Fråga Google

You searched for: evolucioni (Albanska - Engelska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Engelska

Info

Albanska

Evolucioni

Engelska

Evolution

Senast uppdaterad: 2015-03-30
Användningsfrekvens: 5
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Evolucioni vogëlushe.

Engelska

Evolution, baby.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

-Evolucioni vogëlushe. Blasfemim.

Engelska

- Evolution, baby.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

evolucioni i gjeneve njerëzore.

Engelska

Where's Azazel?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Ky evolucioni do të provoj të të thotë ty...

Engelska

These evolutionists will try to tell you...

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Ne nuk kemi dalë as një e njëjta pishinë evolucioni.

Engelska

We didn't even crawl out of the same evolutionary pool.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

[Mjeku] evolucioni përsos aftësitë e mbijetesës.

Engelska

Evolution perfects survival skills.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Nga ne varet të vendosim rregullat dhe ligjet... dhe të kalojmë nga evolucioni në revolucionit.

Engelska

It's up to us to push the rules and laws and go from evolution to revolution.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Evolucioni i problemit të PKK dhe marrëdhënieve të Turqisë me kurdët e Irakut do të varet nga dy zhvillime, tha Ozkan.

Engelska

The evolution of the PKK problem and Turkey's relations with Iraqi Kurds will hinge on two developments, Ozcan said.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 2
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Logjikisht, në qoftë se evolucioni do të ishte për të përsosur një krijesë Kryesor i të cilave ishin aftësi për të fshehur nga pikëpamje, Si mund të dini se ekzistuar?

Engelska

Logically, if evolution were to perfect a creature whose primary skill were to hide from view - how could you know it existed?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Çfarë ndodh nëse, hipotetike duke folur ... kemi zbuluar një kopje e saktë e planetit Tokë ... dhe dallimin e vetëm në mes të ... këtë planet të ri dhe një tonë të tanishëm ... është se evolucioni njerëzor nuk kishte ndodhur.

Engelska

What if, hypothetically speaking... we discovered an exact replica of the planet Earth... and the only difference between... this new planet and our current one... is that human evolution had not occurred.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Kryeministri bullgar tha se evolucioni i marrëdhënieve ndërmjet Moskës dhe Sofjes i korrespondon tendencës së tanishme në botë, veçanërisht pas marrëveshjes NATO-Rusi të kohëve të fundit dhe takimit ndërmjet Putin dhe Presidentit të SH.B.A.-së Xhorxh W. Bush.

Engelska

The Bulgarian prime minister said the evolution of relations between Moscow and Sofia corresponded to the current tendency in the world, especially following the recent NATO-Russia agreement and the meeting between the Putin and US President George W. Bush.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Por evolucioni lë mbresa e mund të perceptohet lehtë në shumë fusha: mjedis, urbanizëm, bujqësi, liberalizim i tregut të punës -- megjithë disa kufizime që ekzistojnë ende -- dhe të drejtat e njeriut," tha për SETimes Atilla Korodi, kreu i komitetit të punëve të jashtme në Dhomën e Deputetëve, dhoma e ulët e parlamentit.

Engelska

But the evolution is impressive and can be easily perceived in many fields: environment, urbanism, agriculture, labour market liberalisation -- despite some restrictions still in place -- and human rights," Atilla Korodi, head of the foreign affairs committee in the Chamber of Deputies, parliament's lower chamber, told SETimes.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia
Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK