Fråga Google

You searched for: metalet (Albanska - Franska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Franska

Info

Albanska

Nuk preken metalet në tytë

Franska

Pas de friction entre les métaux.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Për shembull, të hanë metalet.

Franska

Exemple: dévorer du métal.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Ai ka fuqi të kontrollojë metalet.

Franska

Il a le pouvoir de contrôler le métal.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

- I pëlqejnë metalet e çmuara.

Franska

Grand amateur de métal précieux. - Oui je sais ce qu'est un dragon.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Metalet që kryejnë energji elektrike.

Franska

Des métaux conducteurs d'électricité.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Nëna ime ishte me një që kontrollonte metalet.

Franska

Marrant, ma Mère a connu un mec qui savait faire ça.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Ata më thanë, se mund të kontrollosh metalet.

Franska

Ils m'ont dit que tu contrôle le métal ?

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Ndotësit më të shpeshtë janë metalet e rënda dhe vajrat minerale.

Franska

La gestion durable de l'eau exige un équilibre entre les différentes utilisations

Senast uppdaterad: 2014-02-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Bashkë kemi zbuluar vende në të gjithë ishullin, ku metalet sillen çuditshëm.

Franska

Ensemble, nous avons découvert des lieux partout sur l'île où le métal se comporte bizarrement.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Ai mund tju shpetoj raketave. dhe te djegi metalet e ngurta me vizionin e tij te nxehte. Oh!

Franska

Il peut dépasser des missiles très rapides et détruire du métal solide avec son regard enflammé.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Resurset jo të ripërtëritshme si materialet, metalet dhe mineralet, si dhe uji si një resurs, janë trajtuar në Kapitullin 4

Franska

Les ressources naturelles non-renouvelables, telles que les matériaux, les métaux et autres minéraux, ainsi l'eau en tant que ressource, sont traitées dans le chapitre 4.

Senast uppdaterad: 2014-02-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

) Për Gjermaninë është vlerësuar se metalet e grupit platinium me të viteve të shëndetshme të jetesës së humbur në një popullatë, për shkak të vdekjes së parakohshme dhe të viteve të kaluara me reduktim të cilësisë për shkak të sëmundjes.

Franska

B) Somme des moyennes de concentrations en ozone au-dessus de 35 ppb

Senast uppdaterad: 2014-02-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

Nga 8.2 miliard ton materiale të përdorura në BE-27 në 2007, mineralet duke përfshirë metalet përbëjnë më shumë se gjysmën, ndërkaq lëndët djegëse fosile dhe biomasa nga një të katërtën secila.

Franska

Sur les 8,2 milliards de tonnes de matériaux utilisés dans l'UE-27 en 2005, les minéraux et les métaux ont représenté plus de la moitié, les combustibles fossiles et la biomasse représentant environ un quart chacun.

Senast uppdaterad: 2014-02-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK