Google'a Sor

Şunu aradınız:: benzylpenicilin (Çekçe - Lehçe)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Çekçe

Lehçe

Bilgi

Çekçe

benzylpenicilin

Lehçe

Benzylopenicylina

Son Güncelleme: 2014-11-18
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Çekçe

Benzylpenicilin

Lehçe

Penicylina benzylowa

Son Güncelleme: 2014-10-18
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Çekçe

Hodnoty MRL stanovené výborem CVMP pro benzylpenicilin byly tedy 50 µg/ kg pro poživatelné tkáně.

Lehçe

A zatem najwyższe dopuszczalne poziomy pozostałości ustalone przez CVMP dla benzylopenicyliny wynoszą 50 µg/ kg dla tkanek jadalnych.

Son Güncelleme: 2012-04-10
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Çekçe

K dispozici jsou komerční zkušební soupravy, které lze používat, mají-li požadovanou citlivost na benzylpenicilin a sulfadimidin.

Lehçe

W handlu dostępne są zestawy do badań, które można wykorzystać, o ile mają wymaganą wrażliwość w odniesieniu do benzylopenicyliny i sulfadymidyny.

Son Güncelleme: 2014-11-17
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Çekçe

Provede se screeningová zkouška na mikrobiální inhibitory, při které se jako zkušební mikroorganismus použije Geobacillus stearothermophilus var. calidolactis ATCC 10149 (totožný s kmenem C953) a která je dostatečně citlivá, aby detekovala 4 μg benzylpenicilinu v 1 kg mléka a 100 μg sulfadimidinu v 1 kg mléka.

Lehçe

Stosuje się badanie przesiewowe na obecność antybiotyków, przy użyciu Geobacillusstearothermophilus var. calidolactis ATCC 10149 (identyczny ze szczepem C953) jako mikroorganizmu badanego, o wrażliwości odpowiedniej do wykrycia w mleku benzylopenicyliny w ilości 4 μg/kg mleka oraz sulfadymidyny w ilości 100 μg/kg mleka.

Son Güncelleme: 2014-11-17
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Çekçe

Pokud se kolem disku napuštěném kontrolní penicilinázou nevytvoří žádná čirá zóna, ale čirá zóna se objeví kolem disku napuštěném vzorkem mléka, stejně velká nebo větší než zóna kolem disku napuštěném standardním roztokem penicilinu (5.2a)), inhibiční látka ve vzorku mléka odpovídá koncentraci krystalického benzylpenicilinu sodného rovné nebo vyšší než 0,004 g/ml.

Lehçe

Jeśli brak jest czystej strefy wokół krążka zawierającego kontrolną penicylinazę, ale taka strefa występuje wokół krążka zawierającego próbkę mleka i jest ona równa lub większa od strefy wokół krążka z wzorcowym roztworem penicyliny (5.2a)), to substancja hamująca w próbce mleka odpowiada penicylinie benzylowej sodu (potasu) o stężeniu co najmniej 0,004 g/ml.

Son Güncelleme: 2014-10-18
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Çekçe

Ve sterilní láhvi s vhodným uzávěrem připravit roztok penicilinu o 60 g/ml (100 IU/ml), a to rozpuštěním krystalického benzylpenicilinu sodného nebo draselného ve sterilní destilované vodě.

Lehçe

Przygotować roztwór penicyliny z 60 g/ml = (100 IU/ml), rozpuszczając krystaliczną sodową lub potasową penicylinę benzylową w sterylnej destylowanej wodzie w odpowiedniej sterylnej butelce z korkiem.

Son Güncelleme: 2014-10-18
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Çekçe

S ohledem na dostupné informace o alergických reakcích při velmi nízkých dávkách doporučil výbor JECFA, aby byl denní příjem benzylpenicilinu z potravy udržován na nejnižší možné hladině a v každém případě pod hodnotou 30 µg mateřské léčivé látky na osobu.

Lehçe

Mając na uwadze przypadki reakcji alergicznych, które wystąpiły po bardzo małych dawkach, JECFA zalecił, aby dzienne spożycie benzylopenicyliny znajdującej się w żywności było możliwie najmniejsze, a w każdym razie poniżej 30 µg leku na osobę.

Son Güncelleme: 2012-04-10
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Çekçe

S ohledem na dostupné informace o alergických reakcích při velmi nízkých dávkách doporučil výbor JECFA, aby byl denní příjem benzylpenicilinu z potravy udržován na nejnižší možné hladině a v každém případě pod hodnotou 30 µg původní léčivé látky na osobu.

Lehçe

Mając na uwadze przypadki reakcji alergicznych po bardzo małych dawkach, JECFA zalecił, aby dzienne spożycie benzylopenicyliny znajdującej się w pożywieniu było możliwie najmniejsze, a w każdym razie poniżej 30 µg leku na osobę.

Son Güncelleme: 2012-04-10
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Çekçe

Benzylpenicilin byl posuzován Spojeným výborem expertů FAO/ WHO pro potravinářská aditiva (Joint FAO/ WHO Expert Committee on Food Additives, JECFA) na jeho 36. zasedání v roce 1990.

Lehçe

Dodatków do Żywności (JECFA) na 36 posiedzeniu Komitetu w 1990 r.

Son Güncelleme: 2011-10-23
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Uyarı: Bu hizalama yanlış olabilir..
Böyle düşünüyorsanız lütfen silin.

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam