You searched for: përfshijnë (Albanska - Makedonska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Makedonska

Info

Albanska

këto objektiva përfshijnë:

Makedonska

Овие цели вклучуваат:

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

protestat e studentëve përfshijnë universitetet kroatë

Makedonska

Студентските протести се шират низ хрватските универзитети

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

ato përfshijnë masat e posaçme që pasojnë:

Makedonska

Тоа ги вклучува следниве специфични мерки:

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

të tjerët përfshijnë druvarë, fermerë dhe gjahtarë.

Makedonska

Помеѓу другите има и дрвосечачи, земјоделци и ловџии.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

shpenzimet përparësore përfshijnë sigurimin shoqëror dhe mbrojtjen.

Makedonska

Потрошувачките приоритети го вклучуваат социјалното осигуруваое и одбраната.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

skandalet, trazirat kërcënojnë të përfshijnë qeverinë greke

Makedonska

Скандали и немири се закануваат да ја потонат грчката влада

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

ata përfshijnë katër shqiptarë, një serb, dhe një turk.

Makedonska

Тоа се четворица Албанци, еден Србин и еден Турчин.

Senast uppdaterad: 2012-04-07
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

këta përfshijnë parlamentarë, studentë, shkencëtarë dhe bisnesmenë.

Makedonska

Тука спаѓаат парламентарците, студентите, научниците и бизнисмените.

Senast uppdaterad: 2012-04-07
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

shpenzimet përparësore përfshijnë sigurimin shoqëror dhe mbrojtjen.

Makedonska

Потрошувачките приоритети го вклучуваат социјалното осигуруваoе и одбраната.

Senast uppdaterad: 2012-04-07
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

shembuj të arritjes së koherencës së tillë përfshijnë:

Makedonska

Примерите за постигнување на таква кохерентност вклучуваат:

Senast uppdaterad: 2014-02-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

përmbytjet e kroacisë përfshijnë shtëpitë, mjetet e jetesës

Makedonska

Поплавите во Хрватска однесоа домови и живеалишта

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

veprime të mundëshme përfshijnë prerjen e marrëdhënieve diplomatike.

Makedonska

Помеѓу можните активности е и раскинувањето на дипломатските врски.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

viktimat përfshijnë pesë fëmijë që po ktheheshin nga një dasëm.

Makedonska

Жртвите, меfу кои и пет деца, се враќале дома од свадба.

Senast uppdaterad: 2012-04-07
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

disa nga sfidat kryesore të mjedisit në këto rajone përfshijnë:

Makedonska

Некои од најголемите еколошки предизвици во овие региони се:

Senast uppdaterad: 2014-02-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

kandidatë e tjerë përfshijnë tani kroacinë, maqedoninë dhe turqinë.

Makedonska

Земји-кандидатки сега се Хрватска, Македонија и Турција.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

pikat e troikës përfshijnë bashkëpunimin dhe të drejtat e pakicës

Makedonska

Точките на тројката ја опфаќаат соработката и малцинските права

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

ata do të përfshijnë zyrtarë doganash, të policisë dhe gjyqësorit.

Makedonska

Тука влегуваат царински, полициски и судски службеници.

Senast uppdaterad: 2012-04-07
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

pjesëmarrësit përfshijnë kpmg bullgaria, mobiltel dhe coca-cola bullgaria.

Makedonska

Меfу учесниците се "КПМГ Бугарија", "МобилТел" и "Кока-Кола Бугарија".

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Albanska

të dy ata janë paditur nga icty për akuza që përfshijnë genocidin.

Makedonska

Двајцата се обвинети од страна на МКТЈ, помеѓу другото и за геноцид.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Albanska

pjesëmarrësit përfshijnë kpmg bullgaria, mobiltel dhe coca- cola bullgaria.

Makedonska

Меfу учесниците се "КПМГБугарија", "МобилТел" и "Кока- Кола Бугарија".

Senast uppdaterad: 2012-04-07
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK