tifozët dhe profesionistët e basketbollit po diskutojnë me muaj perspektivën.

Частота использования: 1
Качество:

Хорватский

slavljem nad slovenijom turska je osvojila peti košarkaški turnir efes svjetski kup.

Албанский

turqia mundi slloveninë për të fituar turneun e 5-të të kupës së botës të basketbollit efes.

Качество:

Хорватский

hrvatski košarkaški izgubili od argentine, a grčka nije uspjela ponoviti pobjedu iz 2006. nad sjedinjenim američkim državama.

Албанский

skudra e meshkujve e basketbollit të kroacisë nuk ndali dot argjentinën, dhe grekët dolën të paaftë për të përsëritur fitoren e tyre të 2006 ndaj shteteve të bashkuara.

Качество:

Хорватский

njemačka je u drugom polufinalu također pobijedila Španjolsku s jednim poenom razlike, stvarajući uvjete za košarkaški triler u nedjelju.

Албанский

gjermania gjithashtu mundi spanjën me vetëm një pikë në gjysmëfinale, duke u bërë gati për ndeshjen e së dielës.

Качество:

Хорватский

grčki košarkaški klub panathinaikos osvojio je naslov prvaka košarkaške eurolige pobijedivši u finalu turnira final four 2007 moskovski cska 93-91.

Албанский

skuadra e bsketbollit greke panathinaikosit fitoi finalen e katërt të kampionatit të euroligës së basketbollit, duke mundur cska moskën 93 – 91 në finale.

Качество:

Хорватский

grčki nacionalni košarkaški tim slavio je na međunarodnom turniru alexandria eurobank održanom u solunu, porazivši srbiju i crnu goru rezultatom 81-61.

Албанский

ekipi kombëtar grek i basketbollit fitoi turneun ndërkombëtar aleksandria eurobank në selanik, duke mposhtur serbinë e malin e zi me një rezultat 81-61.

Качество:

Хорватский

kultura i sport: turska pobjednik košarkaškog turnira efes svjetski kup 02/08/2006 slavljem nad slovenijom turska je osvojila peti košarkaški turnir efes svjetski kup.

Албанский

kulturë dhe sport: turqia fiton turneun e kupës së botës të basketbollit efes 02/08/2006 turqia mundi slloveninë për të fituar turneun e 5- të të kupës së botës të basketbollit efes.

Последнее обновление: 2012-04-06
Качество:

Хорватский

košarkaški menadžer iz srbije i crne gore Žarko paspalj (desno, sa sportskim menadžerom fiba-e kostom ilievim) izvlači skupine europskog prvenstva u košarci.