Спросить у Google

Вы искали: posetiocima (Сербский - Албанский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Сербский

Албанский

Информация

Сербский

Čak su i najkomplikovaniji eksperimenti delovali lako najmlađim posetiocima.

Албанский

Edhe eksperimentet më të komplikuar dukeshin të lehtë për vizitorët e rinj.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Istovremeno, država je preduzela mere da posetiocima olakša dobijanje viza.

Албанский

Në të njëjtën kohë, autoritetet kanë marrë masa për ta bërë jetën më pak të vëshirë për vizitorët.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Zvaničnici su pokušavali da preko javne kampanje ukažu posetiocima na službu 112.

Албанский

Zyrtarët kanë kërkuar të vënë në gadishmëri vizitorët për shërbimin e numrit të telefonmit 112 nëpërmjet një fushate publike.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 2
Качество:

Сербский

Na stranici se internet posetiocima predstavlja muzej i pruža opcija virtualnog obilaska.

Албанский

Sajti paraqet muzeumin për vizitorët online dhe ka një opsion turi virtual.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Zbog toga svoje poslovanje zasnivamo na dnevnim i povremenim posetiocima iz Sarajeva".

Албанский

Kjo është arsyeja se pse e mbështesim përfitimin tonë në vizitorët ditorë dhe të rastit nga Sarajeva."

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Сербский

Planirani telematski sistem omogućiće posetiocima da posmatraju različite vrste životinja i predele iz daljine.

Албанский

Sistemi i planifikuar telematik do ti lejojë vizitorëve të vëzhgojnë nga distanca një numër speciesh kafshësh dhe peisazhesh.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 2
Качество:

Сербский

Marketinška nastojanja su vrlo ograničena, jer su glavne aktivnosti direktni lični kontakti sa posetiocima.

Албанский

Përpjekjet e marketingut janë shumë të kufizuara pasi veprimtaria kryesore është në kontaktin e drejtpërdrejtë peronal me klientët.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Zvaničnici Kanije kažu da se grad ponosi svojom modernom infrastrukturom koja svake godine pruža usluge posetiocima.

Албанский

Zyrtarët e Hanias thonë se qyteti është krenar me infrastrukturën moderne e cila u shërben vizitorëve çdo vit.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Alister Grimejson je spavao u svojim kolicima kada је svađa među posetiocima kafea prerasla u nasilje.

Албанский

Alister Grimason po flinte në karrocën e vet kur një grindje midis klientëve u bë e dhunshme.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Preduzimamo sve mere da grad bude na najbolji način na raspolaganju kako njegovim stanovnicima, tako i posetiocima.

Албанский

Ne po marrim të gjitha masat për t'a bërë qytetin më miqësor si ndaj banorëve, ashtu edhe ndaj vizitorëve.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Taj iskusni umetnik rekao je posetiocima da se dobro seća svog koncerta u srpskoj prestonici pre trideset godina.

Албанский

Interpretuesi veteran i tha turmës se e mbante mend mirë koncertin e tij në kryeqytetin serb tre dekada më parë.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Muzeji i galerije otvoriće vrata posetiocima koji će imati priliku da vide raznovrsan vizuelni i muzički program.

Албанский

Muzeumet dhe galeritë do të hapin dyert e tyre për vizitorët që do të kenë mundësi të shohin një program të ndryshëm viziv dhe muzikor.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Rasprostranjena filmska piraterija u Srbiji doprinosi izumiranju filmske industrije, ostavljajući posetiocima bioskopa manje opcija.

Албанский

Pirateria e vashdueshme e filmave në Serbi po ndihmon të vritet industria e kinemasë duke i lënë shikuesit e filmave me më pakë zgjedhje.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Sve više umetnika i muzičara letuje u Hrvatskoj, pa ta zemlja nudi bogat kulturni program i posetiocima i lokalcima

Албанский

Me numrin në rritje të artistëve dhe interpretuesve që bëjnë Kroacinë një destinacion veror, vendi ofron përvoja të pasura verore për vizitorët si dhe për banorët lokalë.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Prikazan je kratak dokumentarni film o Đinđićevoj političkoj karijeri, a posetiocima je pušten i video zapis ubistva.

Албанский

U shfaq një dokumentar i shkurtër mbi karierën politike të Gjingjiç dhe vizitorëve ju treguan filmime nga vrasja.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 2
Качество:

Сербский

Tim posetiocima će biti potreban prevoz, smeštaj i hrana i samim tim će doprineti dobrostanju ekonomije na Kosovu.

Албанский

Këta të gjithë do të kërkojnë transport, strehim e ushqim dhe do të kontribuojnë kështu në mirëqënien e ekonomisë në Kosovë.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Odišući istorijom, posetiocima nudi bogatstvo kulturnih objekata, uključujući srednjovekovnu tvrđavu i petnaest veličanstvenih crkava.

Албанский

Zhytur në histori, ai u ofron vizitorëve një thesar vendesh kulturore, duke përfshirë kulla të fortesave mesjetare dhe 15 kisha të mrekullueshme.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Lideri su u petak odlučili da otvore jos dva granična punkta i omoguće posetiocima da koriste mobilne telefone na severu.

Албанский

Udhëheqja vendosi të premten të hapë edhe dy pika të tjera kufitare dhe të lejojë vizitorët të përdorin telefonët e tyre celulkarë në veri.

Последнее обновление: 2012-04-07
Частота использования: 1
Качество:

Сербский

Svečanosti su uključivale i otvaranje novoizgrađenog multimedijskog centra, što je posetiocima omogućilo da vide Tesline naučne radove i patente.

Албанский

Veprimtaritë festive përfshinin përurimin e një qendre të re multimedie, që i bëri miqtë të shihnin punimet shkencore dhe patentat e Teslës.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 2
Качество:

Сербский

Pedeseto izdanje te kulturne manifestacije nudi posetiocima 25 koncerata, 13 pozorišnih predstava, baletski nastup i gala operski koncert.

Албанский

Edicioni i 50-të i veprimtarisë kulturore do t'u ofrojë vizitorëve 25 koncerte, 13 pjesë, një shfaqje baleti dhe një koncert gala opere.

Последнее обновление: 2016-01-20
Частота использования: 1
Качество:

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK