Google'a Sor

Şunu aradınız:: specialitete (Arnavutça - İngilizce)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İngilizce

Bilgi

Arnavutça

Tryezat e tyre janë plot me specialitete që zorr t' u rezistosh dot.

İngilizce

Their tables are full of hard-to-resist specialties.

Son Güncelleme: 2012-04-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

"Ndoshta njerëzit do të shkojnë te një firmë me shumë specialitete," tha ajo.

İngilizce

"Perhaps people will go to a firm with many specialties," she said.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

Kuzhina boshnjake i detyrohet shumë të kaluarës otomane kështu që ushqimet në treyzën e Bajramit do të jenë normalisht specialitete me ndikim turk.

İngilizce

Bosnian cuisine owes much to the Ottoman past, so the meals on the Bayram table will normally be Turkish-influenced specialties.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Restaurante të shumtë ofrojnë specialitete vendase dhe ndërkombëtare që shkojnë nga gjethet e mbushura të pjergullave deri në mishrat e rrallë.

İngilizce

Numerous restaurants offer local and international culinary specialties ranging from stuffed grape leaves to rare meats.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Në dyqane mund të blesh çokollata si dhe specialitete tradicionale të tilla si ajvar (hajvar) dhe lutenica.

İngilizce

At the stores, you can buy chocolates as well as traditional specialties such as ajvar (hajvar) and lutenica.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Gazetarët kroatë gjithashtu kanë parë stilistin italian Luçiano Beneton në ishullin e Hvarit, ku atij i pëlqen të qetësohet dhe të përgatisë specialitete peshku.

İngilizce

Croatian reporters have also caught sight of Italian designer Luciano Bennetton on the island of Hvar, where he likes to relax and prepare fish specialities.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Kroatëve u pëlqen të hanë, veëanërisht gjatë sezonit të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Tryezat e tyre janë plot me specialitete që zorr t'u rezistosh dot.

İngilizce

Croatians like to eat, especially during the Christmas and New Year's holiday season. Their tables are full of hard-to-resist specialties.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Turistëve ju mungon gjithashtu bukuria e paprekur e parkut të natyrës Kopacki Rit në Sllavoni, Kroaci ku mund të provojnë gjithashtu specialitete të tilla lokale si koletë, salçicet me aromë speci dhe peshkun jahni.

İngilizce

Tourists are also missing out on the untouched beauty of the Kopacki Rit nature park in Slavonija, Croatia, where they could also sample local specialties such as kulen, paprika-flavoured sausage and fish stew.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Megjithëse Greqia është kryesisht e njohur për sufllaqet, djathin feta dhe musakanë, miqtë do të kenë gjithashtu shansin të provojnë specialitete më pak të njohura të tilla si byreku tradicional, domatet dhe specat e mbushur, patatet e gatuara me stilin grek, mashurkat, stafidhet, çamçakizin Çios, arrat Aegina dhe ëmbëlsirat tradicionale.

İngilizce

Although Greece is mainly known for souvlaki, feta cheese and moussakas, guests will also have the chance to try lesser known specialties such as traditional pies, stuffed tomatoes and peppers, Greek-style roasted potatoes, fresh beans, raisins, Chios chewing gum, Aegina nuts and traditional desserts.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Gazetarët kroatë gjithashtu kanë parë stilistin italian Luçiano Beneton në ishullin e Hvarit, ku atij i pëlqen të qetësohet dhe të përgatisë specialitete peshku. Aktorë të mirënjohur, përfshirë Xhon Malkoviç (i cili është gjithashtu me origjinë kroate) dhe Xheremi Ajrons, marrin pjesë në festivale të filmit të verës.

İngilizce

Croatian reporters have also caught sight of Italian designer Luciano Bennetton on the island of Hvar, where he likes to relax and prepare fish specialities. Well-known actors, including John Malkovich (also of Croatian origin) and Jeremy Irons, attend summer film festivals.

Son Güncelleme: 2012-04-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Makis Fokas, drejtor i Shërbimeve të Gatimit, thotë se do të jetë shumë me leverdi për Greqinë që njerëz me influencë, sportistë, trainerë, gazetarë, diplomatë, VIP- a dhe familja olimpike, do të njohin prodhimet e Greqisë nëpërmjet ushqimeve. Megjithëse Greqia është kryesisht e njohur për sufllaqet, djathin feta dhe musakanë, miqtë do të kenë gjithashtu shansin të provojnë specialitete më pak të njohura të tilla si byreku tradicional, domatet dhe specat e mbushur, patatet e gatuara me stilin grek, mashurkat, stafidhet, çamçakizin Çios, arrat Aegina dhe ëmbëlsirat tradicionale. Shefat e kuzhinave kanë ndëprmarrë treinime për të njohur zakonet e ngrënies të njerëzve nga 200 vende.

İngilizce

Makis Fokas, director of Catering Services, says it will be very beneficial for Greece that people of influence -- sportsmen, coaches, journalists, diplomats, VIP guests and the Olympic family -- will get to know Greek products through the meals. Although Greece is mainly known for souvlaki, feta cheese and moussakas, guests will also have the chance to try lesser known specialties such as traditional pies, stuffed tomatoes and peppers, Greek-style roasted potatoes, fresh beans, raisins, Chios chewing gum, Aegina nuts and traditional desserts. The head chefs have been undergoing training to get to know the eating habits of people from 200 countries.

Son Güncelleme: 2012-04-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam