Fråga Google

You searched for: illustrated (Engelska - Albanska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Engelska

Albanska

Info

Engelska

Beautifully fucking illustrated.

Albanska

E ilustruar në mënyrë të shkëlqyer, trapin.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

I am in fact, illustrated in concert

Albanska

Në të vërtetë jam fotografe për revistën "Vëzhguesit".

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Engelska

Relax, I've read "Sports Illustrated" too.

Albanska

Relaksohu, une e kam lexuar edhe "Sports Illustrated".

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Engelska

Unlike their predecessors, the new books are richly illustrated.

Albanska

Në ndryshim nga tekstet e mëparshëm, librat e rinj janë plot me ilustrime.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

But when you go, could you return this Sports Illustrated for me?

Albanska

Por kur të shkosh, mund të kthesh këtë Sports Illustrated për mua?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Back in 1965 Sports Illustrated said I would be the next Arnold Palmer.

Albanska

Po të kthehemi në 1965-tën Sports Illustrated tha që unë do isha Arnold Palmeri i ri.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

I mean, come on, you were named most aerodynamic racer by Air Sports Illustrated.

Albanska

Hajde. je cilësuar si garuesja më aerodinamike nga Sportet Ajrore të Ilustruara.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We illustrated examples to each one of them; and ruining them, annihilated them all.

Albanska

E secilit prej tyre u patëm sjellë argumente, por të gjithë i rrënuam.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We illustrated examples to each one of them; and ruining them, annihilated them all.

Albanska

E, të gjithëve, u kemi sjellë shembuj dhe të gjithë – i kemi shkatërruar krejtësisht.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We illustrated examples to each one of them; and ruining them, annihilated them all.

Albanska

të gjithëve u kemi sjellë shembuj për mësim, e (pastaj) të gjithë i kemi shfarosur krejtësisht.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

This situation is illustrated by the global pattern of merchandise export penetration for the SEE countries between 1993 and 2003.

Albanska

Kjo situatë ilustrohet nga modeli global i depërtimit të eksportit të mallrave për vendet e SEE midis viteve 1993 dhe 2003.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We have indeed illustrated examples of all kinds in this Qur’an, so that they may ponder.

Albanska

Dhe, me të vërtetë, u kemi sjellë njerëzve shembuj në këtë Kur’an për çdo gjë, për t’u këshilluar,

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We have indeed illustrated examples of all kinds in this Qur’an, so that they may ponder.

Albanska

Ne në këtë Kur’an u sjellim njerëzve gjithfarë shembujsh, ndoshta marrin mësim.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We have indeed illustrated examples of all kinds in this Qur’an, so that they may ponder.

Albanska

Ne u kemi sjellë njerëzve në këtë Kur’an shembuj nga çdo lëmi e nevojshme, ashtu që të marrin përvojë, (mësim),

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

The most glaring of these weaknesses is a lack of financial discipline, which is illustrated by the dynamic of arrears.

Albanska

Prej këtyre dobësive më e dukshmja është një mungesë disipline financiare, e cila është e ilustruar nga dinamika e borxheve.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Tuesday's UN Security Council session illustrated the difficulties of forging an international consensus on the Kosovo situation.

Albanska

Seanca e së martës e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ilustroi vështirësitë e arritjes së një mirëkuptimi ndërkombëtar mbi gjendjen e Kosovës.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

The first one is written by a Greek author and illustrated by a Chinese artist, and the second by a Chinese author and illustrated by a Greek.

Albanska

I pari është shkruar nga një autor grek dhe ilustruar nga një artist kinez dhe i dyti nga një autor kinez dhe ilustruar nga një grek.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We have indeed illustrated all kinds of examples for mankind in this Qur’an; and man is the most quarrelsome of all.

Albanska

Na, në këtë Kur’an u kemi shpjeguar njerëzve gjithfarë lloj shembujsh, por njeriu, më tepër se kushdo është polemizues.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We have indeed illustrated all kinds of examples for mankind in this Qur’an; and man is the most quarrelsome of all.

Albanska

Në këtë Kur’an Ne shtruam çdo lloji shembulli për hirë të njerëzve, po njeriu (jobesimtar), më shumë se çdo tjetër është kundërshtar.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

And We have indeed illustrated all kinds of examples for mankind in this Qur’an; and man is the most quarrelsome of all.

Albanska

Në këtë Kur’an ne ua sqarojmë në mënyrë të ndryshme njerëzve shembujt e llojllojshëm, porse njeriu, për shumë sende, kundërvihet.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK