Fråga Google

You searched for: mëlçia (Albanska - Spanska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Albanska

Spanska

Info

Albanska

Mëlçia

Spanska

Hígado

Senast uppdaterad: 2014-01-29
Användningsfrekvens: 2
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Mëlçia dhe veshkat.

Spanska

Hígado y riñones.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Kërci, shpretka, mëlçia.

Spanska

Cartílago, bazo, hígado.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Mëlçia ime është Hexa-Oan nga Danimarka.

Spanska

Mi hígado es un Hexa-Tan de una casa especializada de Dinamarca.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Veshkat të prishura dhe mëlçia të mundon.

Spanska

Tienes riñones ineficientes, tu hígado está fallando.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Pjesa nga gjoksi deri tek mëlçia... Gjithkund.

Spanska

Alrededor del pecho, el hígado por todas partes.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Cianid. A mund të kurohet mëlçia me cianid?

Spanska

Cianuro. ¿Se puede curar el cáncer de hígado con cianuro?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

E izoluar nga mëlçia e peshkut të fryrë të Karaibeve.

Spanska

Sacado del hígado del Pez Globo del Caribe.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Në rregull, por ti duhet të jesh mëlçia dhe prostata ime.

Spanska

Vale, pero tú serás mi hígado y mi próstata.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

E ushqejnë me forcë patën, kështu mëlçia e saj fryhet.

Spanska

Obligan a comer a la gallina por lo que su hígado se distiende.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Mëlçia ishte shkatërruar, por organet e tjera ishin të shëndetshme.

Spanska

El hígado estaba arruinado, pero los otros órganos están bien.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

me Nicolas Cage, që i shkon mëlçia pas disa jave në Las Vegas.

Spanska

Está pateándolo cuando está mal. Ahora está mal y usted lo está pateando más.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Zemra, mëlçia e saj, këto organe janë prekur dhe do të jenë zgjeruar fatalisht.

Spanska

Su corazón, el hígado, se ven comprometidos y a la larga será fatal.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Mëlçia që ka pak inflamacion dhe ka filluar të dëmtohet fillon të lëshojë enzimet e tija në gjak.

Spanska

Su hígado está como paté. - SGOT/SGPT... Encimas del Hígado

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Shiko, doktori im më ka thënë se mëlçia ime do të shkatërrohet brenda dy viteve të ardhshme.

Spanska

Estoy aquí para hacer un trato.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Kam bërë një ndërhyrje për heqjen e një masë kanceroze nga zorra gjashtë muaj më parë. Tani është përhapur tek mëlçia dhe linfonyjet.

Spanska

Tuve una cirugía para remover un pólipo maligno en mi colon hace seis meses y ahora se ha esparcido a mi hígado y a mis ganglios linfáticos.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Mëlçia juaj, unë i bëra disa hulumtime dhe mund t'ju them që mëlçia është mjaft rezistuese, dhe ajo mund të përtrihet vetë.

Spanska

Gracias, mamá. Gracias. Adicción

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Por ky McSulm... Numrat tregojnë që mëlçia është sulmuar njëjtë. Sinqerisht, këtë kurrë s'do të mendoja më parë.

Spanska

Distritos escolares en Nueva York, Texas y San Francisco han prohibido gaseosas azucaradas en las escuelas, y opciones naturales y saludables están apareciendo en todas partes.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Ndoshta do të ketë ndonjë tjetër ndryshim të vogël, por trupi është shumë i adaptueshëm, veshkët do të mund të filtrojnë kripën e tepërt, dhe mëlçia do të përpunoj yndyrën shtesë.

Spanska

Puede que hayan algunas variaciones menores, pero el cuerpo es extremadamente adaptable, y los riñones se ocuparán de cualquier sal extra que esté tomando, y su hígado podrá metabolizar grasas adicionales.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Albanska

Sytë e mi konsumohen nga të qarat, zorrët e mia drithërohen, mëlçia ime përhapet për tokë për shkak të shkatërrimit të bijës së popullit tim, për ligështimin e fëmijëve dhe të foshnjave në gji në sheshet e qytetit.

Spanska

Se agotan mis ojos a causa de las lágrimas; mis entrañas hierven. Mi corazón se derrama por tierra a causa de la ruina de la hija de mi pueblo, mientras el niño pequeño y el que mama desfallecen en las calles de la ciudad

Senast uppdaterad: 2012-05-05
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Wikipedia

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK