Şunu aradınız:: reklamuesit (Arnavutça - İngilizce)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İngilizce

Bilgi

Arnavutça

ku janë reklamuesit?

İngilizce

where are the advertisers?

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

për shembull, jo nga reklamuesit në këto site

İngilizce

for example, not from advertisers on these sites

Son Güncelleme: 2014-08-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

kam degjuar per reklamuesit e tu te medhenj, gary's tuxedos -

İngilizce

i heard about your big-ticket ad buys. gary's tuxedos.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

industria e ushqimit dhe reklamuesit kanë lobistë jashtëzakonisht të fortë, janë më të fortë se ne.

İngilizce

the food industry and the broadcasters are extremely powerful lobbies, and... they outgun us.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

reklamuesit nuk e akuzonin dot, duke thënë se ishte rastësore dhe pjesë e manovrimit për qafë-thyerje.

İngilizce

promoters wouldn't charge him, saying it was accidental and part of his neck-breaking gimmick.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

zyra do t'u shërbejë funksioneve të ndërmarrjes dhe do të ofrojë mbështetje në vend për reklamuesit në kroaci, serbi dhe slloveni.

İngilizce

the office will serve the company's operations and provide local support to advertisers in croatia, serbia and slovenia.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

sipas ministrit të tregtisë bojan dimitrijeviç, legjislacioni i ri do të mbrojë publikun nga ngarkesa e reklamave, ndërsa në të njëjtën kohë, do të përfitojnë si prodhuesit ashtu dhe reklamuesit.

İngilizce

according to trade minister bojan dimitrijevic, the new legislation will protect the public from advertising overload, while at the same time benefiting manufacturers and advertisers.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

duke folur në një takim të botuesve dhe kryeredaktorëve, liponen theksoi se "politika botuese nuk duhet diktuar vetëm nga interesat e ngushta të pronarëve, politikanëve që ata mbështesin ose reklamuesit e mëdhej."

İngilizce

speaking to a meeting of albanian publishers and editors-in-chief, lipponen stressed that "editorial policy should not be dictated only by narrow interests of the owners, the politicians they support or the big advertisers."

Son Güncelleme: 2012-04-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam