Спросить у Google

Вы искали: lähettiläät (Финский - Албанский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Финский

Албанский

Информация

Финский

Lähettiläät kutsuivat sitä puutarhojen puutarhaksi.

Албанский

Të dërguarit e quanin Kopshti i Kopshteve.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Ja taloon palatessaan lähettiläät tapasivat palvelijan terveenä.

Албанский

Dhe, kur të dërguarit u kthyen në shtëpi, shërbëtorin, që kishte qenë i sëmurë, e gjetën të shëruar.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Te lähetitte lähettiläät Johanneksen luo, ja hän todisti sen, mikä totta on.

Албанский

Ju keni dërguar te Gjoni dhe ai i ka dhënë dëshmi të vërtetës.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Ja ellei kykene, niin hän, toisen vielä ollessa kaukana, lähettää hänen luoksensa lähettiläät hieromaan rauhaa.

Албанский

Në mos, ndërsa ai është ende larg, i dërgon një delegacion për të biseduar për paqe.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Eikö samoin myös portto Raahab tullut vanhurskaaksi teoista, kun hän otti lähettiläät luokseen ja päästi heidät toista tietä pois?

Албанский

Vëllezër të mi, mos u bëni shumë mësues, duke ditur se do të kemi një gjykim më të ashpër,

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Mutta hänen kansalaisensa vihasivat häntä ja lähettivät lähettiläät hänen jälkeensä sanomaan: `Emme tahdo tätä kuninkaaksemme`.

Албанский

Por qytetarët e vet e urrenin dhe i dërguan pas një përfaqësi duke thënë: "Nuk duam që ky të mbretërojë përmbi ne".

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Финский

lähetti Daavid lähettiläät Gileadin Jaabeksen miesten luo sanomaan heille: "Herra siunatkoon teitä, koska olette osoittaneet herrallenne Saulille laupeutta hautaamalla hänet.

Албанский

Atëherë Davidi u dërgoi lajmëtarë njerëzve të Jabeshit të Galaadit për t'u thënë: "Qofshi të bekuar nga Zoti për mirësinë që treguat ndaj Saulit, zotërisë suaj, duke e varrosur!

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Финский

Kun Johanneksen lähettiläät olivat menneet, rupesi hän puhumaan kansalle Johanneksesta: "Mitä te lähditte erämaahan katselemaan? Ruokoako, jota tuuli huojuttaa?

Албанский

Kur lajmëtarët e Gjonit u larguan, ai filloi t'u thotë turmave për Gjonin: ''Ç'dolët të shihni në shkreti? Një kallam që e tund era?

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1
Качество:

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Финский

Tehkää tietä toveri Stalinin lähettiläälle.

Албанский

Kthehuni pas!

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Jää lähettiläs Haldenin kanssa.

Албанский

Qëndro me ambasadorin.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

- Olen kuvernööri Agricolan henkilökohtainen lähettiläs.

Албанский

Jam i dërguari personal i Qeverisë së Agrikolës.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Hänet löysi lähes kuolleena Persian lähettiläs.

Албанский

E kishte gjetur gjysmë të vdekur i dërguari pers.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

- Olen Merick, kuninkaan lähettiläs.

Албанский

Unë jam Medik, ndihmësi i Mbretit. Kam degjuar per ty.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Olen koko maailman hallitsijan lähettiläs.

Албанский

Jam nje emisar i udheheqesit te mbare botes ! Te Zeusit se perendive.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Kerron lähettiläälle hyvät uutiset.

Албанский

Paraqitja e ambasadorit eshte nje minus i madhe.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Amerikkalainen lähettiläs, löi vaimoaan.

Албанский

Ambasadori Amerikan ta godas gruan e tij?

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Tiedättekö lähettiläs Spockin sijainnin?

Албанский

A e di vendodhjen e ambasadori Spock?

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Hän tarvitsee - lähettiläitä tekemään työt. Hän etsii tai luo heidät suurimmalla voimallaan.

Албанский

Ai ka nevoje per ndermjetes te bejne punet e tij te pista keshtu ai i gjen ose i krijon duke perdorur fuqine e tij me te madhe:

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Olen Ulric, piispan lähettiläs.

Албанский

Unë jam Juriku, i dërguar i bishopit.

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Финский

Onko lähettiläs Halden paikalla? - Kohta.

Албанский

A është ambasadori Halden këtu?

Последнее обновление: 2016-10-28
Частота использования: 1
Качество:

Получите качественный перевод благодаря усилиям
4,401,923,520 пользователей

Сейчас пользователи ищут:Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK