You searched for: destabilizimit (Albanska - Engelska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Engelska

Info

Albanska

mccormak paralajmëroi gjithashtu për potencialin e destabilizimit në qoftë se kosovës nuk i jepet pavarësia.

Engelska

mccormack also warned of the potential for destabilisation if kosovo is not granted independence.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

duke komentuar mbi këtë, zyrtari i ls-së radin tha se vendi nuk do të përfitojë prej destabilizimit të mëtejshëm.

Engelska

commenting on this, ls official radin said the country would not benefit from further destabilisation.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

"serbia, nëpërmjet destabilizimit dhe ndërhyrjeve tejet penguese, ka vazhduar të jetë jo-ndihmëse," tha ai.

Engelska

"serbia, through destabilising and extremely hindering interventions, has continued to be unhelpful," he said.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

"pasionet u ftohën, veçanërisht në mal të zi, u parandalua kryerja e veprimeve të njëanshme dhe rreziku i destabilizimit të mëtejshëm të rajonit u largua.

Engelska

"passions were cooled, especially in montenegro, the making of one-sided moves was prevented, and the danger of further destabilisation of the region was removed.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

"e gjithë kjo gjë ishte një pjesë e qëllimshme filmimesh të montuar e redaktuar, me qëllimin e vetëm të destabilizimit të vendit e të rrëzimit të qeverisë," tha meta.

Engelska

"the whole thing was a deliberate lot of assembled and edited footage, with the sole purpose of destabilising the country and bringing down the government," meta said.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

analisti kosovar ardian arifaj, studjues i lartë dhe koordinator programi në institution kipred të kosovës, tha për setimes se "faktori kryesor i destabilizimit në rajon është dështimi i serbisë për t'u shkëputur nga nacionalizmi e qëndrimi i saj jo i dobishëm ndaj kosovës."

Engelska

kosovo analyst ardian arifaj, senior researcher and programme co-ordinator at the kosovo institute kipred, told setimes that "the main factor of destabilisation in the region is the failure of serbia to disconnect with nationalism and its non-constructive stance towards kosovo."

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
7,476,331,875 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK