Şunu aradınız:: garmasch (Almanca - İngilizce)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Almanca

İngilizce

Bilgi

Almanca

katja garmasch, „ausflug in die todeszone – tschernobyl tourismus in der ukraine“, 1live, gesendet am 5. april 2011

İngilizce

katja garmasch, "ausflug in die todeszone – tschernobyl tourismus in der ukraine", 1live, broadcast 5 april 2011

Son Güncelleme: 2012-05-10
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Almanca

== preisträger ===== 1993–1994 ===; preisträger 1993* jürgen dahlkamp, journalist* christian kracht (autor)* ildikó von kürthy (autorin); preisträger 1994* mario kaiser (journalist)* jörg schönenborn (wdr-redakteur)* christoph scheule (br-korrespondent)* stefan willeke (journalist)=== 1995–2000 ===; preisträger 1995* kategorie print: stephan haselberger (welt am sonntag); ulf poschardt (süddeutsche zeitung); antje potthoff (der spiegel)* kategorie hörfunk: bernd diestel (antenne bayern); andrea oster (1 live); katrin prüfig, maren lohmann-puttfarcken, thorsten geil, marc thomas spahl (radio hamburg)* kategorie fernsehen: wolfgang luck; robert tasso pütz (west 3); ina-maria ruck (wdr); antje schmidt (zdf); preisträger 1996* kategorie print: heike faller (geo saison); christoph reuter (geo); dominik wichmann (süddeutsche zeitung)* kategorie hörfunk: marina borovik (hessischer rundfunk); marion neumann (wdr); katrin prüfig, maren lohmann-puttfarcken, thorsten geil, marc thomas spahl (ndr)* kategorie fernsehen: anja riediger (mdr); jutta schilcher, claudia wörner (bayerisches fernsehen); holger trzeczak (ostdeutscher rundfunk brandenburg); preisträger 1997* kategorie print: klaus brinkbäumer (der spiegel); holger gertz (süddeutsche zeitung); moritz rinke (der tagesspiegel)* kategorie hörfunk: alexa brogli (radio z); dörte lucht (radio brocken); andreas otto (radio ffn)* kategorie fernsehen: verena egbringhoff (kika); ina-maria ruck (wdr); boris weber (rtl); preisträger 1998* kategorie print: susanne frömel (die welt); florian hanig (merian); annabel wahba (süddeutsche zeitung)* kategorie hörfunk: daniel ernst (radio regenbogen); timo schnitzer (berliner rundfunk 91,4); sandra schwarte, henning orth (deutschlandradio)* kategorie fernsehen: jens fintelmann, thomas seekamp (ard); ilka franzmann (arte); gordon godec (ard); preisträger 1999 (nicht vergeben); preisträger 2000* kategorie print: ralf eibl (die welt); marcus jauer (süddeutsche zeitung); mario kaiser (die zeit)* kategorie hörfunk: stephan holzapfel (deutschlandradio); oliver schubert (antenne mecklenburg-vorpommern); lutz wilde (radio bremen)* kategorie fernsehen: arne birkenstock, andré schäfer (ard); steffen schneider (wdr); marcus vetter (südwestfernsehen)=== 2001–2010 ===; preisträger 2001* kategorie print: matthias kalle (süddeutsche zeitung); jana simon (der tagesspiegel); henning sußebach (berliner zeitung)* kategorie hörfunk: philip banse (deutschlandfunk); daniela kahls (mdr info); franziska schiller (deutschlandradio)* kategorie fernsehen: maria blumencron (zdf); jana matthes, andrea schramm (wdr); anja reschke, dietmar schiffermüller (ard)* kategorie internet: jutta heess (3sat); sybille klotz (fibrestar); ute schönfelder (radio bremen); preisträger 2002* kategorie print: rico czerwinski (der tagesspiegel); thomas hahn (süddeutsche zeitung); bas kast (der tagesspiegel)* kategorie hörfunk: sofie johanna donges (welle hr3); stephan holzapfel (deutschlandradio); marc weiss (radio nrw)* kategorie fernsehen: marc eberle (arte); marion kainz (wdr); ariane vuckovic (zdf)* kategorie internet: dara hassanzadeh zdf; roman mischel (onlinejournalismus.de); alexander stirn (spiegel.de); preisträger 2003* kategorie print: claudia fromme (süddeutsche zeitung); christine-felice röhrs (der tagesspiegel); anne zielke (frankfurter allgemeine zeitung)* kategorie hörfunk: tobias häusler (radio nrw); steffen prell (radio multikulti); michael watzke (antenne bayern)* kategorie fernsehen: jan hinrik drevs (ndr); katharina gugel, ulf eberle (zdf); christine thalmann, jens rübsam (sfb1)* kategorie internet: philipp müller (zdf.reporter); preisträger 2004* kategorie print: christoph amend (der tagesspiegel); catrin barnsteiner (die welt); roland schulz (die zeit)* kategorie hörfunk: alexander baltz (radio schleswig-holstein); frank kühn (wdr); dirk steinmetz (blr & radiodienst)* kategorie fernsehen: matthias frickel (deutsche welle); gunther hainke (zdf); frank kleemann (prosieben)* kategorie internet: carola padtberg (zdf); elise schirrmacher (wdr); marcus schuster (zdf); preisträger 2005* kategorie print: adam soboczynski (die zeit); mathias plüss (weltwoche); sandra schulz (mare)* kategorie hörfunk: ralph erdenberger (wdr); jürgen bangert (radio nrw); simone roßkamp (rbb)* kategorie fernsehen: eric friedler; henning rütten (beide ard); sanja hardinghaus (rtl)* kategorie internet: sebastian christ, manuel j. hartung, alexander krauss, daniel opper, christina stefanescu, christian störmer (redaktion streitbar.org); boris inanici (ard); steffen leidel (deutsche welle); preisträger 2006* kategorie print: lara fritzsche (kölner stadt-anzeiger), steffen kraft (süddeutsche zeitung), dimitri ladischensky (mare)* kategorie fernsehen: monika schäfer (ard), ariane reimers (wdr), andreas postel (zdf)* kategorie hörfunk: julia zöller (br), jochen hubmacher (swr), michael beisenherz (radio nrw)* kategorie internet: katrin meyer (zdf), christoph scheuermann (wdr), helge bendl/klaus kranewitter (stern); preisträger 2007* kategorie print: karsten kammholz (berliner morgenpost), kai feldhaus (bild-zeitung), markus feldenkirchen (der spiegel)* kategorie fernsehen: juliane fliegenschmidt, julia friedrichs, eva müller (ard), dirk laabs (arte), christian rohde (ndr)* kategorie hörfunk: kilian kirchgeßner (deutschlandfunk), marko rösseler (wdr 2), philipp roggenkamp (nrw)* kategorie internet: lars abromeit (geo.de), florian güßgen (stern.de), redaktionsteam jetzt.de (jetzt.de); preisträger 2008* kategorie print: axel lier (berliner morgenpost); julian reichelt (bild); barbara hardinghaus (der spiegel)* kategorie fernsehen: chiara sambuchi (zdf); katharina wolff (ard); benjamin cantu* kategorie hörfunk: julia friese (rbb); marlis schaum (wdr 5); meral al-mer (rbb)* kategorie internet: sebastian göllner (sport.ard.de); kathrin klöpfer und julia kiehne (heute.de); stephanie lachnit (einslive.de); preisträger 2009* kategorie print: jürgen bock (stuttgarter nachrichten), jan grossarth (frankfurter allgemeine zeitung), alice bota (die zeit)* kategorie fernsehen: rebecca gudisch, tilo gummel (wdr), florian bauer (ard), lutz ackermann, anita blasberg, marian blasberg (zdf)* kategorie hörfunk: anne allmeling, elif senel (wdr 5), ulrike jährling (deutschlandradio kultur), christoph pfaff, anneli beyer (delta radio)* kategorie internet: sebastian christ (stern.de), team 4 der axel-springer-akademie (macht-maschine.de), patrick gensing (npd-blog.info); preisträger 2010* kategorie print: johannes bruggaier (mediengruppe kreiszeitung), karen krüger (frankfurter allgemeine zeitung), johannes gernert (sonntaz)* kategorie fernsehen: laetitia von bayer (zdf neo), timo großpietsch (ndr), dennis gastmann, thomas hipp, marco lange, matthias sdun (ndr)* kategorie hörfunk: magdalena bienert (rbb), sven preger (wdr), jörg-r. schneider (rbb)* kategorie internet: volker denkel, katharina wilhelm (hr online), niklas schenck (faz.net), jan hendrik hinzel, simon kremer, marc röhling (souk-magazin)=== 2011- ===; preisträger 2011* kategorie print: katrin blum (stuttgarter zeitung); alard von kittlitz (frankfurter allgemeine zeitung); gerald drißner (magazin datum)* kategorie fernsehen: fritz ofner (3sat); anke humold (ndr); basil honegger (sf 1)* kategorie hörfunk: tina hüttl (deutschlandradio); carolin courts (wdr 5); nadine dietrich (deutschlandfunk)* kategorie internet: michael hauri, felix zeltner, maria marquart/ole reißmann; preisträger 2012* kategorie print: carolin pirich (die zeit); britta stuff (welt am sonntag); michael bee (berliner morgenpost)* kategorie fernsehen: marcel mettelsiefen (swr); juliane möcklinghoff (ndr); christian wilk (zdf)* kategorie hörfunk: helene pawlitzki (wdr); katja garmasch (1live); nora sevbihiv sinemillioglu (swr2)* kategorie internet: julius tröger und annika bunse (berliner morgenpost); marcel mettelsiefen und jonathan stock (spiegel.de); anna jockisch (2470 media); preisträger 2013* kategorie print: oliver hollenstein (süddeutsche zeitung); daniel etter (frankfurter allgemeine zeitung); karin prummer (financial times deutschland)* kategorie fernsehen: michael strompen, jo schück (zdf); programmvolontäre des wdr (wdr); roman lehberger (rtl)* kategorie hörfunk: felicitas reichold (swr2); till krause (bayern 2); anna mayrhauser (swr2)* kategorie internet: amrai coen und bernhard riedmann (der spiegel/vimeo.com), team 11 der axel springer akademie (zoom-berlin.com), georg eckelsberger, fabian lang, paul pölzlbauer, florian skrabal und sahel zarinfard (dossier.at); preisträger 2014* kategorie print: amrai coen (die zeit); veronica frenzel (der tagesspiegel); christopher kissmann (magdeburger volksstimme)* kategorie fernsehen: maryam bonakdar, anika giese (ndr); eva-maria lemke (zdf); diana voigtländer, nadja mönch (mdr);* kategorie hörfunk: christiane hawranek, marco maurer (b5 aktuell); anna osius (wdr5)* kategorie internet: david bauer, amir mustedanagic, philipp loser (tageswoche.ch); paul blickle, christian groß (zeit.de); team 13 der axel springer akademie (wahllos.de)== literatur ==* "axel-springer-preis.

İngilizce

== award winners ===== 1993-1994 ===; award winners 1993* jürgen dahlkamp, (journalist)* christian kracht (author)* ildikó von kürthy (author); award winners 1994* mario kaiser (journalist)* jörg schönenborn (wdr-editor)* christoph scheule (br-correspondent)* stefan willeke (journalist)=== 1995-2000 ===; award winners 1995* category press: stephan haselberger (welt am sonntag); ulf poschardt (süddeutsche zeitung); antje potthoff (der spiegel)* category radio: bernd diestel (antenne bayern); andrea oster (1 live); katrin prüfig, maren lohmann-puttfarcken, thorsten geil, marc thomas spahl (radio hamburg)* category television: wolfgang luck; robert tasso pütz (west 3); ina-maria ruck (wdr); antje schmidt (zdf); award winners 1996* category press: heike faller (geo saison); christoph reuter (geo); dominik wichmann (süddeutsche zeitung)* category radio: marina borovik (hessischer rundfunk); marion neumann (wdr); katrin prüfig, maren lohmann-puttfarcken, thorsten geil, marc thomas spahl (ndr)* category television: anja riediger (mdr); jutta schilcher, claudia wörner (bayerisches fernsehen); holger trzeczak (ostdeutscher rundfunk brandenburg); award winners 1997* category press: klaus brinkbäumer (der spiegel); holger gertz (süddeutsche zeitung); moritz rinke (der tagesspiegel)* category radio: alexa brogli (radio z); dörte lucht (radio brocken); andreas otto (radio ffn)* category television: verena egbringhoff (kika); ina-maria ruck (wdr); boris weber (rtl); award winners 1998* category press: susanne frömel (die welt); florian hanig (merian); annabel wahba (süddeutsche zeitung)* category radio: daniel ernst (radio regenbogen); timo schnitzer (berliner rundfunk 91,4); sandra schwarte, henning orth (deutschlandradio)* category television: jens fintelmann, thomas seekamp (ard); ilka franzmann (arte); gordon godec (ard); award winners 1999 (not awarded); award winners 2000* category press: ralf eibl (die welt); marcus jauer (süddeutsche zeitung); mario kaiser (die zeit)* category radio: stephan holzapfel (deutschlandradio); oliver schubert (antenne mecklenburg-vorpommern); lutz wilde (radio bremen)* category television: arne birkenstock, andré schäfer (ard); steffen schneider (wdr); marcus vetter (südwestfernsehen)=== 2001-2010 ===; award winners 2001* category press: matthias kalle (süddeutsche zeitung); jana simon (der tagesspiegel); henning sußebach (berliner zeitung)* category radio: philip banse (deutschlandfunk); daniela kahls (mdr info); franziska schiller (deutschlandradio)* category television: maria blumencron (zdf); jana matthes, andrea schramm (wdr); anja reschke, dietmar schiffermüller (ard)* category internet: jutta heess (3sat); sybille klotz (fibrestar); ute schönfelder (radio bremen); award winners 2002* category press: rico czerwinski (der tagesspiegel); thomas hahn (süddeutsche zeitung); bas kast (der tagesspiegel)* category radio: sofie johanna donges (welle hr3); stephan holzapfel (deutschlandradio); marc weiss (radio nrw)* category television: marc eberle (arte); marion kainz (wdr); ariane vuckovic (zdf)* category internet: dara hassanzadeh zdf; roman mischel (onlinejournalismus.de); alexander stirn (spiegel.de); award winners 2003* category press: claudia fromme (süddeutsche zeitung); christine-felice röhrs (der tagesspiegel); anne zielke (frankfurter allgemeine zeitung)* category radio: tobias häusler (radio nrw); steffen prell (radio multikulti); michael watzke (antenne bayern)* category television: jan hinrik drevs (ndr); katharina gugel, ulf eberle (zdf); christine thalmann, jens rübsam (sfb1)* category internet: philipp müller (zdf.reporter); award winners 2004* category press: christoph amend (der tagesspiegel); catrin barnsteiner (die welt); roland schulz (die zeit)* category radio: alexander baltz (radio schleswig-holstein); frank kühn (wdr); dirk steinmetz (blr & radiodienst)* category television: matthias frickel (deutsche welle); gunther hainke (zdf); frank kleemann (prosieben)* category internet: carola padtberg (zdf); elise schirrmacher (wdr); marcus schuster (zdf); award winners 2005* category press: adam soboczynski (die zeit); mathias plüss (weltwoche); sandra schulz (mare)* category radio: ralph erdenberger (wdr); jürgen bangert (radio nrw); simone roßkamp (rbb)* category television: eric friedler; henning rütten (beide ard); sanja hardinghaus (rtl)* category internet: sebastian christ, manuel j. hartung, alexander krauss, daniel opper, christina stefanescu, christian störmer (redaktion streitbar.org); boris inanici (ard); steffen leidel (deutsche welle); award winners 2006* category press: lara fritzsche (kölner stadt-anzeiger), steffen kraft (süddeutsche zeitung), dimitri ladischensky (mare)* category radio: julia zöller (br), jochen hubmacher (swr), michael beisenherz (radio nrw)* category television: monika schäfer (ard), ariane reimers (wdr), andreas postel (zdf)* category internet: katrin meyer (zdf), christoph scheuermann (wdr), helge bendl/klaus kranewitter (stern); award winners 2007* category press: karsten kammholz (berliner morgenpost), kai feldhaus (bild-zeitung), markus feldenkirchen (der spiegel)* category radio: kilian kirchgeßner (deutschlandfunk), marko rösseler (wdr 2), philipp roggenkamp (nrw)* category television: juliane fliegenschmidt, julia friedrichs, eva müller (ard), dirk laabs (arte), christian rohde (ndr)* category internet: lars abromeit (geo.de), florian güßgen (stern.de), redaktionsteam jetzt.de (jetzt.de); award winners 2008* category press: axel lier (berliner morgenpost); julian reichelt (bild); barbara hardinghaus (der spiegel)* category radio: julia friese (rbb); marlis schaum (wdr 5); meral al-mer (rbb)* category television: chiara sambuchi (zdf); katharina wolff (ard); benjamin cantu* category internet: sebastian göllner (sport.ard.de); kathrin klöpfer und julia kiehne (heute.de); stephanie lachnit (einslive.de); award winners 2009* category press: jürgen bock (stuttgarter nachrichten), jan grossarth (frankfurter allgemeine zeitung), alice bota (die zeit)* category radio: anne allmeling, elif senel (wdr 5), ulrike jährling (deutschlandradio kultur), christoph pfaff, anneli beyer (delta radio)* category television: rebecca gudisch, tilo gummel (wdr), florian bauer (ard), lutz ackermann, anita blasberg, marian blasberg (zdf)* category internet: sebastian christ (stern.de), team 4 der axel-springer-akademie (macht-maschine.de), patrick gensing (npd-blog.info); award winners 2010* category press: johannes bruggaier (mediengruppe kreiszeitung), karen krüger (frankfurter allgemeine zeitung), johannes gernert (sonntaz)* category radio: magdalena bienert (rbb), sven preger (wdr), jörg-r. schneider (rbb)* category television: laetitia von bayer (zdf neo), timo großpietsch (ndr), dennis gastmann, thomas hipp, marco lange, matthias sdun (ndr)* category internet: volker denkel, katharina wilhelm (hr online), niklas schenck (faz.net), jan hendrik hinzel, simon kremer, marc röhling (souk-magazin)=== 2011- ===; award winners 2011* category press: katrin blum (stuttgarter zeitung); alard von kittlitz (frankfurter allgemeine zeitung); gerald drißner (magazin datum)* category radio: tina hüttl (deutschlandradio); carolin courts (wdr 5); nadine dietrich (deutschlandfunk)* category television: fritz ofner (3sat); anke humold (ndr); basil honegger (sf1)* category internet: michael hauri, felix zeltner, maria marquart/ole reißmann; award winners 2012* category press: carolin pirich (die zeit); britta stuff (welt am sonntag); michael bee (berliner morgenpost)* category radio: helene pawlitzki (wdr); katja garmasch (1live); nora sevbihiv sinemillioglu (swr2)* category television: marcel mettelsiefen (swr); juliane möcklinghoff (ndr); christian wilk (zdf)* category internet: julius tröger und annika bunse (berliner morgenpost); marcel mettelsiefen und jonathan stock (spiegel.de); anna jockisch (2470 media); award winners 2013* category press: oliver hollenstein (süddeutsche zeitung); daniel etter (frankfurter allgemeine zeitung); karin prummer (financial times deutschland)* category radio: felicitas reichold (swr2); till krause (bayern 2); anna mayrhauser (swr2)* category television: michael strompen, jo schück (zdf); programmvolontäre des wdr (wdr); roman lehberger (rtl)* category internet: amrai coen und bernhard riedmann (vimeo.com/spiegel), team 11 der axel springer akademie (zoom-berlin.com), georg eckelsberger, fabian lang, paul pölzlbauer, florian skrabal und sahel zarinfard (dossier.at); award winners 2014* category press: amrai coen (die zeit); veronica frenzel (der tagesspiegel); christopher kissmann (magdeburger volksstimme)* category radio: christiane hawranek, marco maurer (b5 aktuell); anna osius (wdr5)* category television: maryam bonakdar, anika giese (ndr); eva-maria lemke (zdf); diana voigtländer, nadja mönch (mdr);* category internet: david bauer, amir mustedanagic, philipp loser (tageswoche.ch); paul blickle, christian groß (zeit.de); team 13 der axel springer akademie (wahllos.de)== literature ==* "axel-springer-preis.

Son Güncelleme: 2016-03-03
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:



Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam