Google'a Sor

Şunu aradınız:: gjeth dafine (Arnavutça - İtalyanca)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İtalyanca

Bilgi

Arnavutça

gjethe dafine

İtalyanca

Traduzione in italiano Annunci

Son Güncelleme: 2013-10-24
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

gjethe dafine

İtalyanca

Traduzione in italiano Annunci gjetrhe dafine

Son Güncelleme: 2013-01-17
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Shqipgjethe dafine

İtalyanca

gjethe dafine

Son Güncelleme: 2013-01-17
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Kurora e Republikës prej dafine.

İtalyanca

La corona di alloro della Repubblica.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Dukeshte se gjeth kane me qene bashke.

İtalyanca

Sembravano destinati a stare insieme per sempre.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Dhe i bëri sikur një gjeth i brejtur!

İtalyanca

Li ridusse come pula svuotata.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

A besoni populli gjeth më thotë ashtu.

İtalyanca

Fai funzionare le palle! In effetti la gente me lo ripete sempre.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Mos u shetituni vetëm. Dhe gjeth mbajeni bythen lart.

İtalyanca

Non uscite da sole, se possibile.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Dhe ata i bëri si gjeth i grimcuar (i përtypur)!

İtalyanca

Li ridusse come pula svuotata.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

-Gjeth kamë ndonje punë. Këtu të gjitha janë në vendin e vet.

İtalyanca

- Lo prenderò come un complimento... detto da un uomo che presta tanta attenzione ai dettagli.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

e i bëri ata si ndonjë gjeth që është hëngër (prej krimit – tëjes)?

İtalyanca

Li ridusse come pula svuotata.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Ai di ç’ka në tokë dhe në det; asnjë gjeth nuk bie, pa e ditur Ai, dhe nuk ekziston asnjë kokërr në thellësitë e tokës, as e freskët as e thatë, e të mos jetë shënuar në Librin e qartë (Levhi Mahfudh).

İtalyanca

Non cade una foglia senza che Egli non ne abbia conoscenza. Non c'è seme nelle tenebre della terra o cosa alcuna verde o secca, che non siano [citati] nel Libro chiarissimo.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

Ai e di çka ka në tokë dhe në det, Ai e di për çdo gjeth që bie dhe s’ka kokërr në thellësi të tokës, s’ka të njomë dhe s’ka të thatë që nuk është (shënuar) në librin e qartë (LehviMahfud).

İtalyanca

Non cade una foglia senza che Egli non ne abbia conoscenza. Non c'è seme nelle tenebre della terra o cosa alcuna verde o secca, che non siano [citati] nel Libro chiarissimo.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Arnavutça

E kur e shijuan pemën u zbulua vendturpi i tyre dhe filluan të mbulojnë atë (duke vënë gjeth mbi gjeth) nga gjethet e (pemëve të) Xhennetit.

İtalyanca

Quando ebbero mangiato [dei frutti] dell'albero, si accorsero della loro nudità e cercarono di coprirsi con le foglie del Giardino.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Referans: Wikipedia

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam