Google'a Sor

Şunu aradınız:: përgatisësh (Arnavutça - İngilizce)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İngilizce

Bilgi

Arnavutça

Mund të më përgatisësh?

İngilizce

Can you get me ready?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

përgatisësh darkën?

İngilizce

Dinner ready?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Mund t'i përgatisësh.

İngilizce

- Can you make them?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Jo, duhet ta përgatisësh vetë.

İngilizce

No, you have to make it.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ti mund vetëm ta përgatisësh atë.

İngilizce

You can only prepare him.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Mund të ma përgatisësh mëngjes nesër?

İngilizce

Can you make me breakfast tomorrow?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Pse nuk shkon të na përgatisësh ca?

İngilizce

Why don't you bake some?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Tani fillo ta përgatisësh ushqimin e tetë.

İngilizce

Now start preparing the eighth course.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Do përgatisësh darkën. Për gjashtë persona.

İngilizce

Uh, you're going to make dinner.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Atë është shumë e lehtë ta përgatisësh.

İngilizce

It is quite simple to prepare:

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Uajt Hart më tha që mundesh të më.. përgatisësh për ndeshje.

İngilizce

Uh, Wyatt Hart said you could help me get ready for my fight.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Po. Duhet që ta përgatisësh lexuesin Për diçka të tillë.

İngilizce

You need to prepare a reader for something like that.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Vëlla Hanks, a mund të qëndrosh e ta përgatisësh për varrim?

İngilizce

Brother Hanks, would you please stay and prepare him for burial?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Duhet ta përgatisësh peshkun për zierje... derisa është akoma gjallë.

İngilizce

You must prepare the fish for cooking while it's still alive.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Tek dikush që ke filluar ta përgatisësh, por s'e ke çuar deri në fund.

İngilizce

Someone outside the society.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Berila, a mund ta hapësh aeroportin e Dublinit dhe ti përgatisësh një udhëtim zonjushës këtu?

İngilizce

Beryl, will you ring Dublin International Airport and get them to open a runway especially for madam?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Sem, kur të thashë të përgatisësh mëngjesin për këtë udhëtim... mendova të bësh ca biskota dhe kafe.

İngilizce

Hey, Sam, when I said, " Would you put breakfast together for the retreat?" I meant, like, some stale doughnuts, some coffee.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

Mendon që mund t'ja dalësh të qëndrosh vonë me Xhulian, ndoshta... t'ja përgatisësh darkën?

İngilizce

Do you think you'd be able to stay late with Julia. Maybe... get her some dinner?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Do të përgatisësh rrugë dhe do ta ndash në tri pjesë vendin që Zoti, Perëndia yt, të jep si trashëgimi, me qëllim që çdo vrasës të mund të strehohet në të.

İngilizce

Thou shalt prepare thee a way, and divide the coasts of thy land, which the LORD thy God giveth thee to inherit, into three parts, that every slayer may flee thither.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Do të përgatisësh edhe pjatat e tij, gotat e tij, kupat e tij dhe filxhanët e tij me të cilët bëhen libacionet; dhe do t'i bësh me ar safi.

İngilizce

And thou shalt make the dishes thereof, and spoons thereof, and covers thereof, and bowls thereof, to cover withal: of pure gold shalt thou make them.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam