Şunu aradınız:: slang (İngilizce - Arnavutça)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

İngilizce

Arnavutça

Bilgi

İngilizce

slang.

Arnavutça

zhargon.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

it's rhyming slang.

Arnavutça

eshte nje rimues zhargon.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

we call it cockney rhyming slang.

Arnavutça

ne e quajme rimues zhargon.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

slang? did they sound like greenbahs?

Arnavutça

a flisnin latinisht?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

i'm hip to your man-whore slang.

Arnavutça

kështu po i thërrasin sot?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

american slang peppers her speech, and she has that stereotypical american optimism that if she works hard enough, she can make a difference.

Arnavutça

zhargoni amerikan ndjehet në fjalët e saj dhe ajo ka atë optimizëm stereotipik amerikan se po punoi shumë, do të mund të sjellë një ndryshim.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

next time you're on a call, try to listen carefully to the customer's pronunciation... the slang, small talk, try to learn from them.

Arnavutça

herën tjetër ti do të jesh në thirrje, mundohu të dëgjosh me kujdes shqiptimin e konsumatorit. gjuha e tyre e rrugës, biseda. mundohu të mësoh prej tyre.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

and david put his hand in his bag, and took thence a stone, and slang it, and smote the philistine in his forehead, that the stone sunk into his forehead; and he fell upon his face to the earth.

Arnavutça

vuri dorën në thes, nxori prej tij një gur, e hodhi me hobenë dhe e goditi në ballë filisteun; guri iu fut në ballë dhe ai ra me fytyrë për tokë.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

İngilizce

you see how we're being corrupted by their hip-and-now fashion, and their cool slang you can't help but use. "don't be dissing me!"

Arnavutça

a po e sheh se si jemi koruptuar me hip-hop moden e tyre, dhe slangun e tyre s'mundesh asgjë përpos ta përdoresh.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam