Fråga Google

You searched for: réjouissent (Franska - Albanska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Franska

Albanska

Info

Franska

- Ces nouvelles ne te réjouissent pas ?

Albanska

Çfarë ky lajm nuk po të pëlqen?

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Ils réjouissent le roi par leur méchanceté, Et les chefs par leurs mensonges.

Albanska

Me ligësitë e tyre gëzojnë mbretin dhe me gënjeshtrat e tyre krerët e tyre.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

La plupart d'entre nous se réjouissent de mourir en martyrs."

Albanska

Shumë nga ata njerëz mezi po presin që t'i vrasin ata.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Varning: Innehåller osynlig HTML-formatering

Franska

Réjouissez-vous avec ceux qui se réjouissent; pleurez avec ceux qui pleurent.

Albanska

Gëzohuni me ata që gëzohen, dhe qani me ata që qajnë.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Les hommes droits le voient et se réjouissent, Mais toute iniquité ferme la bouche.

Albanska

Njerëzit e drejtë e shohin këtë dhe kënaqen, por tërë njerëzit e këqij e mbajnë gojën të mbyllur.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Ils chantent au son du tambourin et de la harpe, Ils se réjouissent au son du chalumeau.

Albanska

Këndojnë në tingujt e timpanit dhe të qestes dhe kënaqen me zërin e flautit.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Quant aux croyants, elle fait certes croître leur foi, et ils s'en réjouissent.

Albanska

Sa i përket besimtarëve, atyre (kjo sure) ua shton besimin, dhe ata do të gëzohen,

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Quant aux croyants, elle fait certes croître leur foi, et ils s'en réjouissent.

Albanska

Sa u përket atyre që besuan, atyre u shtohet besimi dhe gëzohen për të.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Quant aux croyants, elle fait certes croître leur foi, et ils s'en réjouissent.

Albanska

Sa u përket besimtarëve atyre ua ka forcuar besimin dhe ata gëzohen;

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Ceux qui te craignent me voient et se réjouissent, Car j`espère en tes promesses.

Albanska

Ata që kanë frikë prej teje do të më shohin dhe do të kënaqen, sepse pata shpresë në fjalën tënde.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Le dernier enfant a maintenant été secouru... et les parents se réjouissent avec les nombreux sauveteurs.

Albanska

Edhe fëmija i fundit u shpëtua.. prindërit janë të kënaqur së bashku me shpëtimtarët.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Des manifestations de joie ce soir pour les New Yorkais qui se réjouissent de la décision d'Anna de rester.

Albanska

Protestuesit kanë arsye të festojë sot në mbrëmje... .. se dhe banorët e qytetit të New York-ut gëzohen... .. me vendimin e Anës për të qëndruar.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Quand les pensées s`agitent en foule au dedans de moi, Tes consolations réjouissent mon âme.

Albanska

Kur një numër i madh shqetësimesh më mbysnin, përdëllimet e tua më jepnin zemër.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Et ceux à qui Nous avons déjà donné le Livre se réjouissent de ce qu'on a fait descendre vers toi.

Albanska

E, atyre që ua kemi zbritur Librin, ata gëzohen për atë që të kemi shpallë ty.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Puis, lorsqu'Il atteint avec elle qui Il veut parmi Ses serviteurs, les voilà qui se réjouissent,

Albanska

E, me te mund ta dhurojë kë të dojë nga robërit e Vet, e atëherë ata gëzohen përnjëherësh,

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Que ton père et ta mère se réjouissent, Que celle qui t`a enfanté soit dans l`allégresse!

Albanska

Le të gëzohet ati yt dhe nëna jote dhe le të gëzohet ajo që të ka lindur.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

L`huile et les parfums réjouissent le coeur, Et les conseils affectueux d`un ami sont doux.

Albanska

Vaji dhe parfumi gëzojnë zemrën, kështu bën ëmbëlsia e një shoku me këshillat e tij të përzërmërta.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

ceux qui pleurent comme ne pleurant pas, ceux qui se réjouissent comme ne se réjouissant pas, ceux qui achètent comme ne possédant pas,

Albanska

dhe ata që qajnë, sikurse të mos qanin; dhe ata që gëzohen, sikurse të mos gëzoheshin; dhe ata që blejnë, sikur të mos kishin gjë në zotërim;

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

L`Éternel règne: que la terre soit dans l`allégresse, Que les îles nombreuses se réjouissent!

Albanska

Zoti mbretëron; le të gëzohet toka dhe le të ngazëllohen ishujt e mëdhenj.

Senast uppdaterad: 2012-05-04
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Franska

Pendant ce temps, dans la zone d'embut, les gardiens se réjouissent puisqu'ils mènent de 2 touchdowns.

Albanska

Ndërsa në fund të fushës rojet kanë për çka të festojnë tek e shohin veten para prej dy pikësh.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK