Fråga Google

You searched for: lysimetrická (Tjeckiska - Polska)

Mänskliga bidrag

Från professionella översättare, företag, webbsidor och fritt tillgängliga översättningsdatabaser.

Lägg till en översättning

Tjeckiska

Polska

Info

Tjeckiska

lysimetrická studie

Polska

badanie lizymetryczne

Senast uppdaterad: 2014-11-15
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: IATE

Tjeckiska

Výbor poznamenal, že je možné, že lysimetrické studie prokazují pro jeden nebo více scénářů použití absenci vyplavování, ale žádný takový scénář nebyl oznámen.

Polska

Komitet zauważył, że jest to możliwe, że badania lizymetryczne wykazują brak przenikania w przypadku jednego lub więcej scenariuszy wykorzystania, ale żaden nie został zgłoszony.

Senast uppdaterad: 2014-10-23
Användningsfrekvens: 1
Kvalitet:

Referens: IATE

Tjeckiska

(13) Pokud jde o fosthiazát, byl vědecký výbor požádán, aby se vyjádřil k možnosti vyplavování do podzemních vod, k riziku pro půdní necílové organismy, k riziku pro ptáky a volně žijící savce a k možnému riziku pozdní polyneuropatie vyvolané organofosfáty (OPIDP – organophosphate-induced delayed polyneuropathy) u člověka po závažné otravě. Výbor ve svém stanovisku [10] konstatoval, že na základě dostupných informací nelze určit žádný spolehlivý scénář použití, který nepředstavuje nepřijatelné riziko pro podzemní vody. Výbor poznamenal, že je možné, že lysimetrické studie prokazují pro jeden nebo více scénářů použití absenci vyplavování, ale žádný takový scénář nebyl oznámen. Nebylo rovněž dostatečně zkoumáno riziko různých metabolitů pro půdní organismy. Výbor měl dále za to, že potenciální expozice ptáků a volně žijících savců všemi výše uvedenými cestami vyžaduje další uvážení. Výbor měl konečně za to, že inhibice NTE (neuropathy target esterase) fosthiazátem a jeho isomery nebyla dostatečně posouzena. Doporučení vědeckého výboru byla zohledněna při dalším přezkoumávání a při přípravě této směrnice a zprávy o přezkoumání. Poté co žadatel následně dodal chybějící informace a členský stát zpravodaj je zhodnotil a s přihlédnutím k vhodným opatřením ke zmírnění rizika, dospěl stálý výbor k závěru, že se neočekávají žádné škodlivé účinky v důsledku inhibice NTE fosthiazátem a jeho isomery. Ve svém hodnocení dospěl stálý výbor dále k závěru, že riziko spojené s výchozími látkami a určenými produkty rozkladu pro podzemní vody, půdní organismy, ptáky a volně žijící savce je přijatelné, pokud budou přijata vhodná opatření ke zmírnění rizika.

Polska

(13) W odniesieniu do fostiazatu Komitet Naukowy został poproszony o komentarz na temat możliwości przeniknięcia do wód podziemnych, na temat ryzyka dla niebędących przedmiotem zwalczania organizmów mieszkających w ziemi, na temat ryzyka dla ptaków i dzikich ssaków, a także na temat możliwego ryzyka opóźnionej polineuropatii wywołanej organofosfatem (OPIDP) u ludzi w wyniku poważnych przypadków zatrucia. W swojej opinii [10] Komitet stwierdził, że opierając się na dostępnych informacjach nie wypracowano bezpiecznego scenariusza, który nie niesie niedopuszczalnego ryzyka dla wód podziemnych. Komitet zauważył, że jest to możliwe, że badania lizymetryczne wykazują brak przenikania w przypadku jednego lub więcej scenariuszy wykorzystania, ale żaden nie został zgłoszony. Także ryzyko różnych metabolitów dla organizmów glebowych nie zostało dostatecznie określone. W dalszej kolejności Komitet zwrócił uwagę, że możliwość zagrożenia dla ptaków i dzikich ssaków przez wszystkie opisane wyżej drogi wymaga dalszego rozpatrzenia. Ostatecznie Komitet wyraził opinię, że wstrzymanie NTE (esterazy docelowej neuropatii) fostiazatem i jego izomerami nie zostało właściwie ocenione. Wzięto pod uwagę zalecenia Komitetu Naukowego podczas kolejnego przeglądu, w niniejszej dyrektywie, jak i w sprawozdaniu kontrolnym. Następnie brakujące informacje były dostarczane przez wnioskodawców i oceniane przez Państwo Członkowskie pełniące rolę sprawozdawcy, i przy uwzględnieniu właściwych środków ograniczających ryzyko, ocena w ramach Stałego Komitetu stwierdzała, że nie należy się spodziewać szkodliwych skutków wstrzymania NTE fostiazatem i jego izomerami. Ocena w ramach Stałego Komitetu stwierdzała dalej, że ryzyko substancji wyjściowych oraz zidentyfikowanych produktów rozkładu dla wód podziemnych, organizmów glebowych, ptaków i dzikich ssaków byłoby dopuszczalne, jeżeli zostaną zastosowane właściwe środki ograniczające ryzyko.

Senast uppdaterad: 2008-03-04
Användningsfrekvens: 5
Kvalitet:

Referens: Anonym

Få en bättre översättning med
4,401,923,520 mänskliga bidrag

Användare ber nu om hjälp:Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta besöka den här webbplatsen godkänner du vår användning av cookies. Läs mer. OK