You searched for: veprimtarësh (Albanska - Engelska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Engelska

Info

Albanska

"përballë kësaj, ergenekon është një përpjekje që duhej bërë me kohë për të vendosur të vërtetën pas vitesh përzierjesh të hapura apo të mbuluara nga ushtria në punët civile, origjinat dhe sjelljen e 'luftës së ndyrë' në juglindje të turqisë kundër separatistëve, aktorët pas qindra në mos mijëra vrasjeve jashtëgjyqësore dhe vrasjet e një numri veprimtarësh dhe gazetarësh të nivelit të lartë, ndoshta, vrasjen e gazetarit armen hrant dink, katër vjet më parë.

Engelska

"on the face of it, ergenekon is a long-overdue effort to establish the truth behind years of overt and covert meddling by the military in civilian affairs, the origins and conduct of the 'dirty war' in turkey's southeast against separatists, the actors behind hundreds if not thousands of extrajudicial killings, and the murders of numerous high profile activists and journalists – possibly -- the slain turkish armenian journalist hrant dink, killed four years ago.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

një mision veprimtarësh që planifikonte të dërgonte ndihmë në gaza, ndeshi një prapsje të madhe të shtunën (2 korrik), kur autoritetet greke ndalën flotën e tyre dhe arrestuan kapitenin e një prej anijeve me flamur të shba-së, duke ndezur polemika të reja.

Engelska

a mission of activists planning to carry aid to the gaza strip faced a major setback saturday (july 2nd), when greek authorities stopped their fleet and arrested the captain of one of its us-flagged vessels, spurring fresh controversy.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

në një letër të hapur për kryeministrin rexhep tajip erdogan në qershor, platforma e mekanizmave të barabarta të grave, një organizatë ombrellë që përfshin rreth 80 grupe veprimtarësh, e dënoi vendimin për të hequr fjalën "gra" nga emri.

Engelska

in an open letter to prime minister recep tayyip erdogan in june, the equality mechanisms women's platform – an umbrella organization comprising around 80 activist groups – condemned the decision to remove the word "women" from the name.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK