Fråga Google

You searched for: bushin (Albanska - Engelska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Engelska

Info

Albanska

Unë e dua Bushin!

Engelska

I love Bush!

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Votova për Bushin!

Engelska

I Voted Bush! - Yeah.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Si, duke akuzuar Bushin?

Engelska

How, by impeaching Bush?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Më parë, presidenti Bamir Topi falenderoi Bushin dhe Shtetet e Bashkuara.

Engelska

Earlier, President Bamir Topi thanked Bush and the United States.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Përveç kësaj, më tepër se 5,000 kroatë përshëndetën me entusiazëm Bushin.

Engelska

Additionally, more than 5,000 Croatians enthusiastically welcomed Bush.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Njoftohet se Erdogan paralajmëroi Bushin se kalimi i rezolutës do të dëmtoj seriozisht marrëdhëniet turke- amerikane.

Engelska

Erdogan reportedly warned Bush that passage of the resolution would seriously harm Turkish-US relations.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Herën e fundit Erdogan e ka takuar Bushin në Washington në dhjetor 2002, tamam para se të bëhej kryeministër.

Engelska

Erdogan last met with Bush in Washington in December 2002, just before he became prime minister.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Kancelari austriak Volfang Shusel thuhet se do të informojë Bushin rreth situatës në Ballkan me qëllim të përftimit të mbështetjes së vazhdueshme të Uashingtonit për politikën e Bashkimit në rajon.

Engelska

Austrian Chancellor Wolfgang Schuessel will reportedly brief Bush about the situation in the Balkans, with the goal of obtaining Washington's continued support for the Union's policy in the region.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Ndërkohë, ministrat e jashtëm të BE pritet të diskutojnë një rang çështjesh, duke përfshirë gjendjen në Ballkan, mënjanë përgatitjeve për takimin e së martës me Bushin.

Engelska

Meanwhile, EU foreign ministers are expected to discuss a range of issues, including the situation in the Balkans, alongside preparations for Tuesday's meeting with Bush.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Me 22 Nëntor, 2004, një avion privat në Hjuston rrugës për ta marrë Xhorxh Bushin e Ri goditi vetëm një shtyllë elektrike dhe u rrëzua pak para se të ateronte në aeroportin Hobi të Hjustonit.

Engelska

On November 22nd, 2004, a private jet en route to Houston to pick up George Bush Senior clipped a single light pole and crashed a minute away from landing at Houston's Hobby Airport.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Në takimin e tij me Bushin morën pjesë Nënpresidenti Riçard Çeni, Sekretarja e shtetit Kondoliza Rajs, Këshilltari Kombëtar për Sigurimin, Stefen Hadli dhe zyrtarë të tjerë.

Engelska

His meeting with Bush was attended by US Vice President Richard Cheney, Secretary of State Condoleezza Rice, National Security Adviser Stephen Hadley and other officials.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Mos të përmendim Franklin D. Rusveltin, Ronald Reganin, Xhorxh W. Bushin... dhe të mos përmendim kryetarin e shtetit tonë të ndershëm, Rik Perrin.

Engelska

Not to mention Franklin D. Roosevelt, Ronald Reagan, George W. Bush... and the governor of our fair state, Rick Perry.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Ai falenderoi Bushin për shtimin e një dege të re të PKK/KADEK, Kongresit të Popullit të Kurdistanit (KONGRA-GEL), në listën e terroristëve të SHBA.

Engelska

He thanked Bush for adding a new PKK/KADEK affiliate, the People's Congress of Kurdistan (KONGRA-GEL), to a US terrorist watchlist.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Erdogan i Turqisë do të takojë Bushin në Uashington 05/11/2007 UASHINGTON, Shtetet e Bashkuara -- Presidenti Xhorxh W. Bush takohet me kryeministrin turk Rexhep Tajip Erdogan të hënën (5 nëntor) për të diskutuar si të frenohen sulmet ndaj Turqisë prej terroristëve kurdë me baza në Irakun e veriut.

Engelska

Turkey's Erdogan to meet with Bush in Washington 05/11/2007WASHINGTON, United States -- President George W. Bush meets with Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan on Monday (November 5th) to discuss how to curb attacks on Turkey by Kurdish terrorists based in northern Iraq.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Bullgaria do të pyesë Bushin rreth sistemit të propozuar të mbrojtjes anti- raketë të SHBA 06/06/2007 SOFJE, Bullgari -- Ministri i jashtëm Ivajlo Kalfin thotë se zyrtarët kanë në plan të bëjnë një sërë pyetjesh lidhur me sistemin e propozuar anti- raketë të SHBA në Evropën Lindore, kur presidenti Xhorxh W. Bush të vizitojë Sofjen javën tjetër.

Engelska

Bulgaria to ask Bush about proposed US anti-missile defence system 06/06/2007SOFIA, Bulgaria -- Foreign Minister Ivaylo Kalfin says officials plan to ask a series of questions regarding the proposed US anti-missile defence system in Eastern Europe, when US President George W. Bush visits Sofia next week.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Erdogan i Turqisë do të takohet me Bushin të mërkurën 07/06/2005 UASHINGTON, Shtetet e Bashkuara -- Presidenti Xhorxh W. Bush do të takohet me Kryeministrin turk Rexhep Tajip Erdogan të mërkurën (8 qershor) në Shtëpinë e Bardhë.

Engelska

Turkey's Erdogan to Meet Bush on Wednesday 07/06/2005WASHINGTON, United States -- President George W. Bush is to meet with Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan on Wednesday (8 June) at the White House.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Kryeministri grek takohet me Bushin dhe diskuton çështjen e emrit 22/05/2005 ATHINË, Greqi -- Duke folur me gazetarët pas një takimi me presidentin e SHBA Xhorxh W. Bush të premten (20 maj) në Uashington, kryeministri i Greqisë Kostas Karamanlis tha se të dy udhëheqësit patën një bisedë "shumë miqësore e konstruktive".

Engelska

Greek Prime Minister Meets With Bush, Discusses Name Issue 22/05/2005 ATHENS, Greece -- Speaking to reporters after a meeting with US President George W. Bush in Washington Friday (20 May), Greece's Prime Minister Costas Karamanlis said the two leaders had a "very friendly and constructive" conversation.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

Kryeministri turk Erdogan do të ketë bisedime me Bushin 08/06/2005 UASHINGTON, Shtetet e Bashkuara -- Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me Presidentin e SHBA Xhorxh W. Bush të mërkurën (8 qershor) në Uashington.

Engelska

Turkish PM Erdogan to Hold Talks with Bush 08/06/2005WASHINGTON, United States -- Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan was due to meet US President George W. Bush Wednesday (8 June) in Washington.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Erdogan e falenderoi Bushin për ndihmën e konomike që vendi i tij po merr. Në lajme të tjera, gazeta turke Hurriyet njoftoi të mërkurën se Turqia ka rënë dakord të dërgojë trupa paqeruajtës në Irak në përgjigje të një kërkese nga Uashingtoni.

Engelska

Erdogan thanked Bush for the economic assistance his country is receiving. In other news, the Turkish newspaper Hurriyet reported Wednesday that Turkey has agreed to send peacekeeping troops to Iraq in response to a request from Washington.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

Ai falenderoi Bushin për shtimin e një dege të re të PKK/KADEK, Kongresit të Popullit të Kurdistanit (KONGRA- GEL), në listën e terroristëve të SHBA. "Autoriteti i Përkohshëm i Koalicionit, forcat e Koalicionit dhe forcat e sigurimit të Irakut do t' i trajtojnë PKK/KADEK/KONGRA- GEL si terroristë," tha në një deklaratë të mërkurën, guvernatori i SHBA në Irak, L. Pol Bremer.

Engelska

He thanked Bush for adding a new PKK/KADEK affiliate, the People's Congress of Kurdistan (KONGRA-GEL), to a US terrorist watchlist. "The Coalition Provisional Authority, Coalition forces and Iraqi security forces will treat the PKK/KADEK/KONGRA-GEL as terrorists," Iraq's US Governor L. Paul Bremer said in a statement Wednesday.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK