You searched for: oppressioni (Italienska - Albanska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Italienska

Albanska

Info

Italienska

le loro tele non servono per vesti, essi non si possono coprire con i loro manufatti; le loro opere sono opere inique, il frutto di oppressioni è nelle loro mani

Albanska

rrjetat e tyre nuk do të bëhen rroba, as nuk do të mbulohen me atë që kanë bërë. veprat e tyre janë vepra paudhësie dhe në duart e tyre ka veprime dhune.

Senast uppdaterad: 2012-05-05
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

ho poi considerato tutte le oppressioni che si commettono sotto il sole. ecco il pianto degli oppressi che non hanno chi li consoli; da parte dei loro oppressori sta la violenza, mentre per essi non c'è chi li consoli

Albanska

kështu u ktheva dhe mendova për gjithë shtypjen që ndodhin nën diell; dhe ja, lotët e të shtypurve, të cilët nuk kanë njeri që t'i ngushëllojë; nga ana e shtypësve të tyre ishte forca, por as ata nuk kanë njeri që t'i ngushëllojë.

Senast uppdaterad: 2012-05-05
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

intestazione, oppressione e possessione.

Albanska

infektimi, shtypja dhe posedimi.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

13 secoli di oppressione e di intimidazioni... e adesso ci fissano da dietro quelle sbarre.

Albanska

trembëdhjetë shekuj kontrollë dhe frikësim, tani vështrojnë në ne rreth atij kafazi.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

è un libro che è stato fatto scendere su di te, non sia, a causa sua, alcuna oppressione sul tuo petto, ché con esso tu ammonisca e sia un monito per i credenti.

Albanska

(ky është) libri, që të është ty, që me të t’u tërheqësh vërejtjen dhe t’i këshillosh besmtarët, pra të mos ketë shtrëngim në gjoksin tënd (për kumtimin e tij).

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

è un libro che è stato fatto scendere su di te, non sia, a causa sua, alcuna oppressione sul tuo petto, ché con esso tu ammonisca e sia un monito per i credenti.

Albanska

ky është libri që t’u ka dërguar ty dhe le të mos bëhet kurrfarë shtrëngimi në zemrën tënde për shkak të tij, që me të t’i paralajmërosh dhe këshillosh besimtarët.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

è un libro che è stato fatto scendere su di te, non sia, a causa sua, alcuna oppressione sul tuo petto, ché con esso tu ammonisca e sia un monito per i credenti.

Albanska

ty të është shpallur një libër dhe le të mos vijë rëndë në krahërorin tënd që të qortosh me të se ai është mësim për besimtarët.

Senast uppdaterad: 2014-07-03
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

dietro di voi, c'e' il simbolo dell'oppressione.

Albanska

prapa jush, ndodhet simboli.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

oppressione e' nel bagno.

Albanska

shtytja është në banjo.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

per lungo tempo un simbolo di oppressione economica e politica..

Albanska

një simbol i kahershëm shtypjeje ekonomike dhe politike.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

e tuttavia, non c'è fuga senza oppressione.

Albanska

ende nuk ka shpëtuar nga shtypja.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

l'infestazione sono i sospiri, i passi, il sentire un'altra presenza, che alla fine sfocia nell'oppressione, la seconda fase.

Albanska

infektimi ka të bëjë me pëshpëritjet, hapat, ndjesia e prezencave të tjera. nga e cila fillon shtypja, faza e dytë.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

mai, mai e poi mai dovrà accadere che questa splendida terra debba ancora vivere l'oppressione dell'uno sull'altro,

Albanska

kurrë por kurrë më ky vend kaq i bukur nuk do jetojë shtypjen e njërit nga tjetri,

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

- si chiama oppressione.

Albanska

- quhet shtytja.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

le rivoluzioni le crea l'oppressione che i governi esercitano sui popoli. e da qui deriva...

Albanska

revolucionet krijohen nga kushtet e shtypjes... që bëhet ndaj qeverive të amerikës latine dhe nga kjo del...

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

tutta l'oppressione dei poveri, dei deboli di quelli di colore diverso, delle donne.

Albanska

gjithë shtypja për të varfërit dhe të dobëtit, ata me ngjyrë, gratë.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

un atto esplicitamente volto a comunicare al governo di saigon che violenza e oppressione non conducono alla pace. escalation nella guerra in vietnam

Albanska

...një veprim që duket qartë se po i dërgon një sinjal saigonit... se dhuna dhe shtypja nuk janë rruga për tek paqja.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

una vita di oppressione non e' vivere!

Albanska

një jetë me shtypje, s'është martesë!

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

per e'000 anni la chiesa ha riversato oppressione e atrocità sul genere umano distrutto sia passioni che idee in nome del suo dio incarnato.

Albanska

-për 2000 vjet, kisha i ka sjellë njerëzimit shtypje dhe mizori, ka shtypur pasionin dhe idenë, të gjitha në emër të zotit të tyre që ecte.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Italienska

no. e' per riprendere le cicatrici dell'oppressione, o cose cosi'.

Albanska

bëhet për të fotografuar shenjat e saj të brengosjes, apo dicka e tillë.

Senast uppdaterad: 2016-10-28
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK