Fråga Google

You searched for: sympathizers (Engelska - Albanska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Engelska

Albanska

Info

Engelska

New intel says that it might be a meet between FARC and Colombian sympathizers.

Albanska

Informacioni i ri thote se mund te kete nje takim mes FARK dhe simpatizanteve Kolumbiane.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Yesterday Jeanine announced that the attack on Abnegation was organized by a group of regenade divergents And their sympathizers.

Albanska

Tani Zhanina thotë që sulmi në tokën e Të mohuarve u organizua nga një grup divergjentësh. Dhe simpatizuesit e tyre.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Critics mock and sympathizers defend President Traian Basescu's daughter, a model who has now won an EP seat.

Albanska

Kritikët tallen dhe simpatizuesit mbrojnë vajzën e presidentit Traian Bashesku, një modele që ka fituar tani një vend në PE.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Several dozen union sympathizers, led by labor lobbyist, Martin Spine/Ia, attempted to disrupt the gala.

Albanska

Duhet ta marrin situatën ne dore dhe të kujdesen për mësuesit dhe fëmijët tanë.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

According to the US State Department's April 2007 Country Reports on Terrorism, the organisation finances its operations through drug and people smuggling in Europe, as well as through conventional fundraising among sympathizers.

Albanska

Sipas Raporteve të Vendit mbi Terrorizmin, të departamentit të shtetit të SHBA në prill 2007, organizata financon operacionet e saj nëpërmjet kontrabandës së drogës dhe njerëzve në Evropë si edhe nëpëmjet fondeve të zakonshme të ngritura ndërmjet simpatizantëve.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Members of the Roma community in Bucharest -- about 500 people joined by sympathizers -- protested in front of the Romanian government building last week, demanding the resignation of Foreign Minister Teodor Baconschi.

Albanska

Anëtarë të bashkësisë rome në Bukuresht, rreth 500 vetë bashkë me simpatizantët e tyre, protestuan përpara ndërtesës së qeverisë javën e kaluar, duke kërkuar dorëheqjen e Ministrit të Jashtëm Teodor Bakonshi.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Do you know what they'll do to you If you're branded a sympathizer?

Albanska

A e di se çfarë do të bëjnë ty nëse shenjohesh si një simpatizantë?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Now you're just as guilty as the rest of us. And you think that makes me a sympathizer, hey?

Albanska

Tani ju jeni po aq fajtor sa pjesa tjetër prej nesh.

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

An Aladeen sympathizer?

Albanska

Ngushëllues i Aldaninit?

Senast uppdaterad: 2016-10-27
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

"Unfortunately, we have seen the vulnerabilities of charities in countries like Bosnia and Herzegovina, where there is not only a need for charitable giving but also a susceptibility that such institutions will be co-opted by terrorist sympathizers," said the department's Deputy Assistant Secretary for the Executive Office of Terrorist Financing and Financial Crimes, Juan Zarate.

Albanska

"Fatkeqësisht, ne kemi parë dobësitë e bamirësive në vende të tilla si Bosnja dhe Herzegovina, ku ka jo vetëm nevojë për dhënie bamirësish por edhe një dyshim se këto institucione do të kooptohen nga simpatizues terroristë," tha zëvendës ndihmësi i sekretarit për zyrën ekzekutive të financimit terrorist dhe krimet financiare, Huan Zarate.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Engelska

Warn them of the Approaching Day, when the hearts will be at the throats, choking with suppressed agony, the wrongdoers will have no sympathizer, nor any intercessor who might be heard.

Albanska

Dhe tërhiqjau vërejtjen për ditën e afërme kur t’u vijnë zemrat në fyt për mosbesimtarët nuk ka mik as ndërmjetësues që përfillet.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Warn them of the Approaching Day, when the hearts will be at the throats, choking with suppressed agony, the wrongdoers will have no sympathizer, nor any intercessor who might be heard.

Albanska

Dhe, paralajmëroi ata për Ditën e afërt të Gjykimit, kur zemrat do t’u vijnë deri në fyt prej pikëllimit. (Atëherë), për njerëzit e këqinj nuk ekziston asnjë mik i sinqertë dhe ndërmjetësues i pranueshëm.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

Warn them of the Approaching Day, when the hearts will be at the throats, choking with suppressed agony, the wrongdoers will have no sympathizer, nor any intercessor who might be heard.

Albanska

ti tërhiqu atyre vërejtjen për ditën e kijametit, kur zemrat, të mllefosura arrijnë në fyt. Për zullumqarët nuk ka as mik e as ndërmjetsues që i shkon fjala.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Engelska

The US Treasury Department also asked the UN to add the charities to its list of suspected terrorist financiers. The three charities are Al Furqan, Al Haramain & Al Masjed Al-Aqsa Charity Foundation and the BiH branch of Taibah International, the treasury department said in a statement. "Unfortunately, we have seen the vulnerabilities of charities in countries like Bosnia and Herzegovina, where there is not only a need for charitable giving but also a susceptibility that such institutions will be co-opted by terrorist sympathizers," said the department's Deputy Assistant Secretary for the Executive Office of Terrorist Financing and Financial Crimes, Juan Zarate. In addition to freezing any assets the charities may have in US banks, the measure also implies that US citizens are barred from conducting any financial transactions with them. Al Furqan, which the Treasury said had "ostensibly ceased operations in 2002", was linked to the Global Relief Foundation -- a BiH based organisation designated as a terrorist financier about two years ago.

Albanska

Thesari i SHBA i ka kërkuar gjithashtu OKB të shtojë emrat e bamirësive në listën e financierëve të dyshuar të terrorizmit. Të tre shoqëritë bamirëse janë Al Furqan, Al Haramain & Al Masjed Al- Aqsa dhe dega e BiH e Taibah International, tha Departamenti i Thesarit në një deklaratë. "Fatkeqësisht, ne kemi parë dobësitë e bamirësive në vende të tilla si Bosnja dhe Herzegovina, ku ka jo vetëm nevojë për dhënie bamirësish por edhe një dyshim se këto institucione do të kooptohen nga simpatizues terroristë," tha zëvendës ndihmësi i sekretarit për zyrën ekzekutive të financimit terrorist dhe krimet financiare, Huan Zarate. Përveç ngrirjes së çdo llogarie që bamirësitë mund të kenë në bankat e SHBA, masa detyron që shtetasit e SHBA të ndalohen nga kryerja e transaksioneve financiare me to. Al Furqan, e cila Thesari tha se i kishte "ndërprerë në dukje veprimet në 2002," ishte lidhur me Global Relief Foundation, një organizatë me bazë në BiH, e projektuar si një finaciere terroriste rreth dy vjet më parë.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK