""* Julie Christie – "Away from Her - Lontano da lei" ("Away from Her")* Keira Knightley – "Espiazione" ("Atonement")* Ellen Page – "Juno"=== Miglior attore non protagonista ===* Javier Bardem – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")* Paul Dano – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")* Tommy Lee Jones – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")* Philip Seymour Hoffman – "La guerra di Charlie Wilson" ("Charlie Wilson's War")* Tom Wilkinson – "Michael Clayton"=== Migliore attrice non protagonista ===* Tilda Swinton – "Michael Clayton"* Cate Blanchett – "Io non sono qui" ("I'm Not There")* Kelly Macdonald – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")* Samantha Morton – "Control"* Saoirse Ronan – "Espiazione" ("Atonement")=== Migliore sceneggiatura originale ===* Diablo Cody – "Juno"* Steven Zaillian – "American Gangster"* Florian Henckel von Donnersmarck – "Le vite degli altri" ("Das Leben der Anderen")* Tony Gilroy – "Michael Clayton"* Shane Meadows – "This Is England"=== Migliore sceneggiatura non originale ===* Ronald Harwood – "Lo scafandro e la farfalla" ("Le scaphandre et le papillon")* Christopher Hampton – "Espiazione" ("Atonement")* David Benioff – "Il cacciatore di aquiloni" ("The Kite Runner")* Ethan e Joel Coen – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")* Paul Thomas Anderson – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")=== Migliore fotografia ===* Roger Deakins – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")* Harris Savides – "American Gangster"* Seamus McGarvey – "Espiazione" ("Atonement")* Oliver Wood – "The Bourne Ultimatum - Il ritorno dello sciacallo" ("The Bourne Ultimatum")* Robert Elswit – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")=== Migliore scenografia ===* Sarah Greenwood e Katie Spencer – "Espiazione" ("Atonement")* Guy Hendrix Dyas e Richard Roberts – ""* Stuart Craig e Stephenie McMillan – "Harry Potter e L'Ordine della Fenice" ("Harry Potter and the Order of the Phoenix")* Jack Fisk e Jim Erickson – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")* Olivier Raoux e Stanislas Reydellet – "La vie en rose" ("La môme")=== Migliori musiche ===* Christopher Gunning – "La vie en rose" ("La môme")* Marc Streitenfeld – "American Gangster"* Dario Marianelli – "Espiazione" ("Atonement")* Alberto Iglesias – "Il cacciatore di aquiloni" ("The Kite Runner")* Jonny Greenwood – "Il petroliere" ("There Will Be Blood")=== Miglior montaggio ===* Christopher Rouse – "The Bourne Ultimatum - Il ritorno dello sciacallo" ("The Bourne Ultimatum")* Pietro Scalia – "American Gangster"* Paul Tothill – "Espiazione" ("Atonement")* John Gilroy – "Michael Clayton* Roderick Jaynes – "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men")=== Migliori costumi ===* Marit Allen – "La vie en rose" ("La môme")* Jacqueline Durran – "Espiazione" ("Atonement")* Alexandra Byrne – ""* Pan Lai – "Lussuria - Seduzione e tradimento" ("Se, jie")* Colleen Atwood – "Sweeney Todd - Il diabolico barbiere di Fleet Street" ("Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street")=== Miglior trucco e acconciature ===* La vie en rose ("La môme") – Jan Archibald, Didier Lavergne* "" – Jenny Shircore* "Espiazione" ("Atonement") – Ivana Primorac* "Hairspray - Grasso è bello" ("Hairspray") – Judi Cooper Sealy, Jordan Samuel* "Sweeney Todd - Il diabolico barbiere di Fleet Street" ("Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street") – Ivana Primorac, Peter Owen=== Miglior sonoro ===* The Bourne Ultimatum - Il ritorno dello sciacallo ("The Bourne Ultimatum") – Kirk Francis, Scott Millan, Dave Parker, Karen Baker Landers, Per Hallberg* "Espiazione" ("Atonement") – Danny Hambrook/Paul Hamblin/Catherine Hodgson/Becki Ponting* "Non è un paese per vecchi" ("No Country for Old Men") – Peter Kurland, Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff* "Il petroliere" ("There Will Be Blood") – Christopher Scarabosio, Matthew Wood, John Pritchett, Michael Semanick, Tom Johnson* "La vie en rose" ("La môme") – Laurent Zeilig, Pascal Villard, Jean-Paul Hurier, Marc Doisne=== Migliori effetti speciali ===* "La bussola d'oro" ("The Golden Compass") – Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris, Trevor Woods* "The Bourne Ultimatum - Il ritorno dello sciacallo" ("The Bourne Ultimatum") – Peter Chiang, Charlie Noble, Mattias Lindahl, Joss Williams* "Harry Potter e L'Ordine della Fenice" ("Harry Potter and the Order of the Phoenix") – Tim Burke, John Richardson, Emma Norton, Chris Shaw* "Pirati dei Caraibi - Ai confini del mondo" ("Pirates of the Caribbean: At World's End") – John Knoll, Charles Gibson, Hal Hickel, John Frazier* "Spider-Man 3" – Scott Stokdyk, Peter Nofz, Kee-Suk Ken Hahn, John Frazier, Spencer Cook=== Miglior cortometraggio ===* Dog Altogether, regia di Paddy Considine* "Hesitation", regia di Virginia Gilbert* "The One and Only Herb McGwyer Plays Wallis Island", regia di James Griffith* "Soft", regia di Simon Ellis* "The Stronger", regia Lia Williams=== Miglior cortometraggio d'animazione ===* The Pearce Sisters, regia di Luis Cook* "The Crumblegiant", regia di John McCloskey* "Head Over Heels", regia di Osbert Parker=== Miglior esordio britannico da regista, sceneggiatore o produttore ===* Matt Greenhalgh (sceneggiatore) – "Control"* Chris Atkins (regista/sceneggiatore) – "Taking Liberties"* Mia Bays (produttrice) – ""* Sarah Gavron (regista) – "Brick Lane"* Andrew Piddington (regista/sceneggiatore) – "The Killing of John Lennon"=== Orange Rising Star Award per la miglior stella emergente ===* Shia LaBeouf* Sienna Miller* Ellen Page* Sam Riley* Tang Wei== Altri progetti ==== Collegamenti esterni ==

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci i nominowani ==; Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Produkcje kinowe ======= Najlepszy film dramatyczny ====* Boyhood** "Foxcatcher"** "Gra tajemnic"** " Selma"** "Teoria wszystkiego"==== Najlepszy film komediowy lub musical ====* Grand Budapest Hotel** "Birdman"** "Tajemnice lasu"** "Dumni i wściekli"** "Mów mi Vincent"==== Najlepszy aktor w filmie dramatycznym ====* Eddie Redmayne − "Teoria wszystkiego"** Steve Carell − "Foxcatcher"** Benedict Cumberbatch − "Gra tajemnic"** Jake Gyllenhaal − "Wolny strzelec"** David Oyelowo − " Selma"==== Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym ====* Julianne Moore − "Still Alice"** Jennifer Aniston − "Cake"** Felicity Jones − "Teoria wszystkiego"** Rosamund Pike − "Zaginiona dziewczyna"** Reese Witherspoon − "Dzika droga"==== Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu ====* Michael Keaton − "Birdman"** Ralph Fiennes − "Grand Budapest Hotel"** Bill Murray − "Mów mi Vincent"** Joaquin Phoenix − "Wada ukryta"** Christoph Waltz − "Wielkie oczy"==== Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu ====* Amy Adams − "Wielkie oczy"** Emily Blunt − "Tajemnice lasu"** Helen Mirren − "Podróż na sto stóp"** Julianne Moore − "Mapy gwiazd"** Quvenzhané Wallis − "Annie"==== Najlepszy aktor drugoplanowy ====* J.K. Simmons − "Whiplash"** Robert Duvall − "Sędzia"** Ethan Hawke − "Boyhood"** Edward Norton − "Birdman"** Mark Ruffalo − "Foxcatcher"==== Najlepsza aktorka drugoplanowa ====* Patricia Arquette − "Boyhood"** Jessica Chastain − "A Most Violent Year"** Keira Knightley − "Gra tajemnic"** Emma Stone − "Birdman"** Meryl Streep − "Tajemnice lasu"==== Najlepszy reżyser ====* Richard Linklater − "Boyhood"** Wes Anderson − "Grand Budapest Hotel"** Ava DuVernay − " Selma"** David Fincher − "Zaginiona dziewczyna"** Alejandro González Iñárritu − "Birdman"==== Najlepszy scenariusz ====* Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Armando Bo, Alexander Dinelaris, Jr. − "Birdman"** Wes Anderson − "Grand Budapest Hotel"** Gillian Flynn − "Zaginiona dziewczyna"** Richard Linklater − "Boyhood"** Graham Moore − "Gra tajemnic"==== Najlepsza muzyka ====* Jóhann Jóhannsson − "Teoria wszystkiego"** Alexandre Desplat − "Gra tajemnic"** Trent Reznor, Atticus Ross − "Zaginiona dziewczyna"** Antonio Sánchez − "Birdman"** Hans Zimmer − "Interstellar"==== Najlepsza piosenka ====* "Glory" z filmu " Selma" (muzyka i tekst: John Legend, Common)** "Big Eyes" z filmu "Wielkie oczy" (muzyka i tekst: Lana Del Rey)** "Mercy Is" z filmu "" (muzyka i tekst: Patti Smith, Lenny Kaye)** "Opportunity" z filmu "Annie" (muzyka i tekst: Greg Kurstin, Sia Furler, Will Gluck)** "Yellow Flicker Beat" z filmu "" (muzyka i tekst: Lorde)==== Najlepszy film animowany ====* Jak wytresować smoka 2** "Wielka Szóstka"** "Księga życia"** "Pudłaki"==== Najlepszy film nieanglojęzyczny ====* Lewiatan** "Turysta"** "Viviane chce się rozwieść"** "Ida"** "Mandarynki"=== Produkcje telewizyjne ======= Najlepszy serial dramatyczny ====* The Affair** "Downton Abbey"** "Gra o tron"** "Żona idealna"** "House of Cards"==== Najlepszy serial komediowy ====* "Transparent** "Dziewczyny"** "Jane The Virgin"** "Orange Is the New Black"** "Dolina Krzemowa"==== Najlepszy aktor w serialu dramatycznym ====* Kevin Spacey − "House of Cards"** Clive Owen − "The Knick"** Liev Schreiber − "Ray Donovan"** James Spader − "Czarna lista"** Dominic West − "The Affair"==== Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym ====* Ruth Wilson − "The Affair"** Claire Danes − "Homeland"** Viola Davis − "Sposób na morderstwo"** Julianna Margulies − "Żona idealna"** Robin Wright − "House of Cards"==== Najlepszy aktor w serialu komediowym ====* Jeffrey Tambor − "Transparent"** Louis C. K. − "Louie"** Don Cheadle − "Kłamstwa na sprzedaż"** Ricky Gervais − "Derek"** William H. Macy − "Shameless"==== Najlepsza aktorka w serialu komediowym ====* Gina Rodriguez − "Jane The Virgin"** Lena Dunham − "Dziewczyny"** Edie Falco − "Siostra Jackie"** Julia Louis-Dreyfus − "Figurantka"** Taylor Schilling − "Orange Is the New Black"==== Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym ====* Billy Bob Thornton − "Fargo"** Martin Freeman − "Fargo"** Woody Harrelson − "Detektyw"** Matthew McConaughey − "Detektyw"** Mark Ruffalo − "Odruch serca"==== Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym ====* Maggie Gyllenhaal − "Uczciwa kobieta"** Jessica Lange − "American Horror Story: Freak Show"** Frances McDormand − "Olive Kitteridge"** Frances O’Connor − "Zaginiony"** Allison Tolman − "Fargo"==== Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym ====* Matt Bomer − "Odruch serca"** Alan Cumming − "Żona idealna"** Colin Hanks − "Fargo"** Bill Murray − "Olive Kitteridge"** Jon Voight − "Ray Donovan"==== Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym ====* Joanne Froggatt − "Downton Abbey"** Uzo Aduba − "Orange Is the New Black"** Kathy Bates − "American Horror Story: Freak Show"** Allison Janney − "Mamuśka"** Michelle Monaghan − "Detektyw"==== Najlepszy miniserial lub film telewizyjny ====* Fargo** "Zaginiony"** "Odruch serca"** "Olive Kitteridge"** "Detektyw"=== Nagroda Cecila B. DeMille'a ===* George Clooney== Podsumowanie ilości nominacji ==(Ograniczenie do dwóch nominacji)=== Kino ===: 7 : "Birdman": 5 : "Boyhood", "Gra tajemnic": 4 : "Zaginiona dziewczyna", " Selma", "Grand Budapest Hotel", "Teoria wszystkiego": 3 : "Wielkie oczy", "Foxcatcher", "Tajemnice lasu": 2 : "Annie", "Mów mi Vincent"=== Telewizja ===: 5 : "Fargo": 4 : "Detektyw": 3 : "House of Cards", "Olive Kitteridge", "Orange Is the New Black", "The Affair", "Żona idealna", "Odruch serca": 2 : "American Horror Story: Freak Show", "Downton Abbey", "Dziewczyny", , "Jane The Virgin", "Ray Donovan", "Zaginiony", "Transparent"== Linki zewnętrzne ==* Oficjalna strona Złotych Globów

Итальянский

=== Miglior film drammatico ===* Boyhood, regia di Richard Linklater* "Foxcatcher - Una storia americana" ("Foxcatcher"), regia di Bennett Miller* "The Imitation Game", regia di Morten Tyldum* "Selma - La strada per la libertà" ("Selma"), regia di Ava DuVernay* "La teoria del tutto" ("The Theory of Everything"), regia di James Marsh=== Miglior film commedia o musicale ===* Grand Budapest Hotel ("The Grand Budapest Hotel"), regia di Wes Anderson* "Birdman", regia di Alejandro González Iñárritu* "Into the Woods", regia di Rob Marshall* "Pride", regia di Matthew Warchus* "St. Vincent", regia di Theodore Melfi=== Miglior regista ===* Richard Linklater – "Boyhood"* Wes Anderson – "Grand Budapest Hotel" ("The Grand Budapest Hotel")* Ava DuVernay – "Selma - La strada per la libertà" ("Selma")* David Fincher – "L'amore bugiardo - Gone Girl" ("Gone Girl")* Alejandro González Iñárritu – "Birdman"=== Migliore attrice in un film drammatico ===* Julianne Moore – "Still Alice"* Jennifer Aniston – "Cake"* Felicity Jones – "La teoria del tutto" ("The Theory of Everything")* Rosamund Pike – "L'amore bugiardo - Gone Girl" ("Gone Girl")* Reese Witherspoon – "Wild"=== Miglior attore in un film drammatico ===* Eddie Redmayne – "La teoria del tutto" ("The Theory of Everything")* Steve Carell – "Foxcatcher - Una storia americana" ("Foxcatcher")* Benedict Cumberbatch - "The Imitation Game"* Jake Gyllenhaal – "Lo sciacallo - Nightcrawler" ("Nightcrawler")* David Oyelowo – "Selma - La strada per la libertà" ("Selma")=== Migliore attrice in un film commedia o musicale ===* Amy Adams – "Big Eyes"* Emily Blunt – "Into the Woods"* Helen Mirren – "Amore, cucina e curry" ("The Hundred-Foot Journey")* Julianne Moore – "Maps to the Stars"* Quvenzhané Wallis – "Annie - La felicità è contagiosa" ("Annie")=== Miglior attore in un film commedia o musicale ===* Michael Keaton – "Birdman"* Ralph Fiennes – "Grand Budapest Hotel" ("The Grand Budapest Hotel")* Bill Murray – "St. Vincent"* Joaquin Phoenix – "Vizio di forma" ("Inherent Vice")* Christoph Waltz – "Big Eyes"=== Miglior film d'animazione ===* Dragon Trainer 2 ("How to Train your Dragon 2"), regia di Dean DeBlois* "Big Hero 6", regia di Don Hall e Chris Williams* "Boxtrolls - Le scatole magiche" ("The Boxtrolls"), regia di Graham Annable e Anthony Stacchi* "The LEGO Movie", regia di Phil Lord e Chris Miller* "Il libro della vita" ("The Book of Life"), regia di Jorge Gutierrez=== Miglior film straniero ===* Leviathan ("Leviafan"), regia di Andrej Petrovič Zvjagincev (Russia)* "Ida", regia di Paweł Pawlikowski (Polonia)* "Mandariinid", regia di Zaza Urushadze (Estonia)* "Forza maggiore" ("Force majeure"), regia di Ruben Östlund (Svezia)* "Viviane" ("Gett: The Trial of Vivianne"), regia di Ronit Elkabetz e Shlomi Elkabetz (Israele)=== Migliore attrice non protagonista ===* Patricia Arquette – "Boyhood"* Jessica Chastain – "" ("A Most Violent Year")* Keira Knightley – "The Imitation Game"* Emma Stone – "Birdman"* Meryl Streep – "Into the Woods"=== Miglior attore non protagonista ===* J. K. Simmons – "Whiplash"* Robert Duvall – "The Judge"* Ethan Hawke – "Boyhood"* Edward Norton – "Birdman"* Mark Ruffalo – "Foxcatcher"=== Migliore sceneggiatura ===* Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo – "Birdman"* Wes Anderson – "Grand Budapest Hotel" ("The Grand Budapest Hotel")* Gillian Flynn – "L'amore bugiardo - Gone Girl" ("Gone Girl")* Richard Linklater – "Boyhood"* Graham Moore – "The Imitation Game"=== Migliore colonna sonora originale ===* Jóhann Jóhannsson – "La teoria del tutto" ("The Theory of Everything")* Alexandre Desplat – "The Imitation Game"* Trent Reznor e Atticus Ross – "L'amore bugiardo - Gone Girl" ("Gone Girl")* Antonio Sánchez – "Birdman"* Hans Zimmer – "Interstellar"=== Migliore canzone originale ===* "Glory" (John Legend e Common) – "Selma - La strada per la libertà" ("Selma")* "Big Eyes" (Lana Del Rey) – "Big Eyes"* "Mercy Is" (Patti Smith e Lenny Kaye) – "Noah"* "Opportunity" (Greg Kurstin, Sia Furler e Will Gluck) – "Annie - La felicità è contagiosa" ("Annie")* "Yellow Flicker Beat" (Lorde) – "" ("The Hunger Games: Mockingjay - Part 1")== Premi per la televisione ===== Miglior serie drammatica ===* The Affair* "Downton Abbey"* "The Good Wife"* "House of Cards - Gli intrighi del potere" ("House of Cards")* "Il Trono di Spade" ("Game of Thrones")=== Migliore attrice in una serie drammatica ===* Ruth Wilson – "The Affair"* Claire Danes – "Homeland - Caccia alla spia" ("Homeland")* Viola Davis – "Le regole del delitto perfetto" ("How to Get Away with Murder")* Julianna Margulies – "The Good Wife"* Robin Wright – "House of Cards - Gli intrighi del potere" ("House of Cards")=== Miglior attore in una serie drammatica ===* Kevin Spacey – "House of Cards - Gli intrighi del potere" ("House of Cards")* Clive Owen – "The Knick"* Liev Schreiber – "Ray Donovan"* James Spader – "The Blacklist"* Dominic West – "The Affair"=== Miglior serie commedia o musicale ===* Transparent* "Girls"* "Jane the Virgin"* "Orange is the New Black"* "Silicon Valley"=== Migliore attrice in una serie commedia o musicale ===* Gina Rodriguez – "Jane the Virgin"* Lena Dunham – "Girls"* Edie Falco – "Nurse Jackie - Terapia d'urto" ("Nurse Jackie")* Julia Louis-Dreyfus – "Veep - Vicepresidente incompetente" ("Veep")* Taylor Schilling – "Orange is the New Black"=== Miglior attore in una serie commedia o musicale ===* Jeffrey Tambor – "Transparent"* Louis C.K.

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

== Laureaci i nominowani ==; Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem=== Goya Honorowa ===* Alfredo Landa (Aktor)=== Najlepszy film ===* Samotność* "Sierociniec"* "13 róż"* "Siedem stołów bilardowych"=== Najlepsza reżyseria ===* Jaime Rosales − "Samotność"* Icíar Bollaín − "Detektywi w spódnicach"* Emilio Martínez Lázaro − "13 róż"* Gracia Querejeta − "Siedem stołów bilardowych"=== Najlepszy debiut reżyserski ===* Juan Antonio Bayona − "Sierociniec"* Tomás Fernández − "Wieża Suso"* David Ulloa i Tristán Ulloa − "Pudor"* Félix Viscarret − "Pod gwiazdami"=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* Sergio Gutiérrez Sánchez − "Sierociniec"* Icíar Bollaín i Tatiana Rodríguez − "Detektywi w spódnicach"* Ignacio Martínez de Pisón − "13 róż"* Gonzalo Suárez − "Za kulisami"* Gracia Querejeta i David Planell − "Siedem stołów bilardowych"=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* Félix Viscarret − "Pod gwiazdami"* Ventura Pons − "Barcelona"* Laura Santullo − "Zona"* Tristán Ulloa − "Pudor"* Imanol Uribe − "La Carta Esferica"=== Najlepszy aktor ===* Alberto San Juan − "Pod gwiazdami"* Alfredo Landa − "Luz De Domingo"* Álvaro de Luna − "El Prado de las Estrellas"* Tristán Ulloa − "Pudor"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* José Manuel Cervino − "13 róż"* Raúl Arévalo − "Siedem stołów bilardowych"* Julián Villagrán − "Pod gwiazdami"* Emilio Gutiérrez Caba − "Wieża Suso"* Carlos Larrañaga − "Luz De Domingo"=== Najlepszy debiutujący aktor ===* José Luis Torrijo − "Samotność"* Óscar Abad − "El Prado de las Estrellas"* Gonzalo de Castro − "Wieża Suso"* Roger Príncep − "Sierociniec"=== Najlepsza aktorka ===* Maribel Verdú − "Siedem stołów bilardowych"* Blanca Portillo − "Siedem stołów bilardowych"* Belén Rueda − "Sierociniec"* Emma Suárez − "Pod gwiazdami"=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Amparo Baró − "Siedem stołów bilardowych"* Geraldine Chaplin − "Sierociniec"* Nuria González − "Detektywi w spódnicach"* María Vázquez − "Detektywi w spódnicach"=== Najlepsza debiutująca aktorka ===* Manuela Velasco − "REC"* Gala Évora − ""* Bárbara Goenaga − "Za kulisami"* Nadia de Santiago − "13 róż"=== Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny ===* Lucía Puenzo − "XXY"* Pavel Giroud − "Wiek buntu"* Francisco José Lombardi − "Czarny motyl"* Rodrigo Sepúlveda − "Ojcze nasz"=== Najlepsza muzyka ===* Roque Baños − "13 róż"* Carles Cases − "Za kulisami"* Míkel Salas − "Pod gwiazdami"* Fernando Velázquez − "Sierociniec"=== Najlepsza piosenka ===* "Fado da saudade" z filmu "Fados"; muzyka i słowa: Fernando Pinto do Amaral i Carlos do Carmo* "Circus Honey Blues" z filmu "Podatek od wygranej"; muzyka i słowa: Víctor Reyes i Rodrigo Cortés* "La vida secreta de las pequeñas cosas" z filmu "Cándida"; muzyka i słowa: David Broza i Jorge Drexler* "Pequeño paria" z filmu "El niño de barro"; muzyka i słowa: Daniel Melingo=== Najlepsze zdjęcia ===* José Luis Alcaine − "13 róż"* Álvaro Gutiérrez − "Pod gwiazdami"* Ángel Iguacell − "Siedem stołów bilardowych"* Carlos Suárez − "Za kulisami"=== Najlepszy montaż ===* David Gallart − "REC"* Fernando Pardo − "13 róż"* Elena Ruiz − "Sierociniec"* Nacho Ruiz Capillas − "Siedem stołów bilardowych"=== Najlepsza scenografia ===* Joseph Rosell − "Sierociniec"* Gil Parrondo − "Luz de Domingo"* Edoy Hidalgo − "13 róż"* Wolfgang Bumann − "Za kulisami"=== Najlepsze kostiumy ===* Lena Mossum − "13 róż"* Sonia Grande − ""* Lourdes de Orduña − "Luz De Domingo"* María Reyes − "Sierociniec"=== Najlepsza charakteryzacja i fryzury ===* Lola López i Itziar Arrieta − "Sierociniec"* Lourdes Briones i Fermín Galán − "Za kulisami"* Mariló Osuna, Almudena Fonseca i José Juez − "13 róż"* José Quetglas i Blanca Sánchez − "Serce Ziemi"=== Najlepszy dźwięk ===* Xavi Mas, Marc Orts i Oriol Tarragó − "Sierociniec"* Carlos Bonmati, Alfonso Pino i Carlos Farudo − "13 róż"* Licia Marcos de Oliveira i Bernat Aragonés − "Twoja na zawsze"* Iván Marín, José Antonio Bermúdez i Leopoldo Aledo − "Siedem stołów bilardowych"=== Najlepszy kierownik produkcji ===* Sandra Hermida − "Sierociniec"* Teresa Cepeda − "Za kulisami"* Martín Cabañas − "13 róż"* Juan Carmona i Salvador Gómez − "Luz De Domingo"=== Najlepsze efekty specjalne ===* David Martí, Montse Ribe, Pau Costa, Enric Masip, Lluis Castell i Jordi San Agustín − "Sierociniec"* Reyes Abades i Álex G. Ortoll − "Serce Ziemi"* David Ambid, Enric Masip i Álex Villagrasa − "REC"* Pau Costa, Raúl Ramanillos i Carlos Lozano − "13 róż"=== Najlepszy film animowany ===* Víctor Maldonado i Adrià García − "Nocturna, una Aventura Magica"* Michel Ocelot − "Azur i Asmar"* Egoitz Rodríguez − "Betizu Eta Urrezko Zintzarria"* Lenard F. Krawinkel i Holger Tappe − "En Busca de la Piedra Magica"=== Najlepszy film dokumentalny ===* Mariano Barroso, Isabel Coixet, Javier Corcuera, Fernando León de Aranoa i Wim Wenders − "Niewidzialni"* Fernando Méndez-Leite − "El Productor"* Carlos Saura − "Fados"* Aitor Arregi i José María Goenaga − "Lucio"=== Najlepszy krótkometrażowy film fabularny ===* Abdelatif Abdeselam Hamed − "Salvador (Historia de un milagro cotidiano)"* Aitor Merino Unzueta − "El pan nuestro"* José Manuel Carrasco Fuentes − "Padam..."* Arturo Ruiz Serrano − "Paseo"* Javier San Román − "Proverbio chino"=== Najlepszy krótkometrażowy film animowany ===* Enrique Gato Borregán − "Tadeo Jones y el sótano maldito"* Marcos Valin i David Alonso − "Atención al cliente"* Juan Ramón Galiñanes García − "El bufón y la infanta"* Juan Pablo Etcheverry − "La flor más grande del mundo"* Raquel García-Ajofrin Virtus i Enrique García Rodríguez − "Perpetuum mobile"=== Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny ===* Isabel Lucina Gil Márquez − "Szczęśliwy człowiek"* Juan Carlos Zambrana − "Carabanchel, un barrio de cine"* Toni Bestard − "El anónimo Caronte"* Eduardo Soler − "Valkirias"

Итальянский

===Miglior film===*La soledad, regia di Jaime Rosales*"The Orphanage" ("El orfanato"), regia di Juan Antonio Bayona*"Le 13 rose" ("Las 13 rosas"), regia di Emilio Martínez Lázaro*"Siete mesas de billar francés", regia di Gracia Querejeta===Miglior regista===*Jaime Rosales - "La soledad"*Icíar Bollaín - "Mataharis"*Emilio Martínez Lázaro - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Gracia Querejeta - "Siete mesas de billar francés"===Miglior attore protagonista===*Alberto San Juan - "Bajo las estrellas"*Alfredo Landa - "Luz de domingo"*Álvaro de Luna - "El prado de las estrellas"*Tristán Ulloa - "Mataharis"===Migliore attrice protagonista===*Maribel Verdú - "Siete mesas de billar francés"*Blanca Portillo - "Siete mesas de billar francés"*Belén Rueda - "The Orphanage" ("El orfanato")*Emma Suárez - "Bajo las estrellas"===Miglior attore non protagonista===*José Manuel Cervino - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Raúl Arévalo - "Siete mesas de billar francés"*Julián Villagrán - "Bajo las estrellas"*Emilio Gutiérrez Caba - "La torre de Suso"*Carlos Larrañaga - "Luz de domingo"===Migliore attrice non protagonista===*Amparo Baró - "Siete mesas de billar francés"*Geraldine Chaplin - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Nuria González - "Mataharis"*María Vázquez - "Mataharis"===Miglior attore rivelazione===*José Luis Torrijo - "La soledad"*Óscar Abad - "El prado de las estrellas"*Gonzalo de Castro - "La Torre de Suso"*Roger Princep - "The Orphanage" ("El Orfanato")===Migliore attrice rivelazione===*Manuela Velasco - "REC"*Gala Évora - "Lola, la película"*Bárbara Goenaga - "Oviedo Express"*Nadia de Santiago - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")===Miglior regista esordiente===*Juan Antonio Bayona - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Tom Fernández - "La Torre de Suso"*David e Tristán Ulloa - "Pudor"*Félix Viscarret - "Bajo las estrellas"===Miglior sceneggiatura originale===*Sergio G. Sánchez - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Icíar Bollaín e Tatiana Rodríguez - "Mataharis"*Ignacio Martínez de Pisón - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Gonzalo Suárez - "Oviedo Express"*Gracia Querejeta e David Planell - "Siete mesas de billar francés"===Miglior sceneggiatura non originale===*Félix Viscarret - "Bajo las estrellas"*Ventura Pons - "Barcelona, (un mapa)"*Laura Santullo - "La zona"*Tristán Ulloa - "Pudor"*Imanol Uribe - "La carta esférica"===Miglior produzione===*Sandra Hermida - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Juan Carmona e Salvador Gómez Cuenca - "Luz de domingo"*Martín Cabañas - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Teresa Cepeda - "Oviedo Express"===Miglior fotografia===*José Luis Alcaine - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Álvaro Gutiérrez - "Bajo las estrellas"*Ángel Iguacel - "Siete mesas de billar francés"*Carlos Suárez - "Oviedo Express"===Miglior montaggio===*David Gallart - "REC"*Fernando Pardo - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Elena Ruiz - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Nacho Ruiz Capillas - "Siete mesas de billar francés"===Miglior colonna sonora===*Roque Baños - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Carles Cases - "Oviedo Express"*Míkel Salas - "Bajo las estrellas"*Fernando Velázquez - "The Orphanage" ("El Orfanato")===Miglior canzone===*Fado da saudade di Fernando Pinto Do Amaral e Carlos Do Carmo - "Fados"*"Circus honey blues" di Víctor Reyes e Rodrigo Cortés - "Concursante"*"La vida secreta de las pequeñas cosas" di David Broza e Jorge Drexler - "Cándida"*"Pequeño paria" di Daniel Melingo - "El niño de barro"===Miglior scenografia===*Josep Rosell - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Wolfgang Burmann - "Oviedo Express"*Edou Hydallgo - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Gil Parrondo - "Luz de domingo"===Migliori costumi===*Lena Mossum - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Sonia Grande - "Lola, la película"*Lourdes de Orduña - "Luz de domingo"*María Reyes - "The Orphanage" ("El Orfanato")===Miglior trucco e acconciatura===*Lola López e Itziar Arrieta - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Lourdes Briones e Fermín Galán - "Oviedo Express"*Mariló Osuna, Almudena Fonseca e José Juez - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*José Quetglas e Blanca Sánchez - "El corazón de la tierra"===Miglior sonoro===*Xavi Mas, Marc Orts e Oriol Tarragó - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Carlos Bonmati, Alfonso Pino e Carlos Faruolo - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")*Licio Marcos de Oliveira e Bernat Aragonés - "Tuya siempre"*Iván Marín, José Antonio Bermúdez e Leopoldo Aledo - "Siete mesas de billar francés"===Migliori effetti speciali===*David Martí, Montse Ribé, Pau Costa, Enric Masip, Lluis Castells e Jordi San Agustín - "The Orphanage" ("El Orfanato")*Reyes Abades e Álex G. Ortoll - "El corazón de la tierra"*David Ambit, Enric Masip e Álex Villagrasa - "REC"*Pau Costa, Raúl Ramanillos e Carlos Lozano - "Le 13 rose" ("Las 13 rosas")===Miglior film d'animazione===*Nocturna, una aventura mágica, regia di Víctor Maldonado e Adriá García*"Azur e Asmar" ("Azur et Asmar"), regia di Michel Ocelot*"Betizu eta urrezko zintzarria", regia di Egoitz Rodríguez Olea*"En busca de la piedra mágica", regia di Lenard F. Krawinkel e Holger Tappe===Miglior documentario===*Invisibles, regia di Isabel Coixet, Win Wenders, Fernando León de Aranoa, Mariano Barroso e Javier Corcuera*"El productor", regia di Fernando Méndez-Leite*"Fados", regia di Carlos Saura*"Lucio", regia di Aitor Arregui e José María Goenaga===Miglior film straniero in lingua spagnola===*XXY - Uomini, donne o tutti e due?

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Польский

; Laureaci nagród zostali wyróżnieni wytłuszczeniem== Laureaci i nominowani ===== Najlepszy film ===* "Vivir es fácil con los ojos cerrados", reżyseria David Trueba* "15 años y un día", reżyseria Gracia Querejeta* "Caníbal", reżyseria Manuel Martín Cuenca* "La gran familia española", reżyseria Daniel Sánchez Arévalo* "La herida", reżyseria Fernando Franco=== Najlepsza reżyser ===* David Trueba – "Vivir es fácil con los ojos cerrados"* Gracia Querejeta – "15 años y un día"* Manuel Martín Cuenca – "Caníbal"* Daniel Sánchez Arévalo – "La gran familia española"=== Najlepszy aktor ===* Javier Cámara – "Vivir es fácil con los ojos cerrados"* Tito Valverde – "15 años y un día"* Antonio de la Torre – "Caníbal"* Eduard Fernández – "Todas las mujeres"=== Najlepsza aktorka ===* Marian Álvarez – "La herida"* Inma Cuesta – "3 bodas de más"* Aura Garrido – "Stockholm"* Nora Navas – "Tots volem el millor per a ella"=== Najlepszy aktor drugoplanowy ===* Roberto Álamo – "La gran familia española"* Carlos Bardem – "Alacrán enamorado"* Juan Diego Botto – "Ismael"* Antonio de la Torre – "La gran familia española"=== Najlepsza aktorka drugoplanowa ===* Terele Pávez – "Las brujas de Zugarramurdi"* Susi Sánchez – "10.000 noches en ninguna parte"* Maribel Verdú – "15 años y un día"* Nathalie Poza – "Todas las mujeres"=== Najlepszy debiut reżyserski ===* Fernando Franco – "La herida"* Neus Ballús – "La plaga"* Jorge Dorado – "Mindscape"* Rodrigo Sorogoyen – "Stockholm"=== Najlepszy debiutujący aktor ===* Javier Pereira – "Stockholm"* Berto Romero – "3 bodas de más"* Hovik Keuchkerian – "Alacrán enamorado"* Patrick Criado – "La gran familia española"=== Najlepszy debiutująca aktorka ===* Natalia de Molina – "Vivir es fácil con los ojos cerrados"* Belén López – "15 años y un día"* Olimpia Melinte – "Caníbal"* María Morales – "Todas las mujeres"=== Najlepszy scenariusz oryginalny ===* David Trueba – "Vivir es fácil con los ojos cerrados"* Pablo Alén i Breixo Corral – "3 bodas de más"* Daniel Sánchez Arévalo – "La gran familia española"* Enric Rufas i Fernando Franco – "La herida"=== Najlepszy scenariusz adaptowany ===* Alejandro Hernández i Mariano Barroso – "Todas las mujeres"* Santiago A. Zannou i Carlos Bardem – "Alacrán enamorado"* Manuel Martín Cuenca i Alejandro Hernández – "Caníbal"* Jorge A. Lara i Francisco Roncal – "Zipi y Zape y el club de la caníca"=== Najlepsza produkcja ===* Carlos Bernases – "Las brujas de Zugarramurdi"* Marta Sánchez de Miguel – "3 bodas de más"* Josep Amorós – "The Last Days" ("Los últimos días")* Koldo Zuazua – "Zipi y Zape y el club de la caníca"=== Najlepsze zdjęcia ===* Pau Esteve Birba – "Caníbal"* Juan Carlos Gómez – "15 años y un día"* Kiko de la Rica – "Las brujas de Zugarramurdi"* Cristina Trenas, Juan Pinzás i Tote Trenas – "New York Shadows"=== Najlepszy montaż ===* Pablo Blanco – "Las brujas de Zugarramurdi"* Alberto de Toro – "3 bodas de más"* Nacho Ruiz Capillas – "La gran familia española"* David Pinillos – "La herida"=== Najlepsza muzyka ===* Pat Metheny – "Vivir es fácil con los ojos cerrados"* Emilio Aragón – "A Night in Old Mexico"* Óscar Navarro – "La mula"* Joan Valent – "Las brujas de Zugarramurdi"=== Najlepsza piosenka ===* "Do You Really Want To Be In Love?

Итальянский

=== Miglior film ===* La vita è facile ad occhi chiusi ("Vivir es fácil con los ojos cerrados"), regia di David Trueba* "15 años y un día", regia di Gracia Querejeta* "Caníbal", regia di Manuel Martín Cuenca* "La gran familia española", regia di Daniel Sánchez Arévalo* "La herida", regia di Fernando Franco=== Miglior regista ===* David Trueba - "La vita è facile ad occhi chiusi" ("Vivir es fácil con los ojos cerrados")* Gracia Querejeta - "15 años y un día"* Manuel Martín Cuenca - "Caníbal"* Daniel Sánchez Arévalo - "La gran familia española"=== Miglior attore protagonista ===* Javier Cámara - "La vita è facile ad occhi chiusi" ("Vivir es fácil con los ojos cerrados")* Tito Valverde - "15 años y un día"* Antonio de la Torre - "Caníbal"* Eduard Fernández - "Todas las mujeres"=== Miglior attrice protagonista ===* Marian Álvarez - "La herida"* Inma Cuesta - "3 bodas de más"* Aura Garrido - "Stockholm"* Nora Navas - "Tots volem el millor per a ella"=== Miglior attore non protagonista ===* Roberto Álamo - "La gran familia española"* Carlos Bardem - "Alacrán enamorado"* Juan Diego Botto - "Ismael"* Antonio de la Torre - "La gran familia española"=== Migliore attrice non protagonista ===* Terele Pávez - "Le streghe son tornate" ("Las brujas de Zugarramurdi")* Susi Sánchez - "10.000 noches en ninguna parte"* Maribel Verdú - "15 años y un día"* Nathalie Poza - "Todas las mujeres"=== Miglior regista esordiente ===* Fernando Franco - "La herida"* Neus Ballús - "La plaga"* Jorge Dorado - "Mindscape"* Rodrigo Sorogoyen - "Stockholm"=== Miglior attore rivelazione ===* Javier Pereira - "Stockholm"* Berto Romero - "3 bodas de más"* Hovik Keuchkerian - "Alacrán enamorado"* Patrick Criado - "La gran familia española"=== Migliore attrice rivelazione ===* Natalia de Molina - "La vita è facile ad occhi chiusi" ("Vivir es fácil con los ojos cerrados")* Belén López - "15 años y un día"* Olimpia Melinte - "Caníbal"* María Morales - "Todas las mujeres"=== Miglior sceneggiatura originale ===* David Trueba - "La vita è facile ad occhi chiusi" ("Vivir es fácil con los ojos cerrados")* Pablo Alén e Breixo Corral - "3 bodas de más"* Daniel Sánchez Arévalo - "La gran familia española"* Enric Rufas e Fernando Franco - "La herida"=== Miglior sceneggiatura non originale ===* Alejandro Hernández e Mariano Barroso - "Todas las mujeres"* Santiago A. Zannou e Carlos Bardem - "Alacrán enamorado"* Manuel Martín Cuenca e Alejandro Hernández - "Caníbal"* Jorge A. Lara e Francisco Roncal - "Zipi y Zape y el club de la caníca"=== Miglior produzione ===* Carlos Bernases - "Le streghe son tornate" ("Las brujas de Zugarramurdi")* Marta Sánchez de Miguel - "3 bodas de más"* Josep Amorós - "The Last Days" ("Los últimos días")* Koldo Zuazua - "Zipi y Zape y el club de la caníca"=== Miglior fotografia ===* Pau Esteve Birba - "Caníbal"* Juan Carlos Gómez - "15 años y un día"* Kiko de la Rica - "Las brujas de Zugarramurdi"* Cristina Trenas, Juan Pinzás e Tote Trenas - "New York Shadows"=== Miglior montaggio ===* Pablo Blanco - "Le streghe son tornate" ("Las brujas de Zugarramurdi")* Alberto de Toro - "3 bodas de más"* Nacho Ruiz Capillas - "La gran familia española"* David Pinillos - "La herida"=== Miglior colonna sonora ===* Pat Metheny - "La vita è facile ad occhi chiusi" ("Vivir es fácil con los ojos cerrados")* Emilio Aragón - "A Night in Old Mexico"* Óscar Navarro - "La mula"* Joan Valent - "Le streghe son tornate" ("Las brujas de Zugarramurdi")=== Miglior canzone ===* Do You Really Want To Be In Love?

Последнее обновление: 2016-03-03
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:



Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK