Şunu aradınız:: shkapërderdhur (Arnavutça - İtalyanca)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İtalyanca

Bilgi

Arnavutça

dhe kur yjet të kenë rënë (e shkapërderdhur),

İtalyanca

e spente le stelle,

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

mos e hani atë duke shkapërderdhur dhe duke u ngutur para setë rrite ata.

İtalyanca

non affrettatevi a consumarli e a sperperarli, prima che abbiano raggiunto la maggiore età.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

plumbi i cili është i nxjerrur nga kryepeshkopi ka qenë plotësisht i shkapërderdhur tek goditja

İtalyanca

il proiettile estratto dall'arcivescovo era completamente deformato.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

në ditën kur toka dhe malet dridhen e bëhen si grumbuj të shkapërderdhur të rërës.

İtalyanca

nel giorno in cui la terra e le montagne tremeranno e in cui le montagne diventeranno come dune di sabbia fina.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

sepse gjaku i tij është në mes të tij; e ka vënë në majë të një shkëmbi, nuk e ka shkapërderdhur për tokë për ta mbuluar me pluhur.

İtalyanca

poiché il suo sangue è dentro, lo ha versato sulla nuda roccia, non l'ha sparso in terra per ricoprirlo di polvere

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

ai (all-llahu) tha:” jo, por ke ndejtur (i vdekur) njëqind vjet, shikoje ushqimin dhe pijen tënde si nuk është prishur, e shikoje edhe gomarin tënd (si i janë shkapërderdhur eshtrat).

İtalyanca

“no, disse allah, sei rimasto cento anni. guarda il tuo cibo e la tua acqua, sono intatti; poi guarda il tuo asino, [ti mostriamo tutto ciò] affinché tu divenga un segno per gli uomini.

Son Güncelleme: 2014-07-03
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam