Google'a Sor

Şunu aradınız:: bindin (Arnavutça - İngilizce)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İngilizce

Bilgi

Arnavutça

Fjalët do e bindin Elizabetën.

İngilizce

Words will prevail with Elizabeth.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Nuk do me bindin se zoti eshte pron e tyre.

İngilizce

They won't tell me that God is their possession.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Jam mësuar të më bindin. Por s'ka gjë!

İngilizce

I'm used to being pursued, but what the heck.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Cdo dite ata duhet ta bindin ate se eshte nje lope.

İngilizce

Every day they have to convince her she's a cow.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ndoshta fëmijët mund të bindin të bëjnë një medalje.

İngilizce

Maybe, I can get the kids to make you a medal for you.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Djemtë to ta bindin që dëshmia është në kompjuterin tonë.

İngilizce

You guys convince him the evidence is on our computers.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

A mund të bindin ata një publik gjithnjë e më të paduruar?

İngilizce

Can they convince an increasingly restive public?

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Një ditë, të tjerët do të provojnë të të bindin se ata të kanë falur.

İngilizce

One day, others may try to convince you they have forgiven you.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ata gjithashtu u përpoqën ta bindin atë se nuk kishin idenë se ku fshihej Gotovina.

İngilizce

They have also tried to convince her that they have no idea where Gotovina is hiding.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Lamia? Sugurisht ne mundj tju bindin qe mos merrni kete... grua te parendesishme.

İngilizce

Alamia, I ask you this meaningless women, not to take.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Tentuan t'i bindin që t'i bashkangjitën e Di-Ma-Kujt.

İngilizce

Trying to persuade them to join You-Know-Who. - Did they?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Prokurorët u përpoqën të bindin gjykatën se Boshkovski ishte përgjegjës për mosndëshkimin e policëve fajtorë.

İngilizce

Prosecutors tried to convince the tribunal that Boskovski was responsible for failing to punish the guilty officers.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ata madje i bindin edhe Bolivianët e fundit që janë trajnuar në Kubë që të mos vijnë këtu dhe të bashkohen me ne.

İngilizce

They even convinced the last Bolivians that were trained in Cuba not to come here and join us.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Për aq kohë sa kjo gjë është më e mirë se urina, njerëzit do të bindin veten që iu pëlqen.

İngilizce

As long as this thing tastes better than urine, people are literally going to convince themselves - that they like it.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Megjithatë autoritetet në Beograd janë përpjekur të bindin komunitetin ndërkombëtar për vendosmërinë e tyre në trajtimin e problemit.

İngilizce

Yet authorities in Belgrade have been trying to convince the international community of their determination to tackle the problem.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Prodhuesit gjetkë tjetër duhet të bisedojnë dhe të bindin blerësit për të marrë kredi nga fondi i zhvillimit.

İngilizce

Producers elsewhere must negotiate and persuade purchasers to take credits from the development fund.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Bisedimet e fundjavës midis zyrtarëve të BE dhe Rusisë kanë dështuar ta bindin Moskën të heqë ndalimin e saj ndaj mishit polak.

İngilizce

Weekend talks between EU and Russian officials have failed to persuade Moscow to lift its ban on Polish meat.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Por ai pranon se bankat pjesëmarrëse kanë nevojë të bindin segmentet e synuara si dhe njerës të tjerë rreth shërbimeve të bankave.

İngilizce

But he admits that participation banks need to persuade target segments as well other people about the banks' services

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Si Gratz dhe Blagovcanin thonë se autoritetet kanë dështuar të bindin komunitetin ndërkombëtar se ata janë të afta për drejtimin vetë të gjërave.

İngilizce

Both Gratz and Blagovcanin say that authorities have failed to convince the international community that they are capable of running things on their own.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Zyrtarët u përpoqën të bindin publikun kroat se del Ponte ishte shumë e kënaqur me mënyrën se si po bashkëpunon Zagrebi.

İngilizce

Officials have tried to convince the Croatian public that del Ponte is very satisfied with the way Zagreb is co-operating.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam