You searched for: spoken (Engelska - Makedonska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Engelska

Makedonska

Info

Engelska

spoken

Makedonska

Изразено во усна форма; изговорени: изговорените зборови.

Senast uppdaterad: 2015-07-02
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

spoken

Makedonska

говорен

Senast uppdaterad: 2015-07-02
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

spoken

Makedonska

говорен

Senast uppdaterad: 2015-07-02
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

%1: the message text is spoken.

Makedonska

% 1: текстот од пораката е изговорен. @ info: whatsthis combination of multiple whatsthis items

Senast uppdaterad: 2011-10-23
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

have spoken on a webcam with strangers.

Makedonska

Сум зборувал со непознати лица преку веб камера.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

i have not spoken badly of my rivals."

Makedonska

Јас не говорев лошо за моите противкандидати.“

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym
Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Engelska

click to test the configuration. you should hear a spoken sentence.

Makedonska

Продожување на текст

Senast uppdaterad: 2011-10-23
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

the gorani have their own language, albeit only in spoken form.

Makedonska

Гораните имаат свој јазик, но само во говорен облик.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

we as humans have a unique ability to communicate via spoken languages.

Makedonska

Ние како човечки суштества имаме способност да комуницираме преку јазици кои се говорат.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

click to test the configuration. if correct, you will hear a sentence spoken.

Makedonska

Клик за тестирање на конфигурацијата. Би требало да слушнете изговорена реченица.

Senast uppdaterad: 2011-10-23
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

we malawians use proficiency in spoken english as a product of a good education.

Makedonska

Ние во Малави го сметаме доброто владеење со говорниот англиски како производ на добро образование.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

montenegrin officials have also spoken negatively about the return of the monarchy in serbia.

Makedonska

Црногорските официјални претставници, исто така, говорат негативно во врска со прашаоето за враќаое на монархијата во Србија.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

the biggest parties have spoken out against a possible change of the status quo.

Makedonska

Најголемите партии се изјаснаа против можната промена на состојбата на статус кво.

Senast uppdaterad: 2012-04-06
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

click to test the configuration. festival will be started and a test sentence will be spoken.

Makedonska

Шкотски - машко, multisynfestivalvoicename

Senast uppdaterad: 2011-10-23
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

each word spoken outside the street vocabulary is by itself sufficient for discussion and analysis.

Makedonska

Секој збор изговорен надвор од уличниот вокабулар е доволен само по себе за дискусија и анализа.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

i speak about … and have always spoken quite bravely and quite harshly.

Makedonska

Зборувам за … и секогаш зборував доста храбо и доста грубо.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

"of course we have spoken to them; everything is done according to the manual.

Makedonska

„Се разбира дека зборувавме со нив; сé се прави според прирачникот.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym
Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Engelska

now some women have spoken out to the media that the opening of al luthan is a step backwards.

Makedonska

Некои жени проговорија во медиумите дека отварањето на Ал Лутан е чекор наназад.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

i have spoken with many bloggers by phone and by im previously, but unfortunately have not met many of them.

Makedonska

Имам зборувано со многу блогери преку телефон и месинџер претходно, но за жал се немам сретнато со ниеден од нив.

Senast uppdaterad: 2016-02-24
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Engelska

kcb governor hashim rexhepi has spoken to the press often about government efforts to combat the crisis.

Makedonska

Гувернерот на КЦБ, Хашим Реџепи, честопати дава изјави за новинарите во врска со владините напори во борбата против кризата.

Senast uppdaterad: 2016-01-20
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: Anonym

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK